Sevgililer Günü

Banned
29-01-2009, 22:22   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
179 mesaj

Arkadaşlar Sevgililer Gününde sevgilinizle ne yapmayı planlıyorsunuz? Kurallara uygun yazın.

GazI_9o9
29-01-2009, 22:40   |  #2  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,126 mesaj

napacan

Kapalı Hesap (105749)
29-01-2009, 23:09   |  #3  
Kapalı Hesap
280 mesaj

Onu bir yere  cıkartır ne kadar sevdigimi falan soylerdim heralde...

Mehmet-
29-01-2009, 23:26   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
2,296 mesaj

Ehliyet sınavım var:)

Kapalı Hesap (105749)
29-01-2009, 23:34   |  #5  
Kapalı Hesap
280 mesaj
14081408
Ehliyet sınavım var:)
İnsallah iyi gecer...

Barış
29-01-2009, 23:46   |  #6  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
SECOY
Onu bir yere  cıkartır ne kadar sevdigimi falan soylerdim heralde...
dağa çıkart züper romantik oLur...

xD

Banned
29-01-2009, 23:57   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bence bu tür özel günler satışları artırmak için kurulan tuzaklardan başka bir şey değil.ne yani sizin karşınızdaki insanı sevdiğinizi göstermek için illa 14 şubatımı beklemeniz lazım bence çok gereksiz.

SaGoPa KaJMeR.
30-01-2009, 00:06   |  #8  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
kylie
bence bu tür özel günler satışları artırmak için kurulan tuzaklardan başka bir şey değil.ne yani sizin karşınızdaki insanı sevdiğinizi göstermek için illa 14 şubatımı beklemeniz lazım bence çok gereksiz.
Katılıyorum,Gereksiz Sevdigin Kişiyi 7/24 saat 365 gün seversin sevdigini söylersin illa 14 şubatmı şartki...

Mehmet-
30-01-2009, 11:02   |  #9  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
2,296 mesaj
SECOY
İnsallah iyi gecer...
Sağolasın. Teşekkür ederim

onlineTR
30-01-2009, 11:14   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

sevgılı kylie arkadaşım ilgı herzaman ıyıdır çaktırma:)....

SAİNT
30-01-2009, 11:19   |  #11  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

walla bunu mahana etmek gerçekten komik ne yane ben 14 değilde 15 şubatta kutlamak istiyorsam bu bir genellemedir önemli olan bunları kafaya takmayan ve gerçekten özgür ruhlu bir yapıya sahip olmak lazım. birileri çıkıpta bizim adımıza hade bugün sevgililer günü kutlayın para harcayın hediye alın bu bana emir gibi gelir bende buna tahamüll edemem kimseden emir almam.
karşındaki insana sadece koca senede 14 şubatta sevgi gösteriyorsan o ilişki çoktan bitmiştir ama senin haberin yoktur.

sgungul
30-01-2009, 11:53   |  #12  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Biz Türk halkı olarak;

Cumhuriyetimizi 29 EKim' lerde
Çocuklarımızı 23 Nisan'larda
Gençlerimizi 19 Mayıs'larda
Kurtuluşumuzu 30 Ağustoslar'da
Aile büyüklerimizi Bayramlarda hatırlıyoruz.

BIRAKINDA SEVGİMİZİ TEK BİR GÜNDE HATIRLAMAYALIM..!

tuğçelim
30-01-2009, 12:00   |  #13  
Üye
99 mesaj

Eğer sevgili sadece 1 günde hatırlanıp hediye veriliyor ise ve sadece o güne mahsus ona ilgi gösteriliyor ise;onların yaşadıkları sevgi değildir...Bence sevgiliye hergün ilgi gösterilmesi,aralıklarla küçükte olsa armağanlar alınması yada hergün en az bir defa SENİ SEVİYORUM diyebilmelidir seven insan...O zaman zaten hergün sizin için sevgi günüdür,sevgililer günüdür,sizin gününüzdür...

SEVGİLİLER GÜNÜ EFSANESİ

Aziz Valentine'ın öyküsü III. Yüzyıl'dan gelir. O dönemde Roma tahtında İmparator II. Claudius vardı, "Zalim" adıyla tanımlanan Claudius aşırı savaş ve askerlik tutkunuydu, her yetişmiş erkeğin muhakkak asker olmasını istiyor ve kimseye göz açtırmıyordu.

EVLİLİĞİ YASAKLADI

Öylesine ileri gitmişti ki, askerliğe engel oluyor düşüncesiyle evlenmeyi dahi yasakladı.

Gençler şaşkındı, kimse sevdiği ile beraber olamıyor, Roma kenti sayısı gittikçe artan ve uzak ülkelerde ölen sevgililerinin ardından ağlayan kadınlar ve kızlarla dolmuştu. Kısacası aşk yasaklanmıştı.

