sevgili chip editörleri, chip sitesine giremiyorum

foton
31-05-2010, 13:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba,

Evet iş yerindeki 4 bilgisayarlık kablosuz internet ağıyla birbirina bağlı mini ağımıza benim bilgisayarım üzerinden bir şeyler kuran network yöneticimiz sayesinde facebook ve daha yüzlerce sayfaya daha, değil link atmak, plug in eklentisiyle görüntüleme getirmek istendiği anda siteleri kapatıp engelleme sayfasına yönlendiriyor. buna chip ve daha bir çok sitede dahil, mesela chip ana sayfaya bağlanır bağlanmaz adres çubuğunda facebook plug in gibi bir adres baliriyor ve tarayıcı sayfası bomboş engelleme sayfasına atıveriyor beni. bunu engellemek için geri dön tuşuna basıp sayfaya resimler gelmeye başlar başlamaz stop düğmesine basarak bunu engelliyorum, ama takdir edersinizki her gezintide onlarca sayfa arasında böyle dolaşmak imkansız. birde başka sayfalarda da aynı şey geçerli. hatta hürriyet, milliyet gazete sayfaları yasaklı siteler arasında onlara linklemelerde bile aynı şeyler geçerli. kullandığım firefox tarayıcısından facebook ve diğer site çerezlerini sildim, tarayıcı kayanaklarına baktım kurulu bir plug in yoktu lakin yine aynı sorunları yaşıyorum bu arada ağdaki tüm bilgisarlarda durum aynı. IE'de aynı şekilde sitelere bağlanamıyor. nasıl olurda ağa tek bilgisayardan engelleyici programı kurdu bu  sivri yöneticimiz anlamıyorum. bu arada adminastatör şifresini resetleyip oradan kurulu programlara baktım öyle bir program yoktu, ayrıca müdahale tarihinden önceki bir tarihe sistem geri yükleme yaptım gene bir işe yaramadı.  bir çare lütfen.

Son Düzenleme: foton ~ 31 Mayıs 2010 13:54
mcafee23 ayrılmıştır
31-05-2010, 15:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

cisco gibi profesyonel modem kullanıyorsanız,engellemeyi modem üzerinden yapmış olabilir