Sİlkroad

onurkerem
11-06-2009, 19:07   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

Silkroad'a başlamak istiyorum.Bilenler için: hangi server'a giremeliyim? Başka önerileriniz var mı?

osmanefe
11-06-2009, 19:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

ben sro oynuyorum ama bence sro oynama oyun güzel ama bence online oyun oynama çünkü bu tarz oyunları oynamak insna çok şeyler kaybettiriyor ama eğer kendini tutbiliosan ders dediğinde der yapabiliyosan kalıcam dediğinde kalkıp bırakıcam dediğidede bırakabiliyosan oyna bence serverlerin hepsi iyi ben alpste oynuyorum ama alps nasıl bilmiyorum 2 aydır ne oldu ne bitti oyunda hiç bilmiyorum dün bi girdim çok değişmiş oyun bence oynayacaksan herhangi bir server seçmene gerek yok yine oynayan arkadşlarınız varsa onlara sorun diyeceğim aam hiç tavsiye etmem o zaman oynu bırakmanız imkansız olur bende arkdaşınızın olmadığı bir serverdan açın

Usbehci
11-06-2009, 21:13   |  #3  
Usbehci avatarı
Yıllanmış Üye
331 mesaj

Ben 3 sene bu oyunu oynadım eğer ki ille de oynayacağım diyorsan yeni serverlarda karakter açmanı tavsiye ederim.Ama bir yandanda bu oyunu oynamamanı isterim osmanefenin söylediği gibi başta zaman olmak üzere çok şey kaybettiriyor.En iyisi online olmayan oyunlarla oynamak.Seçim sana kalmış...

emoreal
12-06-2009, 18:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
192 mesaj

Online oyunda insanın içinde sürekli daha iyisine sahip olma hırsı oluyor. Ve bu da sürekli bilgisayar başında kalmanı gerektiriyor. Bu yüzden BAĞIMLILIK yapıyor. İraden ne kadar kuvvetli olursa olsun online oyuna başlama. Yakarsın kendini. Ben Knight Online yüzünden üniversiteyi uzatan arkadaşlar tanıyorum. Online Age of Emp. yüzünden 3. sınıfta okulu uzatmış arkadaşlarım var. Sakın deneme . Pes 09 oyna . Zaten 5 maç sonra sıkılıyosun , bırakıp ders falan çalışırsın. Arkadaşlarınla turnuva yapar sosyal olursun. SRO ile asosyal uykusuz bir tip olma ihtimalin var. Benden söylemesi.

net24
12-06-2009, 18:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,233 mesaj

bende ara sıra oynuyom olympos akraa orda diye 94 lvl ama ben istediğim zaman bırakabiliyorum fakat bu oyun birçok insan üzerinde bağımlılık yapıyoo diğer online oyunlarda da malesef bağımlılık yapabiliyor kişiye bağlı bende yapmıyo.

Kapalı Hesap (101323)
12-06-2009, 19:08   |  #6  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

serverler çoğu zaman dolu oluyor 1 aydır boş server var mı diye bakıyorum hepsi dolu 2 gün önce zar zor bir tane boş server buldum oda sabaha karsı saat 4.30 da yarım saat sonra o serverde doldu

onurkerem
12-06-2009, 19:46   |  #7  
OP Yeni Üye
34 mesaj

ya bn sınava girdim daha yeni SBS ye. yeni boşum zaten yaz için arkadaşlarla düşünüyordum ama dediklerinizi dikkate alarak bir daha gözden geçircem isteğimi.. teşekkülerr.. .

Kapalı Hesap (101323)
12-06-2009, 19:49   |  #8  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
onurkerem
ya bn sınava girdim daha yeni SBS ye. yeni boşum zaten yaz için arkadaşlarla düşünüyordum ama dediklerinizi dikkate alarak bir daha gözden geçircem isteğimi.. teşekkülerr.. .
senin sınıf kaç

Kara Şövalye
12-06-2009, 22:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj

Bu tür oyunlarda dış hayat-sanal hayat arası dengeti tutturabilirsen ki bu herkes için eşit değildir fazla sorun olmaz.Mesela ben çok oyun oynarım küçüklüğümden beri bu sayede İngilizce kelime haznem bi hayli gelişti,derslerde faydasını görüyorum.Yabancı arkadaşlarım oldu onlarla konuşmakta pratik oluyor.Yani iyi yandan kullanabilirsen yararlı yanları var online oyunların...

ReFeRaNSs
12-06-2009, 22:36   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Mr.Death doğru söyliyorsun bende faydalandım bu durumdan fakat öyle bişey varki bazı Türk arkdaşlar oyunda yaptıkları hilebazlıklar ile yabancıların kötü sözlerini işitiyor, sende karşındakine ben Türküm dedin mi adama kaçıyor veya küfür ediyor yanında istemiyor faln filan... Herkes doğru düzgün oynasa çok güzel bi platform aslında.

Kara Şövalye
12-06-2009, 22:55   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj

ercanyerci dediğin gibi Türk olduğumu duyunca önce bir garip oluyorlar ama sohbet güzel devam edince "adamım" diyorlar yada lakap takıyorlar :)

Kimi arkadaşlar duydukları kötü sözleri kullanarak kendince eğlenmeye çalışıyor ama ulusumuzu zedeliyor diğerlerinin görüşünde.