silinmeyen exe masaüstünde.yardım lütfen

Artakeen
02-08-2006, 02:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

selamlar
carmageddon indirip yükledim.ilki.masaüstüne kısayol atmak yerine yalışlıkla .exe yi kopyaladım..ama şimdi o exe bi türlü silinmiyor,ismi deiştirilemiyor ve taşınamıyor..ama kopyalanıyor.we ayrıca kopyalandığı yerden de silinmiyor.McAfee antivirüs ve kaspersky herhangi bi sorun bulamadı(günceldi ikiside) yardım ederseniz sewinirim...

cihat
02-08-2006, 02:52   |  #2  
Yeni Üye
47 mesaj

bakın Artakeen bey bazı dosyalar kullanımda olduğu zaman hatalar verebilir bunun için ve daha da kötüsü o dosya virüs trojan olabilir bunun exe dosyası silinmiyo olması o dosyanın kullanımı yani virüs tarafında kullanılıyor olabilir.onun için  
taskmgr.exe çalıştır ve o programı bul işlemlerden onu durdur.ve sonra o programı unistal et eğer unistal etmiyor ise bu kesinlikle bir virüstür ama unistal ediyorsa hardiskinde boot factor olmuştur bunu nasıl onaracağını öğrenmek istersen cihat92_08@hotmail.com msn de anlatayım sana

Artakeen
02-08-2006, 03:35   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

görew yöneticisinde yok..orda çok sayıda svchost gördüm.onlardan birini kaldırdığım zaman ise blaster worm unun yaptıı gibi 60 sn den geriye sayım yapmaya başladı."shutdown -a" durumu kurtarıyo ama, o exe hala orda.güvenli modda da silinemiyor.olayı komut istemiyle güvenli kipte windows u açıp, dos komutları ile exe yi silerek çözdüm. herkese teşekkürler.ayrıca burda lise deki bilgisayar hocamdan "dos komutları gereklidir" dediinde "hadi ordan" dediim için özür diliyorum...hocam haklıymış:)

cihat
02-08-2006, 04:00   |  #4  
Yeni Üye
47 mesaj

haklısın ms dos lazım ama galiba vistada olmayacak bildiğime göre

Son Düzenleme: cihat ~ 02 Ağustos 2006 04:01
yas
02-08-2006, 15:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

svchost dosyaları windowsa lazım, onlarla uğraşma. "Unlocker" programını kur, o dosyaya sağ tıkla ve nesne menüsünden unlocker ı seç. Böylece o dosyayı kullanan tüm işlemleri kapatmış olacaksın. Artık silinebilir.

delikanli53
03-08-2006, 17:18   |  #6  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
cihat
haklısın ms dos lazım ama galiba vistada olmayacak bildiğime gö
xp de dos tabanlı değil.

turksoftware
04-08-2006, 17:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj
Artakeen
görew yöneticisinde yok..orda çok sayıda svchost gördüm.onlardan birini kaldırdığım zaman ise blaster worm unun yaptıı gibi 60 sn den geriye sayım yapmaya başladı."shutdown -a" durumu kurtarıyo ama, o exe hala orda.güvenli modda da silinemiyor.olayı komut istemiyle güvenli kipte windows u açıp, dos komutları ile exe yi silerek çözdüm. herkese teşekkürler.ayrıca burda lise deki bilgisayar hocamdan "dos komutları gereklidir" dediinde "hadi ordan" dediim için özür diliyorum...hocam haklıymış:)
kardesım benım pc'ye bi kere svchost vırusu bulasmıstı boyna hata werıodu masaustundeyken. sadece oyundayken masaustune gerı donuodu. birisi bana norton la bı tarat dedı. bende guncellestırmelerı yapıp tarattım. bı baktım svchost vırusu norton u hıc tavsıye etmıyorum ama bir yukleyıp "full system" tarat derım bısey kaybetmezsın yanı. tarattıktan sonra sılersın saygılar...(bu arada ben 2005 olanı ıle taratmıstım)