ses kartı tanıtımında sorun çıkıyor.lütfen yardım

freefire22
30-01-2007, 16:44   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

server 2003 standarta ses kartını tanıtıyorum hiçbir sorun çıkmıyor. ancak server 2003 enterprise'a aynı sürücüleri kullanarak ses kartını tanıtıyorum drive maneger'dan bakıyorum tanımış ses kartını hiç bir sorun vermiyor. ama bir mp3 çalmak istediğim zaman sürücülerinizde sorun var şeklinde hata mesaj veriyor. ses kartım onbord P4S533-MX anakart üstünde AD1980 soundMAX  ses kartı. anasayfasına girip yeni sürücüler indiriyorum gene olmuyor. ayrıyetten birde creativ sound blaster live ses kartım var. onu kendiliğinden tanımasına rağmen gene aynı sorunu veriyor. ne yapabilirim acaba. arkadaşta bir server 2003 enterprise var onukinde ek olarak sürücüler de var. onunkinden kurunca otomatik tanıyor ve çalışıyor ses kartı. yardım edin lütfen. şimdiden teşekkürler.

freefire22
02-02-2007, 16:35   |  #2  
OP Üye
50 mesaj

arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu bu konuda bana

cell-o
02-02-2007, 19:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

işletim sistemleri arasında hiç bir fark yoktur.bu hatayı vermesi bana çok ilginç geldi.fakat birde en son sürücüleri indiriniz.birde aygıt yöneticisinden ses kartının bir hata kodu var mı,birde çakışma var mı diyebirde ses kartınızı seçin
sonra yuarıdan kaldıra tıklayınız.sonra yeniden başlatınız.tekrar donanım bulundu dedikten sonra tekrar driver yükleyiniz. bakınız.birde enterprise ayrı bir makinedemi yoksa aynımı eğer aynı makinedeyse sorun gerçekten çok ilginç birde enterprise sürümde bir hata olabilir.varsa başka bir tane deneyiniz.birde onboard ses kartını iptal etmelisiniz,ek kart takarken bunu niye diyorum çünkü bazı anakartlar ek kart takıldığını algılar.direkt iptal eder.bazılarında bu yoktur.bunlara dikkat ediniz.birde belli bir player demi hata veriyor.yoksa başka mp3 oynatıı denedinizmi?bunlara cevap verirseniz.daha da yardımcı olurum.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 02 Şubat 2007 19:21