ses sistemimden ses çıkmyor

volkansari
24-12-2007, 17:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar hppavillon dv2410 marka laptopumdan ses cıkıyor fakat hiçbir şekilde sesle ilgili hiç bir donananimi tanımıyor sanki hiç takmıyormşum gibi  cok enteresan bilgisayardan ses geliyor fakat 2.1 ses sisteminden gelmiyor taktığımda sürücüyükleniyor falanda demiyor.. ses kartı conextant hd.. ses kartında problem olsa laptoptan ses cıkmaz diye düşünüyorum.pc de vista yüklü ve denetim masasında donanim ekle die bir sekme var orda conextant audio capture die bir dosya var onu yüklemeyi denedim pc mavi ekran hatası verdi ve kapandı ama o tam yüklenirken ses aygıtınıda tanıdı..  ?????  ama yeniden başlattıı ... yardım lüfen arkadaşlarr...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 24 Aralık 2007 20:02
Borga-x
24-12-2007, 17:44   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

laptopun son suruculerını ınternet sıtesınden ındırıp kurmayı denermısın?.. burdan işletim sistemine göre surucunu secıp ındır ve kurmayı dene.

volkansari
25-12-2007, 00:56   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

borga-x kardesimm bilgisayarımın markasınn sonu hp pavillion dv2410et ydi fakat ben bunu denemiştim ama olmadı..kaldırdım tekrar kurdum yine olmadı   ....; could not find the media device for this driver die bi hata vriyor yükledikten sonra..

cell-o
25-12-2007, 08:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Öncelikle sisteme yüklediğin tüm ses sürücüleri kaldırınız.Sonra öncelikle sisteme tekrar driver yükleyiniz.Bu sefer hoparlör takınızı.Vista için ses ayarı çekmeniz gerekebilir.Bunun için start-control panel gelin.Oradan Hardware and Sound açınız.Sonra Sound altından Manage audio devices gelin.Açılan yerden speaker yanına check işaretini koyunuz.Sonra alttan configure butonuna basınız.Yapılandırınız.

kolay gelsin.

volkansari
26-12-2007, 15:24   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

ya kardesim oylde yaptım fakat donanim ve ses sekmesi--->ses-->ses aygıtılarını yönet  te spekarları secemiorum cünkü yok dijital cıkış aygıı var(spidif)onu etkinleştirdim ama olmadı. ayrıca ses sürücülerini kaldır  demişsin ya sadece ses driverim var fakat gitlit aygıt sürücülerini açtığımda ses sekmesinde microsoft akış kalite yöneticisi proxy si die bişey daha cıkıyor onuda kaldırmam gerekiyormu.... ve biosla ilgili olabilirmi ?