Sessiz fan önerisi?

Alpostros
16-04-2015, 22:05   |  #1  
Alpostros avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
513 mesaj

Meraba arkadaşlar.

Şu an bilgisayarımda 2 tane sıcak havayı dışarı atan fan var ama içeri alan fan yok. Fanı kasanın önüne takınca bir uğultu sesi çıkıyor. Yüksek ısı porblemleri yaşamıyorum fakat bilgisayara içeri üfleyecek bir sessiz fan lazım. Bax bütçe 40TL. 200cm arıyorum.

Teşekkürler

LENO7
17-04-2015, 17:14   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Bana göre içeri hava üfleme iyi birşey değil. Bilgisayar ısısı düşeceğine daha da artar hatta kasanın içi baya toz olur.

Fanın sessiz olması için takacağın yer çok önemli. Yanında herhangi bir kablo falan varsa bunun yüzünden fan ses çıkartabilir. 

Soğutma konusunda Cooler Master markası iyi diye biliyorum diğer markalar hakkında bilgim yok. Ayrıca fan ne kadar hızlı olursa o kadar iyi soğutur ama bu ses gürültüsü yapabilir.

Kapalı Hesap (158848)
18-04-2015, 03:44   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 28
248 mesaj

ben bu üründen menunum haf kasa aldım cooler master megaflow 200mm fan üzerinde geliyor fanın sesi son ayarda dahi duyulmuyor vede 110 cfm üflüyor fakat birde elimde  akasa venom 140mm  110 cfm olan var o ise jet motoru gibi yan odadan sesi duyuluyor megafolw tavsiye ederim

mhmt06
22-04-2015, 20:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

kasa fanlarının  işlemci yada ekran kartı gibi gerektiğinde hızlanmak gibi bir gereksinimi yoktur.  o yüzden çok az bir hızda sabitleyerek sesten kurtulabilirsiniz. kasa kapağı kapalı ve sağda solda gereksiz açıklık yoksa  bir arkada dışarı atan, bir önde içeri alan olmak üzere iki fan yeterlidir. ve tam gaz çalışıp ses yapmalarıda gereksizdir.  o yüzden kabloları kesip direk psu dan kırmızı-sarı şeklinde bağlarsanız daha yavaş döner.   hatta kırmızı -siyah şeklinde bağlarsanız çalıştığını bile anlamazsınız ve bu hız bile yeterli cereyanı sağlar. ve bu görev için bulduğunuz en ucuz fanları alabilirsiniz

Son Düzenleme: mhmt06 ~ 22 Nisan 2015 20:51