silinen dosyaları kurtarma

Banned
06-09-2006, 15:18   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,148 mesaj

arkadaşlar ben evde yokken evdekiler ne yaptıysa bütün belgeler silinmiş...
yerlerini buldum ama kaydedemiyorum...
elimde RECOVER MY FİLES ve FİLE SCAVENGER adlı prog ramlar ama bunlar dosyaları buluyor ama kurtarmıyor..
yani kaydedemiyorum...
sizden ricam ücretsiz bir program varmı bu alanda...
birde windows başlarken profil bulunamadı...
kayıt defteri bu pofil i okuyamıyor falan yazıyor
arkadaşlar bu belgeleri muhakkak kurtarmam lazım...
yardımlarınızı bekliyorum....
şimdiden teşekkür ederim...
saygılar..

Banned
06-09-2006, 15:35   |  #2  
OP Banlandı
1,148 mesaj

arkadaşlar windows başlarken şöyle bir uyarı veriyor...
Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor. Hasar görmüş profil veya yetersi güvenlik hakları buna sebep olabilir. Bu sorun devam ederse, ağ yöneticinizle bağlantıya geçin.

AYRINTI - Kayıt Defteri tarafından başlatılan bir G/Ç işlemi kurtarılamaz biçimde başarısız oldu. Kayıt Defteri, kendi sistem görüntüsünü içeren dosyalardan birini okuyamadı, yazamadı veya temizleyemedi.

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...
saygılar..

lazrailefsanesi
06-09-2006, 21:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Windows'un sitesinden :

Windows XP'de CD sürücünüzü kullanmayı denediğinizde G/Ç aygıtı hata iletisi alıyorsunuz

Belirtiler
Microsoft Windows XP'de CD sürücünüzden program yüklemeyi veya veri kopyalamayı denediğinizde, şu hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek gerçekleştirilemedi.
Readprocessmemory veya writeprocessmemory isteğinin yalnızca bir kısmı tamamlandı
Üste Üste
Neden
Bu sorun, Windows, CD'nizin kullanamadığı bir aktarım modunu kullanmayı denediğinde oluşabilir.
Üste Üste
€”z#129;m
Bu sorunu çözmek için, IDE Kanal Özellikleri'nde CD sürücünüzün aktarım modunu değiştirin. Bunu yapmak için, aşağıdaki adımları izleyin:
1. Başlat'ı tıklatın, Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve Yönet'i tıklatın.
2. Bilgisayar Yönetimi (Yerel)'in altında, Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın.
3. Sağdaki bölmede, IDE ATA/ATAPI denetleyiciler'i genişletin.
4. CD sürücünüzün bağlı olduğu kanalı sağ tıklatın ve Özellikler'i tıklatın. Genellikle bu kanal İkincil IDE Kanalı'dır.
5. Gelişmiş Ayarlar sekmesinde, CD sürücünüzü temsil eden aygıtın Aktarım Modu kutusunda Salt PIO'yu tıklatın. Genellikle bu aygıt Aygıt 1'dir. Ardından Tamam'ı tıklatın.
İkincil IDE kanal aygıtı 1 için aktarım modunu değiştirdikten sonra sorun çözülmezse, CD sürücünüzün konumu bu olmayabilir. Aktarım modunu yeniden DMA kullanılabiliyorsa olarak değiştirmek için aynı yordamı kullanın. Sonra, sorun çözülünceye kadar IDE aygıtlarının aktarım modunu aşağıdaki sırayla değiştirmek için bu adımları yineleyin:
• Birincil IDE kanalı, aygıt 1
• İkincil IDE kanalı, aygıt 0
Not Birincil IDE kanalı, aygıt 1 önyükleme diskinize bağlıdır. Bu genellikle, işletim sisteminizi içeren sabit disktir.

