Siemens s65 harika bir telefon!

babangida
10-04-2005, 00:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

İlk başta cep telefonu almak için internetten araştırma yaptım. Sonra chip dergisini test sonuçlarına baktım. Chip test ettiyse bir bildiği vardır diye düşündüm. Sonra hiç terrettüt etmeden korktuğum ve hiç almak istemediğim siemens telefonu aldım. Sırf test birincisi oldu diye!

Chip hakketen haklıymış! Bu telefon beklentilerime fazlası ile karşılık verdi. Prabo testi yapan arkadaşlara ucuz fiata en doğru tercihi yapmama neden oldular.

Şimdi gelelim bu telefon ile ilgili kafama takılan sorulara:

1) siemensin iki yıl garantisi var fakat telefon diyelim ki herhangi bir nedenden dolayı garanti dışı kaldı ve de varsayılım ki işletim sistemi tel. bozuldu ya da çöktü! O zaman bu telefona işletim sistemi yüklenir mi? Yüklenirse hangi symbian os yüklenir. YAni böyle bir durumda telefonu kurtarmak mümkün mü?
       2)Siemens s65 ile sx1 in oyunlarını oynamak mümkün mü?
       3)Siemens s65 in mp3 çalmadığını biliyorum fakat siemens s65 de bir yazlım yüklendiği zaman mp3 çalabiliyormuş. Bu hangi yazlım ve nasıl yüklenir?
       4)Siemens s65 hangi yazılımlar kesinlikle yüklenmeli
       5)Mpeg 4 için kayıt programı var mı?
       6)Siemens s65 de nokia ngage oyunlarını çalıştımak mümkün mü?
       7) Siemens s65 ile standart özelliklerin dışında yazlım ile hangi özellikler kazandırılır?
    Şimdiden ilginize sonusuz teşekkür!Gülümseme

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 24 Kasım 2007 14:06
tonic
10-04-2005, 13:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

ben siemens telefonu kimseye önermem. çünkü şu an fazlasıyla zorluk çekiyorum siemensden. senin aldığın telefon hakkında chipte haber yayınlandı. yurt dışında bu telefon toplatılıyor diye ve siemensin telefon bölümünü beceremediği için satma ihtimali varmış. ben ancak ilk soruna yanıt verebilirim. başarı servis bununla ilgilenir. yeni versiyon falan yüklüyorlar orada. ama tekrar söyliyim siemens alıcaklar bir daha düşünsün...

babangida
10-04-2005, 16:03   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Ben Siemens Sx1 aldım harika telefon, aynı şekilde s65 de öyle. Bence dostum siemens satmaz şirketin telefon kanadını! Piyasada sx1 in özelliğnde (kamerasını söylemiyorum) sx1 kamerası kötü fakat 136 mhzlik işlemcisi ile piyasada benzeri yok. Sx1 ler leblebi gibi satılıyor. Dayımların dükkana 10 tane sx1 geliyor her hafta geldiği gün satıyor.

Ben şiddetle sx1 öneririm. Özellikle sx1 de ngage oyunkarını oynamak ve mp3(stereo )dinlemek

daha ne olsun!

s65 kullanan arkadaşlara sormak lazım s65

lütfen sorularımı cevaplıyacak baba yiğit yok mu?

babangida
15-04-2005, 23:45   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

S65 ile ilgili soruları cevaplıycak arkadaş yok mu?

Diğer soruda şu olsun:S 65 yüksek kapasiteli bellek alınıp uzun süreli video kaydedilir mi?

RoCk-StaR
23-03-2006, 13:30   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

BEN S65 KULLANICISIYIM..

1) siemensin iki yıl garantisi var fakat telefon diyelim ki herhangi bir nedenden dolayı garanti dışı kaldı ve de varsayılım ki işletim sistemi tel. bozuldu ya da çöktü! O zaman bu telefona işletim sistemi yüklenir mi? Yüklenirse hangi symbian os yüklenir. YAni böyle bir durumda telefonu kurtarmak mümkün mü?
2)Siemens s65 ile sx1 in oyunlarını oynamak mümkün mü?
3)Siemens s65 in mp3 çalmadığını biliyorum fakat siemens s65 de bir yazlım yüklendiği zaman mp3 çalabiliyormuş. Bu hangi yazlım ve nasıl yüklenir?
4)Siemens s65 hangi yazılımlar kesinlikle yüklenmeli
5)Mpeg 4 için kayıt programı var mı?
6)Siemens s65 de nokia ngage oyunlarını çalıştımak mümkün mü?
7) Siemens s65 ile standart özelliklerin dışında yazlım ile hangi özellikler kazandırılır?
Şimdiden ilginize sonusuz teşekkür!

DEMİŞSİN SIRASI İLE SANA CVP VERMEYE ÇALISAYIM.
1.ÖNCELİKLE TELEFONUN SYMBİAN DEĞİL HİÇBİRŞEKİLDE SYMBİAN OS FALAN YÜKLENMEZ.TELEFONUN SERVİS DISI KALMA SEBEPLERİ KULLANMA KILAVUZUNDA YAZIYOR.ÖRNER VERECEK OLURSAK : MENÜ İCONLARI DEİŞİMİ , TELEFON YAZILIMINDA DEİŞİKLİK YAPILMASI VS. VS. GİBİ NEDENLERDE SERVİS TELEFONUN TAMİRİNİ RED EDER.

