SİLİNEN RESİMLER

HPQ-User
16-10-2008, 16:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hakkı Hoca sormuş:
Sayın Yetkili;
Ben işletim sistemi olarak vista kullaıyorum.Temmuz ayında benim için çok önemli olan resimler vistanın kendisi tarafından silinmiş olup aynı zamanda bazı müzik  dosyaları yine vista tarafından silinmiştir. Müzik önemli değil ama resimler benim için çok önemli idi. O tarihlerde bir geri yükleme yaptım resimler geri geldi ama vista tekrar kendisi silmiş.Tekrar yaptım ama gelmedi. Vista geri yüklemede tarih olarak kısıtlı bir zaman veriyor ve  şimdi geri yükleme tarihi olarak en son 16 eylül tarihi işaretleyebileceğimi belirtiyor.Ne denedimse olmadı. Şimdi sizden çok ricam bu resimleri neasıl geri getirebilirim.Bana önerebileceğiniz nedir.Yardımcı olur iseniz çok sevinirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
hp presario v6000 laptop
1020 ram
core duo 1.73

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Banned
16-10-2008, 16:12   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

linkte verdiğim programı indirip kur ama bu program ücretli tam sürümünü yapabilirsen daha iyi sonuç alırsın.

Banned
16-10-2008, 16:48   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Diske ne kadar veri yazarsanız silinmiş verileri geri getirme olasılığınız o derece azalır. Bu nedenle kesinlikle birşey indirme kaydetme yapmayın. Sistem geri yükleme ile dahi hata etmişsiniz. Hem her geri yükleme sonrası demez mi'' sisteminiz şu tarih saate geri yüklendi bundan kullanıcı dosyalarınız etkilenmedi'' diye. Vista ne resimlerinizi siler nede geri yükleme ile geri getirir. Ben olsam resimlerin bulunduğu diske hiçbir kayıt silme işlemi yapmadan varsa diğer diske windows kurar (takriben xp) kurtarma yazılımını (tavsiyem ontrak easyrecovery)ona yükler öylece kurtarma yapmayıyı denerdim.
Bundan sonrası için küçük bir not: D diskinizde bir klasör oluştrup adını Resimlerim Yapınve tüm resimlerinizi buraya taşıyın.. Belgelerim resimlerim klasörüne sağ tıklayıp özellikler hedef klasör seçeneği kısmına D:\Resimlerim yazın. Böylece resimler dosyanız sistem çökse dahi etkilenmeyecek zarar görmeden kalacaktır. Bu işlemi diğer müzikler videolar vb. dosyalarınız içinde yapabilirsiniz.