Windows XP Service Pack 1'de Disket Sürücüsüne Eriştiğinizde G/Ç Aygıt Hatası Oluşabilir
Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Makale NO : 811839
Son Gözden Geçirme : 16 Haziran 2005 Perşembe
Gözden geçirme : 2.1
Belirtiler
Windows XP Service Pack 1 (SP1) çalıştıran bir bilgisayarda disket sürücüsüne erişmeyi denediğinizde aralıklı olarak sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, Windows Gezgini'ni kullanarak dosyaları bir diskete kopyalamayı denediğinizde, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek gerçekleştirilemedi.
Üste Üste
Neden
Bu sorun, Windows bilgisayarın işlemci gücü durumunu daha derindeki bir boşta çalışma durumuna (C2 durumundan C3 durumuna) dinamik olarak değiştirdiğinde ortaya çıkabilir.
Üste Üste
€”z#129;m
Disket sürücüsüne yeniden erişmeyi deneyin. Sorun devam ederse, Windows XP'nin işlemciyi C2 güç durumundan C3'e yükseltmesi için geçmesi gereken süreyi uzatın. Bunu yapma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
811840 (() C2 Güç Durumundan C3'e Geçmek İçin PromoteLimit Değeri Nasıl Değiştirilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Bilgisayarınıza uygun olan ayar hakkında bilgi için, bilgisayarınızın üreticisine başvurun.

Banned
08-09-2006, 21:15   |  #4  
OP Banlandı
1,148 mesaj

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim...
dosyalarımın hepsini RECOVER MY FİLES 3.98 ile kurtardım..kullanımı da çok kolay...
hard diskinizdeki ikinci bölümede atabiliyor...
ben ağdaki diğer bilgisay'a bağlı Dijital kameraya attım  (1GB) ...3 -4 defa uğraştım ama olsun...
resimleri video ları office belgelerini hepsini kurtardım...
saygılar...

rablon50
18-10-2006, 11:27   |  #5  
rablon50 avatarı
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba arkaaşlar, benim sorum şu:

HDD formatlandıktan sonra silinen dosyalar nasıl geri getirilebilir? Çok önemli dosyalarımı bu şekilde kaybettim ve bu dosyaların benim için hayati bir önemi var. Yardım edebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum...

viking20
18-10-2006, 12:51   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Recover My Files
1:Hızlı dosya kurtarma
2:İstediğiniz yerdeki dosyaları kurtarma
3:Hızlı Format sonrası kurtarma
4:İstediğiniz yerdeki dosyaları Format sonrası kurtarma
---------
R-Studio 3.0   (2.10.2006)

(görsel anlatım)
-format/fdisk sonrası silinen dosyalarınızı kurtarın (kaç format olduğu önemli değil)
-sıkıştırılmış yada şifreli dosyalarınızı da geri getirme özelliği
-NTFS dosya sistemi desteği
-kolay kullanım
-Network desteği
[burası tıpkı windows gezgini gibi kök ve alt dizinlere tıklayarak,istediğimiz dosyayı kurtarmak için üzerine sağ tıklayıp Recover diyoruz ve kurtarılan dosyanın hedefini gösteriyoruz](alıntı).
[program format yada fdisk sonrası her türlü dosyayı kurtarabilmektedir.fakat silinen dosyaların üzerine bir daha veri yazılmamış olma şartı vardır.yani verileriniz silindiğinde verilerinizin silindiği bölüme herhangi bir yükleme yapmayın.eğer yükleyeceğiniz pnogram/oyun vs. silinmiş olan partisyonun üzerine yüklenirse o zaman o datayı kurtarmak zorlaşır.recover yapmak istediğiniz bölüme hiç bi şekilde müdahale yapılmamış olması en sağlıklı dosya kurtarmanın sırrıdır](alıntı).

