shell32.dll sorunu

HPQ-User
09-06-2009, 13:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

bymemin sormuş:
vista bilgisayarlarında gelen geri dönüşüm kutusu simgesini xp bilgisayarlarında yüklemek istiyorum.
bilgisayarım ilk geldiğinde ''vista vg'' adlı tema vardı bu temada geri dönüşüm kutusu vista bilgisayarında oldugu gibiydi ama bir süre sonra kendi kendine eski haline döndü bende vista bilgisayarlarından simge değiştirde kısayol buldum bu kısayol
system32 de shell32.dll adında bi dosya
sorum şu;ben bu dosyayı kendi system 32 klasörüme kopyalarsam o görüntüye ulasablirmiyim yada ne yaparsam geri dönüşüm kutum visata bilgisayarlarındakiler gibi olur

ayrıca geri dönüşüm kutumun ismini nasıl değiştirebilirm bi yol buldum kayıt girdilerinden ama oda işe yaramadı...:(

yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2gb ram
250gb sata
1gb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; GTB6; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

H@ckerCesur
09-06-2009, 14:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

vista teması işini görür.
ama gerek yok. Herşeyin orjinali güzeldir... Göz kırpma

overclocker_m
09-06-2009, 15:05   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
68 mesaj

Vista'daki geri dönüşüm kutusunun resmini xp'de system32 yada herhangi bir yere kaydedip yine xp'de masaüstünde sağ tıklayıp

/özellikler/masaüstü/masaüstünü özelleştir'de geri dönüşüm kutusunu seçip simge değiştir butonuna tıklarsanız size geri dönüşüm kutusuna koymak istediğiniz resmin adresini sorar.Daha önceden kaydetmiş olduğunuz vista geri dönüşüm kutusu resmini seçtiğinizde artık geri dönüşüm kutunuz vista'daki gibi olur.

İsim olayına gelince ben kayıt defterini kurcalamaktan başka yol var mı bilmiyorum ama kayıt defteri de olması lazım.Becerememiş olabilirsiniz.Dikkatlice bu adımları takip ederseniz geri dönüşüm kutusunun ismi değişecektir.

başlat/çalıştır'a regedit yazıp kayıt defteri düzenleyicisini açın.

burada HKEY_CLASSES_ROOT
\CLSID
\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
\ShellFolder
\Attributes anahtarını açın.

Buradaki "40 01 00 20" değerini:

"70 01 00 20" ile değiştirin.

Ve artık geri dönüşüm klasörünün üzerine bir kere tıkladığınızda ya da sağ tıkladığınızda "Ad değiştir" fonksiyonun aktif olduğunu göreceksiniz.Kolay gelsin...

ßymemiN
09-06-2009, 22:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
210 mesaj

dostum bende biliyorum geri dönüşüm kutusunun remini alip ordan gözat tan seçtiğimde geldiğini ama benim sana anlatmak istediğim şu ben o vistadaki geri dönüşüm kutusunun resmini bulamadım bulamadığım için vista bilgisayarın birinde o geri dönüşüm kutusunun göz at tan resmine geldim ve resme geldiğimde bu resmin kayıtlı oldugu yerin  C:\WINDOWS\System32\shell32.dll   klasörü oldugunu gördüm bu klasördeki shell32.dll dosyasını diğer xp işletim sistemli bilgisayarımın masaüstüne kopyaladım.
benim dediğim şu eğr bu shell32.dll dosyasını ben kendi system32  shell32.dll dosyamla değiştirirsem o resme ulaşabilirmiyim yada bilgisayarıma bi zarar gelirmi...?

ßymemiN
09-06-2009, 22:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
210 mesaj

bu arada teşekkür ederim sayende geri dönüşüm kutusunun adını değiştirdim benim artık bir dipsiz kuyum var...xDGülüş