silinmeyen program için yardım

HPQ-User
21-12-2008, 22:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ozzlemm sormuş:
g data internet security programı program ekle kaldırdan silmeye çalışırken yarıda kaldı ve silinmedi.artık program ekle kaldırda görünmüyor ve kayıt defterine baktığımda orada da uninstal kısmında yok.program dosyasındaki uninstal seçeneğini denediğimde ordada görünmüyor(çalıştır-regedit-hkey local machine-software-microsoft-windows currentversion).ama program hala sistemde ve aktif.myuninstaller programını yükledim onda da program görünmüyor.ama aslında program suruyor.tamamen silebilmenin yolu nedir?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1.6ghz 512mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

YasarS
21-12-2008, 22:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Bilgisayarı yeniden başlatıp.Bilgisayarım/Documant and seting/Kullanıcı adı/Local seting/Aplication data klasörü içinde programa ait klasörleri silin.Aynı işlemi All user içindede yapın tabi bunları yapmadan önce gizli dosya ve klasörleri açın.Sonra kayıt defterinde hkey local makine ve hkey curent user bölümlerinde software isimli alt anahtar içinde programa ait anahtarlarda silinecek.

Banned
21-12-2008, 22:40   |  #3  
Banlandı
5,024 mesaj

Unlocker programıyla silmeyi dene ardından ccleaner ilede temizlik yapman iyi olur.

secfur
21-12-2008, 23:17   |  #4  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
375 mesaj

aynı olay avast anti virüs programındada oluyor.programı kaldırmak bi dert.yourunistaller ile bile kaldıramıyorsunuz.
hatta görev yöneticisinde bile işlemi sonlandırmanıza izin vermiyor.pc yi güvenli kipte açıp program filesteki yerini silmeniz. muhtemelen onada izin vermek istemeyecek.
ama şuradan

indirip bütün kilitleri aç dedikten sonra silip yeniden başlatın.
ve şuradan

indirip kalıntılarını temizleyebilirsin
kolay gelsin

Banned
21-12-2008, 23:25   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) Programı tekrar kurup kaldırın. Kurulum seçeneğinde repairde olabilir. Onarma yatıktan sonrada kaldırabilirsiniz.

b.) Programın başlangıç seçeneklerinden başlangıç dosyasını ve hizmetler seçeneklerden otomatik çalışan hizmetini devre dışı bırakıp yukarıda sözü edilen (YasarS cevabı)  dosyalarını ve program flesteki dosyalarını silin. Herhangi bir reg temizleme yazılımı ile kayıt defteri temizliği yaparak girdilerinin temizlenmesi sağlayın.

Banned
21-12-2008, 23:25   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

hazır konusu açılmışken buraya yazayım avast antivirüsü kaldırmak için Avast Uninstall Utility programını kullanmanız gerekiyor.

ozzlemm
27-12-2008, 22:29   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

yardımlar için teşekkürler unlocker ile sorunu çözdüm masaüstünden bir türlü silemediğim sinir bozucu g data shredder kısayolundan da kurtulmuş oldum Beğendim