Ses kartının oyun bağlantı noktası çalışmıyor

caner
26-04-2006, 20:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

ikitane uyduruk hoparlörümün bozulmasıyla yeni bir arayışa girdim ve bütçeme uygun olduğu görüşüyle Creative 4+1 ses sistemini almaya karar verdim yanındada hediyesi olan ve 4+1'i destekleyen ses kartıyla beraber aldım taktım kurdum hiçbirşeyde sorun yok sadece Joystick takılacak bağlantı noktası dışında burası resimdede göreceğiniz gibi sarı ünlemli ama ben bu zamana kadar Joysick takıp birşey oynama zahmetine girmediğim için önemsemedim ama güngeldi bu olanaktan faydalanıyım dedim ama başaramadım ses kartını başka yuvalara taktım yine düzelmedi sorun rersimdede görüldüğü gibi yeterli boş kaynak bulamıyor sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmalısınız diyor ama benim neyi devre dışı bırakacağım hakkında en ufak bir bilgim yok neyi devre dışı bırakmalıyımki buradaki sorun düzelsin veya kaynak ayarıyla oynasam düzelirmi ama hangi kaynak ayarını girmeliyim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

make-believe
26-04-2006, 20:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Bana da aygıt çakışması (Device conflict)gibi geldi.

Bios'a girip ilgili menüden IRQ ayarlarını bi değiştirir misin? Ama kağıda yazmayı da unutma yaptığın değişiklikleri. Geri alman gerekebilir.

caner
27-04-2006, 21:11   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

IRQ dediğin paralel portların IRQ sundanmı bahsediyorsun gerçi başka bir yerde IRQ diye bir seçenek gözüme çarpmadı bunlarla oynadım ama olmadı başka önerisi olan varmı?