Şifreleme İptali

HPQ-User
29-12-2008, 22:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

01ercan sormuş:
Merhaba
Benim sorunum Bilgisayarımı açarken karşıma
"windows'ta aç "diye bir kullanıcı adı ve şifreleme kutucuğu çıkıyor. Şifreyi unuttuğum için bunu her bilgisayar açılışımda görmek istemiyorum. Bu kutucuğu nasıl iptal edebilirim. Gerçi şifresiz açıyorum ama yinede bu kutucuğu görmek istemiyorum.

Teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel celeron2,0 Ghz. - 2GB ram - 40 GB hardisk(25GB boş alan)-

İnternet Tarayıcı: İnternet Explorer

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; acc=none; SV1; GTB5; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
29-12-2008, 23:10   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

ctrl+alt+delete+delete çift tıkla karşına bir kutucuk gelecek kullanıcı adı yerini silip oraya administrator yaz ve şifre yerini boş bırakıp enter’a bas.bu dediğimle olmazsa o zaman başlat<cmd<komut istemine control userpasswords2 yaz< enter<çıkan pencerede kullanıcı bu bilgisyarı açmak için bir ad ve parola girmelidir'deki tiki kaldır sana hangi kullanıcıyla açılması gerektiğini ve eğer varsa şifreni soracak tamam dedikten sonra yeniden başlattığında şifre sormadan açılması lazım.

linda
29-12-2008, 23:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
387 mesaj

kullanıcı hesaplarında açılan ilk sayfada altta kullanıcılar onun üstünde oturum açma şeklini değiştir var sanırım. daha önce karşılaşmıtım

trinity
30-12-2008, 00:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

denetim masasından kullacı hesaplarına gir ve oradsan açma kapama özelliklerinden sorununu halledebilirsin

01ercan
30-12-2008, 00:27   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

girdim ama be defada karşıma Şöyle bir uyarı geldi:
NetWare içen İstemci Hizmetleri Karşılama ekranını ve Hızlı Değiştirmeyi devre dışı bıraktı. Bu özl. geri yüklemek için NetWare için İstemci Hizmetlerini kaldırmanız gerekir diye bir uyarı aldım.
bunu nasıl halledebilirim.
Teşekkürler

Banned
30-12-2008, 01:51   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

Netware için İstemci Hizmeti'ni kaldırmak için öncelikle denetim masası<ağ bağlantıları simgesine çift tıklayın<yerel ağ bağlantısı simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden özellikler seçeneğini seçin<açılan penceredeki listede "Netware için İstemci Hizmeti"öğesini bulup seçin ve listenin altındaki kaldır butonuna basın<daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.