şifrelenmiş dosyayı kurtaramıyorum!!!

mimarcaglar
14-12-2007, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaşlar filmlerime bişey olmasın diye sağ tıkla özellikler gelişmiş "veriyi korumak için içeriği şifrele" yaptım
dünde format attım pcye.kullanıcı adı değiştiği için erişim sağlayamıyorum dosyaya
filmin klasörüne giriyorum filmi tıklıyorum ama açmıyo.şimdide şifreyi kaldırmaya çalışınca "öznitelikleri uygulama hatası" diye hata veriyo.bu dosya için kullanıcı ekle dediğimdede "kullanıcı ekleme hatası.hata kodu 5" diye bi zırvalık çıkıyo.yokmu bi yöntemi?dosylar silinmedi gözümün önünde sadece çalışmasına izin vermiyor....

Papatyasever
15-12-2007, 00:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Moralini bozmak istemem ama her windows farklı bir şifreleme anahtarı kullanır. Bu yüzden yeni sistemini kurmadan eski sisteminin şifreleme anahtarını ve sertifika sürümünü bir çıkarılabilir hafıza birimine depolaman gerekirdi. Yeni sistemi kurduktan sonra bu anahtarı ve sertifikayı yeni sisteme tanıtıp dosyaları açabilirdin. Ama şu an için yapabileceğin bir şey olduğunu sanmıyorum. Bir "kurtarma aracısı" kullanarak şifreleme anahtarı kaybedilen bir dosyayı kurtarmak mümkün ama 1- Bu işlem Windows 64 bit editionla kullanılamıyor 2- Bu işlemin, "sistem şifreleme anahtarı" değişmemiş ama sadece şifreleme anahtarı kaybedilmiş bir dosyanın yanısıra format sonucu tüm sistemin şifreleme anahtarı ve sertifika sürümünü kurtarmak için kullanılabileceği kesin değil. Bu söylediklerim kesin bilgi değil ön bilgidir. Belki ilerleyen zaman içerisinde konuya daha hakim bir arkadaş kesin bir bilgi verir.

Şundan kesinlikle eminim şifrelediğin veri pentagonun yeni geliştirdiği yeni bir silaha ait olsaydı verilerin kesnlikle kurtarılabilirdi. Bundan çıkacak sonuç dijital platformda hiçbirşeyim imkansız olmadığı...

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 15 Aralık 2007 00:51
harek@yokki
15-12-2007, 01:10   |  #3  
Üye
93 mesaj

Kardeş işin biraz zor ama videoların önemliyse sana
'Advanced EFS Data Recovery' programını önerebilirim, program Shareware, tam sürüm olmazsa işine yaramaz bilesin,

Birde 'Captain Nemo' diye bir program var

bu da demo, kolay gelsin.

Son Düzenleme: harek@yokki ~ 15 Aralık 2007 01:18
Der Rote BaroN
15-12-2007, 18:59   |  #4  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Linux biliyor isen kurtarmayı anlatabilirim.

erkan20
19-12-2007, 17:20   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

aynı sorunuda bende yaşıyorum..bu yüzden 1 haftadır mutsuzum...AğlıyorAğlıyor
mutlaka bunun bir çözümü vardır....arkadaşlar yok mu aranızda hacker bilgisine sahip arkadaş...lütfen yardım edin...