ses sorunu - parazit , cızırtı -

nyaman
14-12-2008, 15:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

arkadaşlar asus p5ld2 anakartım var.onboard ses kartı.ne yaptımda parazit oluşmaya başladı seste anlamadım. mesela farcry2 oynuyorum ubisoft yazısı çıkarken cızırtı yapıyor.kanasla ateş ederken ses geliyor da taramalı tüfekle ateş ederken gelmiyor.left4dead'de de hiç silah sesi gelmiyor.sorun hoparlörde değil.3 faklı hoparlör denedim.

yardımlarınız için müteşekkir kalacağım...

DaRWeLL
14-12-2008, 16:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

ses kartındaki jak girişinde bir problem olabilir.harici bir ses kartı bulabilirseniz onunla bir deneyin. sorunun anakarttan olup olmadıgıda anlaşılır..

trinity
14-12-2008, 18:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

dostum hoporlerin giriş jack ının bir sorunu olmalı on board olduğu için çok bişey bekleme ama yinede bi kontrol et

nyaman
16-12-2008, 23:24   |  #4  
OP Üye
65 mesaj

ses kodeklerinden kastın sürücülerse kaldırdım tekrar kurdum olmadı.kodeklerin ses çıkışıyla alakalı olmadığını düşünüyorum.yanlışsam düzeltin. biraz araştırma yaptım.virüsten kaynaklanabileğini söylüyorlar.bi taratalım bakalım...

physfg
17-12-2008, 19:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

virüsle alakası yok...

harici bi ses kartı ile dene muhtemelen ses kartından ...yada kasa da kaçak var ve cızırtı yapıyor mesela benda kasa ön port ses çıkışı cızırtılı gelior.mesela hdd falan takınca kulaklıktan inilti geliyor :)

mastory
17-12-2008, 22:09   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

aynı problem bende var boşa uğraşma board daki bir sıkıntı ucuza bir ses kartı bul ve al. ben çıldırmak üzereyim bende alıcam ses kartı

nyaman
18-12-2008, 15:35   |  #7  
OP Üye
65 mesaj
physfg
virüsle alakası yok...

harici bi ses kartı ile dene muhtemelen ses kartından ...yada kasa da kaçak var ve cızırtı yapıyor mesela benda kasa ön port ses çıkışı cızırtılı gelior.mesela hdd falan takınca kulaklıktan inilti geliyor :)

virüsle alakası olduğunun 2 önemli kanıtı:
1) Bilgisayar kasmaya başladı (gerçi kaspersky bişey bulamadı ama spyware doctor buldu.oda silmedi.satın almak gerekiyormus herhalde)

2) Geri yükleme yaptım sorun düzeldi.bilgisayarı kapatıp açınca tekrar başladı sorun.

nyaman
19-12-2008, 01:27   |  #8  
OP Üye
65 mesaj

virüsten olduğu kesinleşti.format attım düzeldi. tşkler.

jen
08-03-2010, 07:30   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

windows 7 de o sorun var birincisi codec paket yüklerken dikkat edin win 7 codec indirin.ikincisi ses kartını tekrar yükleyin,3ncüsü kb hızlarını kontrol edin.3ncüsü ses kartım bozuldu diye düşünmeden işletim sistemini değiştirin.Bu gibi sorunlar vistada olmaz.Müzik konusunda ıvır zıvır sorunlarınız oluyorsa ama sisteminiz standart bir şey ise önce vista kurun derim.onun dışında windows 7 de evet kayıt işlemlerinde bu sorun var ama ses kalitesi diğerlerine göre daha iyi sanki.Vista yüklediğinizde regedit ayarıyla oynamadan önemsiz şeyleri durdurduğunuzda örnek efekleri görsel öğeleri masaüstü ıvır zıvır şeyleri kapatarak emin olun on numara bir işletim sistemi.her zaman klasik menüyü seçin ve sürüklerken pencereleri vs vs şeylerin tiklerini kaldırın kapatın yani.her hangi program kullananlar için söylüyorum arkadaşlar.windows 7 kurdum mesela aynı yine değişen bir şey yok şuanda görüntü olarak yine klasik yine klasik yükleyenlerin çoğu bu yüzden yüklüyorlar kullanmasını bilirseniz xp de değil vistayı tercih edin...

jen
08-03-2010, 07:36   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

ben nfs shift i xp de takılmadan oynayamadım mesela vistada sorunsuz oynadım.demekki gerçekten kullanmayanlar vistayı kasıyor biliyorlar.7 de zaten vista formatında.ama program gibi vs şeyler kullanmayan arkadaşlar win 7 yi olduğu gibi bıraksınlar görüntüsü kalitesi keyif veriyor cidden.ama gerçekten iş yapanlar o görsel efeklerin hepsini kapatsınlar kişiselleştirmeden. o zaman menülerin ne kdr hızlandığını görecekler.kolay gelsin..

jeoozgur
15-05-2010, 00:55   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bendede vardı.anakartı besleyen güç kablosu gevşemiş sorun oradan kaynaklamıyomuss

Atilla Sarıtaş
15-05-2010, 05:15   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Şu konuları hortlatmayın ya Aralık 2008 de açılmış :D

Kapalı Hesap (92256)
29-06-2014, 23:00   |  #13  
Kapalı Hesap
41 mesaj

Sata kablosu gevşemiş...kasaya vura vura olacağı bu (: