Silindi

4ReacTiv
02-04-2008, 14:48   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

silindi

Son Düzenleme: 4ReacTiv ~ 12 Şubat 2009 15:29
selimhun
02-04-2008, 19:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Buzdolabı mı  ...çamaşır makinası mı alıyorsun.???

2.000 ytl ni sokağa atma...asus   acer   toshiba..

4ReacTiv
02-04-2008, 19:35   |  #3  
OP Yeni Üye
40 mesaj
selimhun
Buzdolabı mı  ...çamaşır makinası mı alıyorsun.???

2.000 ytl ni sokağa atma...asus   acer   toshiba..

Son cümlemi okursan orda öneri istemiştim.Arçelik almazsam zaten Asus alırım ama 2000ytl ye 8600M GT model ekran kartı olan bulabilirsem

tirex_x
02-04-2008, 22:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
445 mesaj

arçelik makina mı alınır . arçelik beyaz eşyasını satsın yeter. diyelimki arçelik aldın ve driver cd sini kaybettin seni kendi teknik servisine muhtaç bırakıyor.

1ol3irol
02-04-2008, 22:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

MONSTER T83FL901 Notebook

Intel® Core#65533;2 Duo T8300 ( 800 Mhz )
512 MB nVIDIA GF8600M GT DX10
15.4" WXGA (1440 x 900)Parlak Ekran
4 GB DDR II 667 Mhz KINGSTON
1 GB Intel Turbo Memory
200 GB 7200 RPM SATA 16MB Cache SEAGATE
Dual Layer DVD RW +/-
Intel 4965 802.11 ( 3 Anten )
4 in 1(SD/MMC/MS/MS Pro )Card Reader
Dahili Bluetooth Ver. 2.0
Biometric Parmak İzi Okuyucu
Dahili Camera 2.0 Megapixel
Deri Çanta HEDİYE

Fiyatı        : 1.499,00 USD + KDV
Kdv dahil        : 2.288,15 YTL

4ReacTiv
02-04-2008, 23:18   |  #6  
OP Yeni Üye
40 mesaj
1ol3irol
MONSTER T83FL901 Notebook

Intel® Core#65533;2 Duo T8300 ( 800 Mhz )
512 MB nVIDIA GF8600M GT DX10
15.4" WXGA (1440 x 900)Parlak Ekran
4 GB DDR II 667 Mhz KINGSTON
1 GB Intel Turbo Memory
200 GB 7200 RPM SATA 16MB Cache SEAGATE
Dual Layer DVD RW +/-
Intel 4965 802.11 ( 3 Anten )
4 in 1(SD/MMC/MS/MS Pro )Card Reader
Dahili Bluetooth Ver. 2.0
Biometric Parmak İzi Okuyucu
Dahili Camera 2.0 Megapixel
Deri Çanta HEDİYE

Fiyatı        : 1.499,00 USD + KDV
Kdv dahil        : 2.288,15

Allah belamı versin ki 15 dk önce baktım ve not aldım yarın arayıp görüşmeyi düşünüyordum bu notebook hakkında ve hala sayfa açık durumda internetden kullanıcılarını araştırıyorumBeğendim

Sefa Adak
02-04-2008, 23:40   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Birol abinin önerdiği Monster çok gzl.Bir öneri de benden.Kampanyada olan bir ürün..

ACER 5920G
Core2Duo T9300 CPU 45 Nm
3 Gb DDR2 RAM
NVIDIA GeForce 8600GT 512 Mb Paylaşımsız Turbo Cache ile 1280 Mb
320 GB SATA HDD
DVD-RW
Kart Okuyucu, WebCam, Bluetooth Vs..
Windows Vista Home Premium

Fiyat : 1.440$ + KDV

Ayrıntılı Bilgi İçin :

1ol3irol
02-04-2008, 23:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

allah korusun ya Gülümseme bu sitede tavsiye edilenler arasında monster Göz kırpma
acer da casper nirvanaya özenmiş sanırım  yeni nesil işlemci olması çok büyük avantaj acer'ı da düşünebilirsin.. hatta ben olsam acer'ı alırım

Son Düzenleme: 1ol3irol ~ 02 Nisan 2008 23:45
4ReacTiv
03-04-2008, 00:38   |  #9  
OP Yeni Üye
40 mesaj

Gerçekten şık bir pc ama bende kredi kartı bulunmuyor ve gidip tiko para almam gerek.(istanbul içi)
+Acerler hakkında pek iyi söylemiyorlar Deli

Birde özelliklere baktım da parmak izi okuyucu yok galiba

Yarın 2 notebook u da bir kaç firma ile arayıp görüşücem bakalım ne dicekler

slevin
03-04-2008, 10:24   |  #10  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

Monster iidir guzeldir de o kadar para veriyosun bi orjinal vistan bile olmuyo:) Bencede acerı düşün;) Acer dunya markası kim iyi bisey soylemiyo yaw:) Acer kullanan bir cok arkadasım cok memnun.... parmak izi okuyucuya da çok fazla takılma bendede var pek kullanmıyorum valla:) Her seferinde parmak izini okutup açmk zor geliyo:) Tabi çok önemli bilgileri saklamak için çok gusel bir yontem...

Borga-x
03-04-2008, 10:46   |  #11  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Monster diyorum tek geçiyorum. O kadar kusur kadı kızında da var. Lınux'lu gelıyor ama 120 dolara bır tane Wısta alıp kurabılırsın. Bence Monster bır numara bu ülkede. O fıyata alabılecegın mukemmel bır sıstem. Gozum kapalı alırım. Bır sn bıle tereddut etmem.

frkn_ua
03-04-2008, 18:02   |  #12  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

zaten bildiğim kadarıyla laptopların genelinde orjinal vista vermiyorlar sadece yüklü olarak geliyor...

slevin
03-04-2008, 23:38   |  #13  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

Markalı satılan butun laptoplar orjinal vista yuklu olarak gelir. Hepsinin altında vista etiketleri ve serial numaraları mevcuttur:) Sadece yuklu olarak gelmez yani.

@Borga-x mosnter in ozellikleri cok iyi olabilir ama bence bu vista olayından kaybediyorlar;) Linux kullanması zor bir işletim sistemi çoğu program çalışmaz driverlar sorun çıkartır vs vs... Monster alıp üstüne para verip birde vista alıcağına arkadaşın önerdiği acer çok daha iyi. Hem de chipin monster incelemelerinde okuduğum kadarıyla monsterların pil ömürleri çok zayıf 1 saat civarlarında... Yani bu demek oluyorki sürekli sarjda kullanmak gerekiyor buda pek bir anlam ifade etmez bence. Ben karşılaştırılan iki model arasından acerı tercih ederdim:) Ayrıca birşey daha dikkatimi çekti karşılaştırılan ki üründe acerın işlemcisi daha yüksek ve vista premiumu var monster 1 gb ram ve 7200 rpm lik hdd ye sahip ikiside aynı fiyat.. Ramlarin fiyatlarının ne kadar düşük oldugunu hepimiz biliyoruz. Bana monsterın fiyatı yüksek geldi sadece 7200 lük hdd si var yanılıyormuyum acaba gözden kaçırdıgım bir şey mi var?

Son Düzenleme: slevin ~ 03 Nisan 2008 23:42
4ReacTiv
04-04-2008, 01:28   |  #14  
OP Yeni Üye
40 mesaj
slevin
Markalı satılan butun laptoplar orjinal vista yuklu olarak gelir. Hepsinin altında vista etiketleri ve serial numaraları mevcuttur:) Sadece yuklu olarak gelmez yani.

@Borga-x mosnter in ozellikleri cok iyi olabilir ama bence bu vista olayından kaybediyorlar;) Linux kullanması zor bir işletim sistemi çoğu program çalışmaz driverlar sorun çıkartır vs vs... Monster alıp üstüne para verip birde vista alıcağına arkadaşın önerdiği acer çok daha iyi. Hem de chipin monster incelemelerinde okuduğum kadarıyla monsterların pil ömürleri çok zayıf 1 saat civarlarında... Yani bu demek oluyorki sürekli sarjda kullanmak gerekiyor buda pek bir anlam ifade etmez bence. Ben karşılaştırılan iki model arasından acerı tercih ederdim:) Ayrıca birşey daha dikkatimi çekti karşılaştırılan ki üründe acerın işlemcisi daha yüksek ve vista premiumu var monster 1 gb ram ve 7200 rpm lik hdd ye sahip ikiside aynı fiyat.. Ramlarin fiyatlarının ne kadar düşük oldugunu hepimiz biliyoruz. Bana monsterın fiyatı yüksek geldi sadece 7200 lük hdd si var yanılıyormuyum acaba gözden kaçırdıgım bir şey mi var?

Haklısın.
Acer in hdd sinin rpm sini bilmiyoruz ama 7200 olmayacağı kesindir.
Acerde 3gb ram var bu yeterde artar 3gb ile 4gb ın arasında fazla fark yok,ama ilerde yükseltilebilir.
Acer ile monster ın işlemcilerindeki ve tasarımın daki fark dağlar kadar.

Benim için işletim sistemi pek önemli değil.Linux veya başka fark etmez.PC yi aldığımda zaten hep fişte kullanıcam.Haftada belki 1 kere pil ile kullanırım.

