şifrelenmiş ntfs dosyaları acil yardım

halil temel
18-02-2007, 20:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar
bir bilgisayarda dosyalar şifrelenmiş ve bilgisayara format atılmış.
dosyalar eski kullanıcı adına şifrelendiği için yeni kullanıcı dosyaları açamıyor. erişim hatası veriyor.
windows yardıma baktım, orada önceden kurtarıcı kullanıcı sertifikası belirlenmesi gerekir diyor. öyle bir belirleme yapılmamış.

bu dosyaları açmanın bir yolu var mı?
ilginize teşekkür eder
iyi çalışmalar dilerim.

t_s
21-02-2007, 00:56   |  #2  
Üye
56 mesaj

yok cok zor format atmadan onceki kullanıcı sertifika bilgilerini bi diskete falan yedekleseydin sifreledikten sonra bi sansın olurdu sim cok zor bildiğim kadarı ile 128bit dende fazla yanılmıyorsam bi sifreleme sistemi kullanıyor.

mert1i
20-04-2007, 19:55   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

merhaba ...

Aynı sorun bende de var şimdi... Sertifikayla ilgili özel bi yedekleme yapmadım ben ama format atmadan önce "C:/" dizinini olduğu gibi win backup ile yedeklemiştim 16 gb civarı bişey. bu yedeği "d:/" altında sakladım belgelerimde bu bölümde, sonra format attım.. Şimdi belgelerimdeki dosyaları kullanamıyorum. dÜZELMEK İÇİN BACKUP'u yeniden yükledim ama olmadı, Şifreli dosyalardan herhangibirine sağtuş<özellikler< genel tabında ayrıntılar dediğimde dosyaya erişebilecek kullanıcılar listeleniyor.. Kullanıcı adı: murat(murat@MURAT-1A284904) ve uzun bi sertifika parmak izi var .. bende oturum adını murat diye deiştirdim pc adınıda  MURAT-1A284904 yaptım ama hala bi sonuç alamadım.
* "c:/" yi yedeklediğim backup'ı geri yüklediğimde format sonucu silinen sertifika geri geliyormu?
* Sertifika gelmiş olsabile aynı kullanıcı bilgilerini doğru olarak girmem çok önemlimi...
* Bunların dışında bu sertifikayı bulup kullanarak bişeylet yapabilirmiyim...

Çok uzun yazdım kusura bakmayın..

Anlattıklarım yeterliyse ne yapmalıyım

umut7878
22-04-2007, 10:48   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj
mert1i
merhaba ...

Aynı sorun bende de var şimdi... Sertifikayla ilgili özel bi yedekleme yapmadım ben ama format atmadan önce "C:/" dizinini olduğu gibi win backup ile yedeklemiştim 16 gb civarı bişey. bu yedeği "d:/" altında sakladım belgelerimde bu bölümde, sonra format attım.. Şimdi belgelerimdeki dosyaları kullanamıyorum. dÜZELMEK İÇİN BACKUP'u yeniden yükledim ama olmadı, Şifreli dosyalardan herhangibirine sağtuş<özellikler< genel tabında ayrıntılar dediğimde dosyaya erişebilecek kullanıcılar listeleniyor.. Kullanıcı adı: murat(murat@MURAT-1A284904) ve uzun bi sertifika parmak izi var .. bende oturum adını murat diye deiştirdim pc adınıda  MURAT-1A284904 yaptım ama hala bi sonuç alamadım.
* "c:/" yi yedeklediğim backup'ı geri yüklediğimde format sonucu silinen sertifika geri geliyormu?
* Sertifika gelmiş olsabile aynı kullanıcı bilgilerini doğru olarak girmem çok önemlimi...
* Bunların dışında bu sertifikayı bulup kullanarak bişeylet yapabilirmiyim...

Çok uzun yazdım kusura bakmayın..

Anlattıklarım yeterliyse ne yapmalıyı

Formatı NTFS mı yoksa FAT32 mi yaptın?

mert1i
24-04-2007, 00:19   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

ntfs yaptım

mehmet_oztrk
01-05-2007, 15:48   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar merhaba bilgisayara format attıktan sonda diğer sürücüdeki dosyalarımı açamımıyorum sertifika parmak izi ile bir sorun var ne yapmalıyım önerisi olan var mı? teeşekkürler