Bu sıralarda İmparator tüm Romalılar'ın 12 tanrıya tapmalarını aksi şekilde davrananların ve özellikle de Hıristiyanlar'la ilişkiye girenlerin ölümle cezalandırılacaklarını emretti.

Bu emre uymayanların arasında Aziz olarak kabul edilen filozof Valentinus'da vardı, gezerek dinsel vaazlar veriyor ve İmparator'un hatalı olduğunu anlatıyordu.

Sonunda yakalandı ve hapse atıldı. Valentinus'un hapiste olduğu günlerde yaşananlar efsaneye dönüşerek günümüze kadar ulaşmıştır.

GÜZEL JULİA VALENTİNUS'A GİDER

Hapishaneyi korumakla görevli gardiyanın kızkardeşi Julia'nın gözleri doğuştan görmemektedir, gardiyan Valentinus'un anlattığı İsa ilgili öykülerin arasında körlerin gözlerinin açıldığını öğrenince, kardeşini gizlice Valentinus'un yanına getirir.

Julia çok güzel ve zeki bir kızdır.

Günlerce beraber olurlar, Valentinus ona Roma tarihini, doğanın yapısını, aritmetiği ve Tanrı'ya yönelmeyi öğretir.

Julia, dünyayı Valentinus'un anlattıklarıyla görür, onun bilgeliği ile aydınlanır, güçlenir ve teselli bulur.

Bir gün sorar;

"Valentinus, Tanrı gerçekten dualarımızı duyar mı?" Aziz gülümser;

"Evet, herbirini." Julia;

"Her sabah ve her gece ne için dua ettiğimi biliyormusun? Görebilmek için dua ediyorum, senin bana anlattıklarını görmeyi çok istiyorum.", Valentinus;

"Tanrı bizim için en iyi olanı yapar, yeter ki buna inanalım." Julia, yere diz çöker ve;

"Böylesine inanmak istiyorum, yardım et." Beraberce duaya başlarlar. Birden hücrenin içersi altın renkli bir ışıkla aydınlanır ve Julia haykırır;

"Valentinus, görüyorum, görüyorum."

14 ŞUBAT'TA ÖLDÜRÜLÜR

Valentinus duaya devam etmesini söyler.

Ertesi gün Valentinus'un ölüm emri gelir, Aziz Julia'ya son bir not yazar, Tanrı'ya hep yakın olmasını öğütler ve notun altını "Senin Valentine'ından" diye imzalar.

Mektup, ertesi gün Julia'ya ulaşır, o günün tarihi 14 Şubat 270'dir.

Valentinus, sonradan Papa I. Julius tarafından "Porta Valentini" adı verilen bir kemer kapısının altına gömülür (Şimdi orada yani Roma'da Praxedes Kilisesi vardır.)

Julia, mezarın yanına pembe çiçekler açan bir badem ağacı diker. Günümüzde sevginin ve dostluğun simgesinin badem ağacı olması buradan kaynaklanır.

GENÇLERİN İLK CİNSEL DENEYİMİ

İşin aslına bakılırsa, 15 Şubat tarihi Roma tanrıçalarından Februata Juno adına yapılan kutsama töreninin günüdür; birbirleriyle ilk kez cinsel ilişkiye girecek gençlerin adlarının yazıldığı parşömenler, o gün tanrıçaya sunulurdu.

Papalık daha sonra yasaklanan bu geleneğin yerine, azizlerin adlarının yazılı olduğu listeleri sergilemeye başladı.

Biz yine Roma'ya dönelim. 15 Şubat'ta kutlanan gençlerin aşk festivalinin özgün adı Lupercalia'dır, geleneksel olarak hediyeler verilirdi.

Kuşların çiftleşme döneminin başlangıcı kabul edilen Şubat ayı döneminde, gençler de onları örnek alarak eşleşirlerdi.

Hıristiyanlığın güçlenmesinden sonra, Pagan inançları yasaklandı veya yerlerine Hıristiyan versiyonlar getirilmeye başlandı.

Aziz Valentine Hıristiyanlığın simgesi olan sevgi ve evlilik kuramı ile kişiselleştirildi, onun Lupercalia Festivali'nin arifesinde öldürülmüş olması iyi bir raslantıydı, böylece Roma'nın bereketlilik ve döllenme kutsamalarıyla, Hıristiyanlığın evlilik ve çoğalma ilkesi bütünleştirilmiş oldu. Amaca ulaşılmıştı.

Günümüzdeki yorumuyla "St Valentine" yani Sevgililer Günü, Roma'daki gibi sevenlerin birbirlerine sevgilerini Valentinus'un son mesajında olduğu gibi küçük kartlar ve hediyelerle sunmaları şeklinde kutlanmaktadır.

Aslında kökende yine birleşme, bütünleşme ve çoğalma güdüsü yani bereketlilik vardır.