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ekim 2006 13:12
omer2197
20-10-2006, 22:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
166 mesaj
byzihh
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim...
dosyalarımın hepsini RECOVER MY FİLES 3.98 ile kurtardım..kullanımı da çok kolay...
hard diskinizdeki ikinci bölümede atabiliyor...
ben ağdaki diğer bilgisay'a bağlı Dijital kameraya attım  (1GB) ...3 -4 defa uğraştım ama olsun...
resimleri video ları office belgelerini hepsini kurtardım...
saygılar...
benimde 35 gb lık verim silinmişti.bu program sadece 6 gb lık bir bölümünü kurtardı.bunun nedeni ne olabilir.

TuncaBozkurt
20-10-2006, 22:59   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

geri kalan 29 gb çok hasar görmüş olabilir.

CU_GS7
20-10-2006, 23:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Kurtarma öncesi üzerine veri yazılmış olabilir..

omer2197
22-10-2006, 00:02   |  #10  
Yıllanmış Üye
166 mesaj
CU_GS7
Kurtarma öncesi üzerine veri yazılmış olabilir..
asında olay şöle oldu.ben ghost alacaktım.image yani.ama bölümü aynen kopyalayınca.tüm bilgiler gitti.bende ğraştım.araştırdım.değişik programlar denedim.ancak bu kadar oldu.halada araştırıyorum.boş fakitlerimde.

rablon50
26-10-2006, 17:16   |  #11  
rablon50 avatarı
Taze Üye
4 mesaj

Çok teşekkür ederim viking20. İnşallah denediğimde işe yarar. Tekrar sağol...

conan032004
06-12-2006, 15:33   |  #12  
Taze Üye
4 mesaj
viking20
Recover My Files
1:Hızlı dosya kurtarma
2:İstediğiniz yerdeki dosyaları kurtarma
3:Hızlı Format sonrası kurtarma
4:İstediğiniz yerdeki dosyaları Format sonrası kurtarma
---------
R-Studio 3.0   (2.10.2006)

(görsel anlatım)
-format/fdisk sonrası silinen dosyalarınızı kurtarın (kaç format olduğu önemli değil)
-sıkıştırılmış yada şifreli dosyalarınızı da geri getirme özelliği
-NTFS dosya sistemi desteği
-kolay kullanım
-Network desteği
[burası tıpkı windows gezgini gibi kök ve alt dizinlere tıklayarak,istediğimiz dosyayı kurtarmak için üzerine sağ tıklayıp Recover diyoruz ve kurtarılan dosyanın hedefini gösteriyoruz](alıntı).
[program format yada fdisk sonrası her türlü dosyayı kurtarabilmektedir.fakat silinen dosyaların üzerine bir daha veri yazılmamış olma şartı vardır.yani verileriniz silindiğinde verilerinizin silindiği bölüme herhangi bir yükleme yapmayın.eğer yükleyeceğiniz pnogram/oyun vs. silinmiş olan partisyonun üzerine yüklenirse o zaman o datayı kurtarmak zorlaşır.recover yapmak istediğiniz bölüme hiç bi şekilde müdahale yapılmamış olması en sağlıklı dosya kurtarmanın sırrıdır](alıntı).
okseci
16-06-2007, 23:02   |  #13  
Taze Üye
4 mesaj

peki benim sorum şu

dosyaları kurtarılamayac bir şekilde nasıl silebilirim?
ama format atmadan en azından recover my files programıyla kurtarılamayacak şekilde

Son Düzenleme: okseci ~ 16 Haziran 2007 23:58
huseyinyagmur
20-06-2007, 09:42   |  #14  
Yeni Üye
22 mesaj

Arkadaşlar kurtarma konusunda test disk 6,6 üzerine dünyada proğram tanımam Beğendimücretsizdir.Beğendim üzerine 35 kez yazdırıp format atıp yeniden bölümlediğim halde eski dosyaları kurtardı.AlkışAlkışAlkışve sorunsuz açıldı hepsi. Yani utanmasa mezardan ölüyü çıkarıp çalıştırır o derece mükemmel .DeliDeliDeliherkste bulunmalı.CoolAlkış