2.TELEFONUN SYMBİAN İŞLETİM SİSTEMİNE SAHİP OLMADIGI İÇİN SX1 OYUNLARINI OYNAMA İMKANIN YOK.FAKAT JAVA OLARAK 3D,2D GİBİ OYUNLARI TELEFONUNDA ÇOK RAHAT OYNAYABİLİRSİN.

3.ŞİMDİLİK S65 İN .MP3 ÇALMA ÖZELLİĞİ YOK FAKAT İLERİDEKİ VERSİYONLARINDA BELKİ BU MÜMKÜN OLABİLİR.ÇÜNKÜ SİLME YARDIMCISI İLE GİRDİGİNDE MP3 İCONUNU GÖSTERİYOR.
ÖR: C65 VİDEO ÇEKİM ÖZELLİĞİ YOK.ÖNCELERİ SİLME YARDIMCISINDA .3GP İCONU GÖZÜKÜYORDU ARDINDAN  GELEN VERSİYONLAR İLE SİLME YARDIMCISINDAN BU VİDEOLARI İZLEME OLANAGIDA OLMUS OLDU. S65 E MP3 ÇALDIRABİLECEK BİR PROGRAMDA MEVCUT DEĞİL ANCAK .WAV SESLERİNİ DİNLEYEBİLECEĞİN ÇOK İYİ BİRDEN FAZLA PROGRAMLAR VAR YAZIMIN SONUNDA VERECEGİM LİNKDE İSTER BENİMDE İRTİBATA GEÇ YADA SİTEMİZDENDE GÖREBİLECEĞİN GİBİ BU PROGRAMLARI ÇOK RAHAT KULLANABİLİRSİN.

4.YİNE DEDİĞİN GİBİ BU PROGRAM SYMBİAN OLMADIGI İÇİN DİĞER MEDELLERDE GÖRMÜŞ OLDUGUN YAZILIMLARI FALAN YÜKLEME OLANAGIN FALAN YOK.ANCAK JAVA BİRÇOK PROGRAM VAR İSTERSEN ONLARI KULLANABİLİRSİN.(VERECEGİM LİNKDE TELEFONUNU JAVA UYGULAMALAR İLE BİRÇOK ÖZELLİK KAZANDIRACAKSIN)

5.VİDEO KAYIT SÜRESİ MAKSİMUM 1,30 DAKİKADIR.AYRİYETTEN BU SÜREYİ UZATACAK BİR PROGRAM YOK.ÇEKMİŞ OLDUGUN VİDEOLARIN HEPSİ .3GP OLARAK KAYDEDİLİR.TELEFONUN .MP4 Ü DESTEKLER AMA KAMERA ÇEKİMİNDE BU FORMATLA KAYIT EDEMEZSİN. ZATEN .MP4 İLE .3GP ARASINDA HEMEN HEMEN HİÇ FARK YOK.

6.AYNI CVP TELEFON SYMBİAN DEĞİL ÇALISTIRAMAZSIN.

7.JAVA UYGULAMALAR İLE;
a) .doc formatındaki yazıları okuyabilirsin.
b) .pdf leri telefonunda okuyabilirsin
c) .txt leri telefonunda okuyabilirsin yazabilirsin düzenleyebilirsin
d) s65/cx75 gibi telefonlar ile bluetooth dan chat yapabilirsin
e) bircok wav player lar ile birde kulaklıgın varsa çok rahat edersin.müzikleri karısık yada sıra ile dinleyebilirsin.ileri geri sardırma olayı henüz yok. müzik dinlerken sms atabilir yada arama yapabilirsin.
f) file manager denen program ile telefonun gizli dosyalarını görüntüleyebilirsin. bazılarında deişiklik yapabilir.ve istersen telefonunda istedigin dosyayı gizleyebilirsin. ör:kimsenin görmesini istemedigin bir resim var bu program ile onu gizlersin ve dosya sisteminde bunu göremezsin tekrar program ile dosyayı görebilirsin

gibi bircok özellik kazandırabilirsin telefonuna umarım sorularına yeterli düzeyde cvp verebilmişimdir saygılar.
sitemizi ziyaret etmek ve bu özelliklerin hepsini telefonuna kazandırma istiyorsan. lütfen linke tıkla http://www.x65.tr.cx
SİTEDEKİ NİCKİM ''RoCk'' dur

BİG KİNG
01-04-2006, 20:53   |  #6  
Taze Üye
9 mesaj

Selamlar Bende S65 aldım.
2 tane sorum oalcak;

1-Foto çekerken "çıvvt" sesini nasıul kapatırız(hangi programla?)
2-Ekranda biraz toz va içinde,nasıl ön kapağı çıkartabilirim.

Yardımmmm...

