shell32.dll ve oobefldr.dll

yemliha
19-02-2009, 12:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

ben vista kullanıyorum bir yerden windows 7 temaları ve görünümü buldum o dosyada shell32.dll ve oobefldr.dll dosyaları var bunları sitem 32 deki shell32.dll ve oobefldr.dll dosyaları ile değiştiremiyorum izin vermiyor güvenli modda denedim yine olmadı nasıl değiştirebilirim?

ANADOLU
19-02-2009, 13:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
249 mesaj

kopyalarken sağ tıkla yönetici olarak işlemi yap.

Mustafa Deniz
19-02-2009, 13:08   |  #3  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Unlocker ile taşıdım oluyor, gerekirse eskilerinin bir kopyasını al unlocker ile sil ve Windovs7 tema dosyalarını ekle.

Banned
19-02-2009, 13:29   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Dll dosyalarını değiştirmenizi önermem, uyumsuzluk olabilir,  hatalı kodlanmış olabilir vs. vs. Getireceği pek bireyde yok zaten. shell32.dll sistem ikon dosyası ki zaten içeriğindekiler vistayla aynı, oobefldr.dll ağ ikonu veya ses ikinu olması gerekir ki oda olsa ne olmasa ne. Yok kafaya taktım illa ben değiştireceğim derseniz

dosyayı indirip, rardan çıkartıp kayıt defterine ekleyin. system32 klasöründeki oobefldr.dll dosyasına sağ tıklayıp take owner ship seçin( Dosyayı ekledikten sonra sağ tıkta böyle bir seçenek olacaktır) oobefldr.dll ye tekrar sağ tıklayıp yeniden adlandır deyin ve adını  (aynen) oobefldr.dll.old olarak değiştirin. (artık izin verecektir). Yerine koymak istediğiniz oobefldr.dll dosyasını system32 klasörüne kopyalayın. Aynı işlemleri shell32.dll dosyası içinde yapın.