Ses Sorunu

yasirakel
04-01-2007, 00:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Windows XP ve Pardus İşletim sistemlerini kullanıyorum geçenlerde 4+1 hoparlör sistemi takmak istedim çalışmadı, eski hoparlörlerimi taktığımda sesin tamamen gittiğini gördüm 3-4 defa sistemi tekrar yükledim ama bir sonuç alamadım asıl sorun ses donanımını görüyor fakat ses çıktısı yok yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum

İtacHi_
04-01-2007, 12:28   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım donanımlsa bir sorun olabilir.eğer başka bir ses kartın varsa onla dene.eğer sorun donanımsal değilse başka çözümler buluruz.

aslanov
04-01-2007, 13:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

Evet aynı sorun bende de var. Xp'nin altında pardus çalıştırıyorum ama ses alamadım şimdiye kadar. Görüntü muhteşem ama ses yok. Bu arada pardus da adam akıllı hiç film seyredemedim. Sürekli bişeyler oluyor ama açmıyor. "Sistem çok kritik bir hatadan kurtarıldı" mı ne diyordu. Bi film açamadım. Ayrıca XP'yle bağlantı da yapamadım. Denemediğim yol kalmadı.

samet_sar
04-01-2007, 18:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

senin sorunun donanımsal gibi görünüyor kardeş. bi donanımını kontrol ettir.aslanov senin sorununda eski pc lerde kullandığımız cd audio kabloları var idi cd romla anakart arasında ince bi kablo onu takarsan çalışma ihtimali var pardus ona ihtiyac duyuyor olabilir.

yasirakel
05-01-2007, 20:57   |  #5  
OP Taze Üye
2 mesaj

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Donanımı gösterdikten sonra cevabı tekrar yazacağım tekrar ilginiz için teşekkürler