şifreleme sorunu

kocaeli_uni
31-01-2007, 00:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

sanirim başliğim dogru ben bilgisayarimda ki verileri şifrelemiştim dha sorna format attim ve su anda acamıyorum buyuk ihtimalle eski kullnici olmasi lazim ama bişey yazmazmiyim yardim edebilirmisiniz.. önemli dosyalarim var ulaşamiyorum..KızgınKarizma

nazif_bahar
31-01-2007, 02:11   |  #2  
Üye
55 mesaj

Şifreleme programını yeniden kurup denedin dimi...?? Benimde şifreli dosyalarım var. her formattan sonra şifreleme programını tekrar kuruyorum ve aynen kullanmaya devam ediyorum bunun yolu budur... Sende ki problem tam olarak nedir??

kocaeli_uni
01-02-2007, 23:32   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

benim ki şifreleme prgrami değil windowsun kendi içinde bulunan şifreleme sistemi war dosya gelip sağ tuş özelliklerin yapiniz ordan gelişmiş deyin asağida kutucukta gıreceksiniz onu oncekı kullnıcıyla yaptım formattan sonrakı kullnıyla kabul etmıyo sertifikalar tutmuyo die :(

jeomania
02-02-2007, 04:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

NTFSde format atmadan önce şifreleme yaptığın kullanıcıda sertifikaların yedeğini alman gerekirdi. yoksa bidaha hiçbir şekilde hiçkimse hiçbir babayiğit o dosyaları kurtaramaz diye bilinsede yinede Advanced EFS Data Recovery diye bi program var son versiyonunu verdiğim linkten indirebilirsin. ben denemedim ama; efs sertifikalarını çözdüğünü idda ediyor(muş) ve bu özellikte başka yazılım yok diyor linkteki açıklamada..

burdan indirebilirsin:

Son Düzenleme: jeomania ~ 02 Şubat 2007 07:51
jeomania
02-02-2007, 08:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

bu arada üstteki mesajımı gece yazmıştım ama farkında olmadan programın crackini de yazmışım neyseki düzelttim şimdi adminler uyanmadan :D

ErenTu
02-02-2007, 08:54   |  #6  
Üye
96 mesaj

Bu Sorun Büyük Yanlız Windows Şifrelerini Nereye Atarki Büyük ihtimalle Regedit Yazar Bunu İcin Reg Sıfırlasan Bi İhtimal diyorum ama diyorsunki format atdım eee bu nasıl oluyor şimdi d:\ olan dosyaların şifresini ne tutar windows kendisi bunu tutmak icin nereye kaydediyor .. sen dedigimi bir dene

mhbtuna
02-02-2007, 22:19   |  #7  
Üye
82 mesaj

ben tüm word ve excel dosyalarımı aynı şekilde kkaybettim 5 yıllık istatistik bilgilerimi bir daha açamadım.
bu forum dahil çalmadığım kapı kalmamıştı (2004 yılında)
veri  kurtarma konusunda ücretli çalışan kişilerdende yardım aldım ama şifrelediğim hiç bir dosyayı kurtaramamıştım.
yıl 2007 inşallah bu konu ile ilgili bir gelişme olmuştur.
sorunu çözersen burada paylaşki bu önemli konudan herkes faydalansın.

nazif_bahar
02-02-2007, 22:55   |  #8  
Üye
55 mesaj

Ben bazen bi hata yaptığımda denediğim bi yöntem vardır. Bilgisayar herşeye rağmen aptal bi makinadır. Bazen kandırılabilir. Windows u önceki gibi kurmayı bi dene(yalnız kullanıcı adı,parolalar) herşeyi hatırlıyosan aynen yapmayı bi dene belki tutar?
Dikkatini çektiyse şifrelerken sana bişi sormuyo, ve sen o dosyayı hala görebiliyosun...
Sadece farklı bi kullanıcı ya da farklı bi bilgisayarda açılırsa dosya içindeki veri okunamaz.
Yani bence windows o kadar karmaşık bişi yapmıyor, sadece kullanıcı doğruysa veya yanlışsa diye kontrol ediyodur. Dediğim gibi Windows Kullanıcı adı ve parolasını(Yönetici parolası) aynı eskisi gibi tekrar windows kurabilirsen, windows eski kullanıcı olduğunu zanneder büyük ihtimalle ve sorun çözülür...
Bi umut, veri kaybı çok kötü bişidir. bi keresinde ben de yaşadım, farklı bi nedenden ama biraz olsun seni anlıyorum.

Bi dene bakalım, denemekten zarar gelmez.
Allah kolaylık versin...

Son Düzenleme: nazif_bahar ~ 02 Şubat 2007 23:06
jeomania
04-02-2007, 10:25   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

böyle sallama yöntemlerle bu sorun çözülmez baksanıza burda daha önce ntfsnin şifresini çözmek için bay bi muhhabbet geçmiş ve bi seneden fazla sürmüş beyin fırtınası(:

jeomania
10-03-2007, 06:08   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

sorununu çözdünmü çözmedinmi zahmet edip söyleseydin de biz de bilseydik önerilerimiz işe yaramışmıdır diye... :)