Banned
02-04-2006, 00:24   |  #7  
Banlandı
621 mesaj

siemens cep telefonu piyasasında rekabete dayanamadı nalları dikti .ve BenQ a satıldı

BİG KİNG
02-04-2006, 10:38   |  #8  
Taze Üye
9 mesaj

Farkındayım ama Sonuç olarak TElefon telefondur ve kullanıyoruz;)

Banned
02-04-2006, 20:31   |  #9  
Banlandı
621 mesaj

siemens in o modelinde bazı yazılım hataları var olduğunu biliyorum kamerasıda dandik

BİG KİNG
05-04-2006, 22:29   |  #10  
Taze Üye
9 mesaj
ganzolist
siemens in o modelinde bazı yazılım hataları var olduğunu biliyorum kamerasıda
Dandik mi?
Valla bence gayet güzel en küçük ayrıntıya kadar her şeyi çekiyor...

pakkens
10-09-2006, 20:50   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba arkadaşlar bende s65 için mp3 çevirici var isteyene           gönderirim

hasanayvalik
23-09-2006, 17:25   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

Gülümsemegönderirsensevinirim

hasanayvalik
23-09-2006, 17:35   |  #13  
Taze Üye
2 mesaj

gönderirsen

pakkens
merhaba arkadaşlar bende s65 için mp3 çevirici var isteyene           gö
Gülümsemegönderirsen sevinirim çok ihtiyacım var cevap bekliyorum

TuncaBozkurt
27-09-2006, 18:49   |  #14  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
BİG KİNG
Selamlar Bende S65 aldım.
2 tane sorum oalcak;

1-Foto çekerken "çıvvt" sesini nasıul kapatırız(hangi programla?)
2-Ekranda biraz toz va içinde,nasıl ön kapağı çıkartabilirim.

Yardımmmm...

geç te olsa cevap vereyim.
1.bildiğim kadarıyla sessize alınca o sesler de kapatılır.
2.bunu tavsiye etmem.yetkili birinin bakmasında fayda var.

ademdemir63
03-10-2006, 11:25   |  #15  
Taze Üye
5 mesaj

dostum banada mp3 çevirici ve nasıl yükleneceğini bildirirsen sayende müzik dinlerim,dinledikçe seni hatırlarım.

ademdemir63@mynet.com

ademdemir63
03-10-2006, 11:27   |  #16  
Taze Üye
5 mesaj

dostum banada S65 mp3 çevirici ve nasıl yükleneceğini bildirirsen sayende müzik dinlerim,dinledikçe seni hatırlarım.

ademdemir63@mynet.com

alemdar
06-10-2006, 16:38   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

merhaba arkadaşlar s65 için mp3 cevirici programı olan varsa lütfen göndersin.. yapılan iyilik karşılıksız kalmaz...msjlarınızı bekliyorum...
yanliz_kurt169@hotmail.com

alemdar
06-10-2006, 16:44   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar mp3 cevirici programını gönderene minnetkar kalırım...

ademdemir63
07-10-2006, 13:00   |  #19  
Taze Üye
5 mesaj

pakkens arkadaş bu sana 3.mesajım ama hala olumlu olumsuz cvp yok. s65 mp3 çevirici noldu bekliyorum daha acil emi?

ademdemir63
07-10-2006, 13:00   |  #20  
Taze Üye
5 mesaj

pakkens arkadaş bu sana 3.mesajım ama hala olumlu olumsuz cvp yok. s65 mp3 çevirici noldu bekliyorum daha acil emi?

Eowyn
11-10-2006, 15:09   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj

Böyle bi telefon yapıolar ve mp3 eklemıolar bence sıemens bu yandan kötu yapmıs...Mp3 yazılımı nasıl bulcaz ve telefona atcaz bırısı yardımcı olursa sevınırım...Msn adresıme atmak ısteyen olursa
murat_uraz_@hotmail.com

Eowyn
11-10-2006, 15:12   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj

Rica etsem bana gönderebılırmısın...msn adresım
murat_uraz_@hotmail.com
Lutfen gonderırsen yada anlatırsan cok sevınırım

eko19gs
13-10-2006, 23:27   |  #23  
Taze Üye
3 mesaj

slm,ya bu programi bana gonderebilirsen cok sevinirim.bide nasil kullanacagim hakkinda bilgi verirsen cok daha iyi olur. eko19gs@hotmail.com  burdan da irtibata gecebilirsin.simdiden cok saol.gorusmek uzere

eko19gs
13-10-2006, 23:31   |  #24  
Taze Üye
3 mesaj
pakkens
merhaba arkadaşlar bende s65 için mp3 çevirici var isteyene           gö
arkadaslar pakkens arkadasimizdan alan biriside gonderebilirmi s65 icin mp3 ceviri programini.simdiden herkese tesekkurler.yardimlarinizi bekliyorum.

eko19gs
15-10-2006, 14:05   |  #25  
Taze Üye
3 mesaj

pakkens arkadasim mesaj sana,su mp3 programi ile ilgili bilgi verirsen inan cok sevinicez,cunku gercekten cok acil ,bekliyoruz cevabini.tesekkurler