Aynı zamanda da, Tanrısal aşkla, dünyasal aşkın birleştiği yer, Julia'nın öyküsünde olduğu gibi birleştirilir.

Ama ilginçtir ki, aşkı yasaklayan bir despotun binlerce yıllık anısı, Kozmik Şakacı'nın oyunuyla artık aşk yüzünden akla gelmektedir.

Son Düzenleme: tuğçelim ~ 30 Ocak 2009 12:08
onlineTR
30-01-2009, 12:34   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

yeni öğrendım tesekkur bocek....

tuğçelim
30-01-2009, 12:35   |  #15  
Üye
99 mesaj
onlineTR
yeni öğrendım tesekkur bocek....
Rica ederim...

Selçuk İslamoğlu
30-01-2009, 18:02   |  #16  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
kylie
Gel de bunu hediye bekleyene anlat o gün Dil çıkarıyor

ilginch
30-01-2009, 18:03   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Gel de bunu hediye bekleyene anlat o gün Dil çıkarıyor
Beğendim

PsK_Pc_06
31-01-2009, 23:43   |  #18  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

14 Şubat gereksiz bir şey bence . Para tuzağı.

MBTGROUP
31-01-2009, 23:55   |  #19  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

özel günler kutlanmalı sevgililer günü olsun doğum günleri olsun evlilik yıldönümleri olsun vs vs sıradan günlerden farklıdır adı üstünde özel gün işte hayatı özel kılan özele giren herşey çok güzeldir bence mesele hediye değil o günün simgesi olması ayrıca hediyeleşmek sevgiyi arttırır Aşkyakınlaştırır Gülümseme

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 31 Ocak 2009 23:57
Razorback
01-02-2009, 03:26   |  #20  
Yıllanmış Üye
712 mesaj
pcword
özel günler kutlanmalı sevgililer günü olsun doğum günleri olsun evlilik yıldönümleri olsun vs vs sıradan günlerden farklıdır adı üstünde özel gün işte hayatı özel kılan özele giren herşey çok güzeldir bence mesele hediye değil o günün simgesi olması ayrıca hediyeleşmek sevgiyi arttırır Aşkyakınlaştırır Gülümseme
bir tek bu mesaja katılıyorum diğerlerine katılmıyorum. sevgililer gününde özel kişiye alınan hediye diğer günlerdeki alınan hediyelerden farklıdır çünkü diğer günler kafana göre çıkar hediye alırsın sen almak istediğinde alırsın belkide boş zamanında yada denk geldiğinde alırsın ama sevgililer günü farklı çünkü o gün verebilmek için belkide işinden gücünden fedakarlık edip çarşıya çıkıp birşey alıyorsun yani eğer bunu yapmayıp ben seni sadece sevgililer gününde mi seviyorum, her gün seviyorum derseniz bunu en salak kıza bile yutturamazsınız.:) o nedenle, sevgili önemliyse, yani gerçekten seviliyorsa; kıyamet de kopsa o gün boş geçmek için bir bahane olmamalı diye düşünüyorum ben Beğendim

onlineTR
01-02-2009, 14:58   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

yaniiiIslık

benersince
01-02-2009, 15:14   |  #22  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

sevgililer günü öncesinde önce kendimi affettirmem lazım ...

websim
01-02-2009, 18:20   |  #23  
Taze Üye
5 mesaj

Sevgililer günü için hediye, çiçek alternatifleri ben çoook beğendim, paylaşmak istedim. Beğendiklerimi linke ekledim: http://www.copytaste.com/rm5acij

Nereden temin edileceğini biliyorum ama reklam olur diye yazmak istemedim ;) bilindik bir site soran olursa yanıtlarım...

sevgiler.

Son Düzenleme: websim ~ 01 Şubat 2009 18:27
Battal Gazi
01-02-2009, 19:43   |  #24  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Ayıp ayıp.Kınıyorum bu konuyu.

"Sevgilisi olmayanlardan özür dileyerek ve en kısa zamanda aşk tanrısının onlara gülmesini dileyerek sevgilisi olanlara şunu sormak istiyorum ..........."

filan olmasını dilerdim.Sevgilim yok,yalnızım.Öyle düşünmüyorum tabi;Dünyada "Benim sevgilim zatzot" diyebilen bir kız yok.6 milyar kişi içinde öyle birisi yok.Lanet olsun....Kahretsin..

69 PC 69
01-02-2009, 20:33   |  #25  
69 PC 69 avatarı
Yıllanmış Üye
242 mesaj

Saçma sapan bi gün.İlla 14 şubattamı kutlayacam.hadiben 13 şubatta kutlamak istiyorum ne olcak şimdii  Kahkaha

Son Düzenleme: 69 PC 69 ~ 01 Şubat 2009 20:39