Sese Duyarlı Led Yapımı Yardım

Murat_Bektes
19-01-2014, 21:11   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
21 mesaj

Arkadaşlar Öncelikle İnternet de Gördüğüm Birkaç Videodan Etkilendim Forumda Araştırdım Yapımıyla İlgili Olarak Az Çok Bilgi Edindim Fakat  Yinede Sormak İstedim ''Sese Duyarlı Led'' Yapmak İçin Neler Lazım ?

Birde Hemen Hemen Herkes 5   6 Adet Led'i Bir Araya Getirerek Bu İşi Yapmış Ben Odamı Komple Bu Şekilde Döşemeyi Planlıyorum Yaklaşık 25 Metre Civarı Led Kullanmayı Düşünüyorum Bir Kısmı Sabit Sürekli Yanarken Büyük Bir kısmının Sese Duyarlı Olacak Şekilde Yapmayı Düşünüyorum Bu Devreyi Nasıl Kurarım Neler Almam Gerek Elektrikten Anlarım Bir Evin Elektrik Tesisatını Çekecek Kadar  Ama İş Elektronik'e Gelince Pek Bişi Anladığım Söylenemez Yardımlarınızı Bekliyorum

Odama Yapmak  İstediğimin Biraz Daha Fazlası Bu Videoda Arkadaş Yapmış Bence Çokta Başarılı Olmuş :

Bass'a Duyarlı Şerit Led 2 .mp4Bass'a Duyarlı Şerit Led 2 .mp4

Ayrıca Odamı Aşağıdaki Resimdeki ve Videodaki Gibi Ledli Nesneler İlede Zenginleştirmek İstiyorum :

Resim:

Video:

Music LED Box - DIYMusic LED Box - DIY
This box made out of plexiglass contains 6 LED's. The box can be hooked up on the computer, iPod, etc and the lights react to the beat of the music. The LED's react pretty good on the music coming through. In the dark the 6 LED's are bright enough to light up the room.

If you want to make one your own, read the instructions on my instructable:

The music in this video are beats made by my brother. Visit his channel for more beats and information:

Yardımlarınızı Bekliyorum Şimdiden Teşekürler.. Konuyla İlgili Olarak Yardımcı Olmak İsteyenlere Gerekirse Telefon Numaramı veya Mail Adresimi Verebilirim

İyi Akşamlar..

Murat_Bektes
22-01-2014, 22:15   |  #2  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
21 mesaj
Alıntı: Murat_Bektes  
Arkadaşlar Öncelikle İnternet de Gördüğüm Birkaç Videodan Etkilendim Forumda Araştırdım Yapımıyla İlgili Olarak Az Çok Bilgi Edindim Fakat  Yinede Sormak İstedim ''Sese Duyarlı Led'' Yapmak İçin Neler Lazım ?

Birde Hemen Hemen Herkes 5   6 Adet Led'i Bir Araya Getirerek Bu İşi Yapmış Ben Odamı Komple Bu Şekilde Döşemeyi Planlıyorum Yaklaşık 25 Metre Civarı Led Kullanmayı Düşünüyorum Bir Kısmı Sabit Sürekli Yanarken Büyük Bir kısmının Sese Duyarlı Olacak Şekilde Yapmayı Düşünüyorum Bu Devreyi Nasıl Kurarım Neler Almam Gerek Elektrikten Anlarım Bir Evin Elektrik Tesisatını Çekecek Kadar  Ama İş Elektronik'e Gelince Pek Bişi Anladığım Söylenemez Yardımlarınızı Bekliyorum

Odama Yapmak  İstediğimin Biraz Daha Fazlası Bu Videoda Arkadaş Yapmış Bence Çokta Başarılı Olmuş :

Bass'a Duyarlı Şerit Led 2 .mp4Bass'a Duyarlı Şerit Led 2 .mp4

Ayrıca Odamı Aşağıdaki Resimdeki ve Videodaki Gibi Ledli Nesneler İlede Zenginleştirmek İstiyorum :

Resim:

Video:

Music LED Box - DIYMusic LED Box - DIY
This box made out of plexiglass contains 6 LED's. The box can be hooked up on the computer, iPod, etc and the lights react to the beat of the music. The LED's react pretty good on the music coming through. In the dark the 6 LED's are bright enough to light up the room.

If you want to make one your own, read the instructions on my instructable:

The music in this video are beats made by my brother. Visit his channel for more beats and information:

Yardımlarınızı Bekliyorum Şimdiden Teşekürler.. Konuyla İlgili Olarak Yardımcı Olmak İsteyenlere Gerekirse Telefon Numaramı veya Mail Adresimi Verebilirim

İyi Akşamlar..

Çözümü Başka Bir Forum Sitesinde Buldum Takılan Arkadaşlara Yardım Açısından Buyrun Link:

kkkjj
23-01-2014, 02:28   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar. Benim elimde tip31 transistör ve led ler( Şerit Led Değil) bulunmakta. Benim bir kaç sorum olacak.

• Kaç ledi aynı anda kullanabilirim?
  • Direnç bağlamam gerekiyor mu?
  • Ledler paralel mi olmalı seri bağlantılı mı?
  • Bunları bir jaka bağlamak yerine mikrofon kullansam aynı işi görür mü ?
  • Şerit led kullanacak olursam 9v pil ile ve dirençsiz olarak kaç metreye kadar kullanabilirim?
  • Yada kaç ledi aynı anda seri/parelel olarak bağlayabilirim.

9 Volt pil kullanıyorum. Elimde beyaz, mavi, kırmızı led bulunmakta.

Cevaplarsanız Çok Sevinirim

DevletEvi
23-01-2014, 02:52   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar tebrik ediyorum sizleri gayet başarılı çalışma olmuş.