Bu gün acer i satan bir şirketi aradım bana 2500ytl dediler biraz şok oldum.Araştırıyorum
Bu arada Acer ve Moster ın kullanıcılarından bazı eksiklikler olduğunu okudum.
Monster
Ekranda likit kayması oluyormuş
Bir kaç ay içerisinde renkleri atıyormuş(elimizi koyduğumuz yer) vs.
Acer
wireless sorunları
çok ses çıkarıyormuş
çok ısınıyormuş

Razorback
04-04-2008, 09:17   |  #15  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

sen boşver o muş ları. şöyle oluyormuş böyle oluyormuş falan filan ona bakarsan her markada bişeyler okursun ve araştırdıkça kafan karışır. bir kere ne istediğine karar ver ve bilgisayarı anlayan kişiden almaya bak. örneğin mağzalardaki bayan tezgahtarla falan muhattap olma. onlar hiçbişeyden anlamazlar:) alacağın kişi sana güven veriyorsa onu dinle derim. iyi bir dükkanda senle adam gibi ilgilenen yerden al. ayak üstü muhabbet ettiğin kişiden değil. neyse dediğim gibi ne istediğine ve ne amaçla kullanacağına sen karar ver örneğin ben laptop alacaksam en önemli beklentim stabilitedir. yani bilgisayar denilen aletin içindeki bütün parçaların birbiriyle uyumlu çalışması önemlidir. bu stabiliteyi de yakalayabilen en önemli 3 marka ilk olarak asus sonra msi sonrada dell.. kullandıkça anlarsın, donanımı zorladığın zamanlar sana hiç hata raporu çıkarmaz bu markalar ama sen bunlardan hangisini alırsan al sorun yaşarsan emin ol diğerlerinde de sorun yaşarsın.:) bu elektronik hem şans işi hemde senin kullanmanla alakalı. ama sonuçta garantisi olan bir makina aldığın için fazla takılma bişey olmaz. al beğendiğini :) yoksa fazla kafa patlattıktan sonra güzelliği de kalmıyor bişey aldığının :) tabi bunların hepsi benim düşüncem. sen fazla araştırmayı da seviyo olabilirsin. neyse hayırlı olsun şimdiden.

4ReacTiv
04-04-2008, 13:52   |  #16  
OP Yeni Üye
40 mesaj
Razorback
sen boşver o muş ları. şöyle oluyormuş böyle oluyormuş falan filan ona bakarsan her markada bişeyler okursun ve araştırdıkça kafan karışır. bir kere ne istediğine karar ver ve bilgisayarı anlayan kişiden almaya bak. örneğin mağzalardaki bayan tezgahtarla falan muhattap olma. onlar hiçbişeyden anlamazlar:) alacağın kişi sana güven veriyorsa onu dinle derim. iyi bir dükkanda senle adam gibi ilgilenen yerden al. ayak üstü muhabbet ettiğin kişiden değil. neyse dediğim gibi ne istediğine ve ne amaçla kullanacağına sen karar ver örneğin ben laptop alacaksam en önemli beklentim stabilitedir. yani bilgisayar denilen aletin içindeki bütün parçaların birbiriyle uyumlu çalışması önemlidir. bu stabiliteyi de yakalayabilen en önemli 3 marka ilk olarak asus sonra msi sonrada dell.. kullandıkça anlarsın, donanımı zorladığın zamanlar sana hiç hata raporu çıkarmaz bu markalar ama sen bunlardan hangisini alırsan al sorun yaşarsan emin ol diğerlerinde de sorun yaşarsın.:) bu elektronik hem şans işi hemde senin kullanmanla alakalı. ama sonuçta garantisi olan bir makina aldığın için fazla takılma bişey olmaz. al beğendiğini :) yoksa fazla kafa patlattıktan sonra güzelliği de kalmıyor bişey aldığının :) tabi bunların hepsi benim düşüncem. sen fazla araştırmayı da seviyo olabilirsin. neyse hayırlı olsun şimdiden.
Kesinlikle katılıyorum sana doğru söylüyorsun

Ama kredi kartı olmadığından gidip tiko para almam gerektiğinden araştırmam şart

Donanımsal bir sorun olmadıkça için rahat olur.Büyük ihtimal ile birden fazla işletim sistemi kurucam gelen pc ye,araştırmayı severim birde buna ilk laptop alışım olacağı için  biraz titiz davranıyorum.

Aslında asus almayı düşünüyordum ama ekran kartının modeli düşük olduğundan başka markalara yöneldim.Bakalım kısmet Beğendim

Gears Of War
06-04-2008, 13:01   |  #17  
Yeni Üye
46 mesaj

kardeşim 2.500 ytl verirsen asus un oyun makinası var http://www.hepsiburada.com/produ ... 8&productid=bd72165  ben bunu tavsiye ederim ekran kartı ge force 8600m gt den sonra yapıldı perfomansı daha iyii ve 65 nm teknolojisiyle üretildiği için daha az ısınır