ses kartını

HPQ-User
11-01-2009, 13:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hamas sormuş:
ama  daha önce bir arkadaş böyle bir konu açmış fakat xp olduğu için ben de açtım...eyer yanlış  yaptıysam kusura bakmayın

https://www.chip.com.tr/forum/ses-driveri-lazim_t85372.html

sorunum buradaki konuyla aynı galiba....ve formatı ürün kurtarma cd sinden attım,lisanslı bir ürün ve iki cd daha var.birinde v92 data fax modem yazıyor  diğerinde foxconn motherboart P4M9007MB....drivers&utilities  yazıyor sorunum bu cd lerde olabilir mi acaba...cevaplarsanız sevinirim..teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
P4M900-8237A driveri  (Windows vista)

arkadaşlar  ben de formattan sonra ses yok oldu..

VIA P4M900 / VT8237A chipsetli   Realtek ALC861VD 6-Channel HD Audio

ama  daha önce bir arkadaş böyle bir konu açmış fakat xp olduğu için ben de açtım...eyer yanlış  yaptıysam kusura bakmayın

https://www.chip.com.tr/forum/ses-driveri-lazim_t85372.html

sorunum buradaki konuyla aynı galiba....ve formatı ürün kurtarma cd sinden attım,lisanslı bir ürün ve iki cd daha var.birinde v92 data fax modem yazıyor  diğerinde foxconn motherboart P4M9007MB....drivers&utilities  yazıyor sorunum bu cd lerde olabilir mi acaba...cevaplarsanız sevinirim..teşekkürler

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

Raxx36
11-01-2009, 13:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,706 mesaj

drivers&utilities cd sinde ses sürücüsü için software olması gerekiyor

Mehmet-
11-01-2009, 13:40   |  #3  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Üstünde motherboard yazan cd yi takın. Büyük olasılık karşınıza otomatik kurulum rehberi gelecektir. Orada seçenekler olacaktır. Audio gibi yazı bulunan, ses ile ilgili olan seçeneği seçerek ses kartı driver kurulumunu yapın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Edit: Cd nin üzerinde işletim sistemi olarak vistanın da olması gerekiyor ki büyük olasılık vardır. Yok ise bildirin lütfen.

Kapalı Hesap (34907)
11-01-2009, 13:52   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım

Sorunun foxconn motherboart adlı 'cd inden ses kartının driverini yeniden yapılandırınız.adımları sırası ile takip ediniz.
1- Masaüstü
- Başlat
- Çalıştır
- Ekrana gelen penceredeki satıra devmgmt.msc komutu yazıp, tamam tuşuna tıklıyoruz.
2.Ses video oyun denetleyicilerini artı tikine tıklayıp sekmeleri açıyoruz
sarı ünlem işareti var veya yok olabilir, donanımı  yeniden donanım sürücüsünü güncelleştirmeyi seçip, güncelleme yolu cd.dvd olarak yolu seçiniz. anakartınızla birlikte verilmiş foxconn motherboart adlı cdyi sürücüye yerleştirip devam.diyoruz güncelleme bittikten sonra sorunlu diğer aygıtlar içinde aynı yöntemi yapıyoruz.,işlemlerden sonra pcnizi yeniden başlatın.
kolay gelsin.

hamas
11-01-2009, 17:01   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

teşekkürler arkadaşlar ama olmuyo cd yi  masaüstüne almıyor setup diyor yapıyorum yüklüyorum yüklendi gözüküyor fakat gene açılmıyor..sürücüler sistemde gözüküyor düzgün çalışıyor diyor ama  ses gene yok..suat arkadaşımızın dediklerini aynen yaptım fakat benim sistemde ' güncelleme yolu cd.dvd'  diye bir menü gelmiyor sadece ya pc  den manuel ya da otamatik diyor  ordanda yapıyorum fakat olmuyor

tukyam
11-01-2009, 17:18   |  #6  
Yıllanmış Üye
126 mesaj

Bios tan fabrika ayarlarına geri dönüp cd den değilde anakartına ve üzerinde ki ses kartına uygun bi driveri bulup,var olan driveri tamamen silip internet ten indirdiğin yeni driveri deneyebilirsin.
kolay gelsin.