Sinirlerimi bozup gözlerimi yaşartan virüs ! Lütfe

PhotoFatih
19-02-2009, 17:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Ben hiçbir virüsten bu kadar çile çekmedim taki Sality.NAQ virüsü ile karşılaşana kadar ! İnternetten araştırdım çok kötü bir virüs ! siz bilgisayarınıza hangi programı yüklerseniz yükleyin o programın exe sini virüse dönüştürüyor ! virüsü siliyorum tekrar bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra karşıma çıkıyor ! kendini kopyalıyor :S resimdede kırmızı yuvarlak içine aldığım yerdede gördüğünüz gibi winamp programını virüslü gösteriyor ! her yüklediğim programa aynı şeyi yapıyor !

Bu virüsü silmek için neler yaptım ?

Format !
Norton Kullandım ( Tüm sürümleri )
Nod32
Avast
Spyware Doctor
Combofix

aklınıza gelebilecek herşeyi denedim ! regedit ayarlarından tutunda formata kadar herşeyi olmuyor !
Formatı atıyorum tamma dedim kurtuldum dedim diyorum ! bilgisayara herhangi bir program yüklediğimde o programı virüslü gösteriyor bana ! belki programlarıma virüs bulaşmıştır dedim internetten temiz sitelerden birkaç program indirdim onlar içinde aynı şeyi yaptım ! şimdilik tek çare low level format gözüküyor oda çok riskli, bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?

Son Düzenleme: PhotoFatih ~ 19 Şubat 2009 17:56
Barış
19-02-2009, 18:01   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

sakın low level format atmayın bir virüs için çok tehlikeli bir şey bu...

öncelikle bu linki inceleyerek işe başlayabilirsiniz

mevcut antivir kaldırarak yerine KIS2009 gibi daha güvenilir bir program yükleyip güvenli modda sisteminize tam bir tarama yaptırın.

formatta geri geliyor demişssinz acaba siz direkt c ye format atıp sistem çalışır hala gelince diger yerel disklere örnegin d ye mi giriyorsunuz ? veya c diskinizi tam formatlamadan mı kurulum yapıyorsunuz ?

PhotoFatih
19-02-2009, 18:13   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

C yi formatlıyorum d sürücüsündeki arşivimden programı yüklüyorum yükledikten sonra nod32 virüs bulundu diyor resimdeki gibi

Barış
19-02-2009, 18:16   |  #4  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
photofatih
C yi formatlıyorum d sürücüsündeki arşivimden programı yüklüyorum yükledikten sonra nod32 virüs bulundu diyor resimdeki
cikkk :)

indir bi KIS 2009 yaz cd ye at formatı , dye hiç girmeden  tak cd yi kur kaspersky ı tarat d yi tamamen (tam tarama yapmanı öneririm booyuta göre uzun sürüyor ama derinlemesine^^ )
birde c ye format atarken harddisk boyutunun girildigi yere gelince küçük birşey deneyebilirsin duydum ama uygulaymadım örnegin C 60gb ise onu 2ye böl 30 - 30 bölümleri secerken tekrar 60gb yapıp kurmayı dene ;)

Son Düzenleme: Barış ~ 19 Şubat 2009 18:17
Hayalet 26
19-02-2009, 18:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Aşağıdaki mesaj alıntıdır.Konunun tamamını görmek istersen link:

selamlar...
sality.y dosyaları gizleyen ve hicbir yöntemle görülmesini izin vermeyen bi virüsdür. bunun cözümü kaspersky antivirüs programını kurup ve taratarak silmektir.
daha sonrada ExplorerXP programıyla bilgilerinizi kes-yapıstır olarak istediğiniz yere kayıt yapmaktır.
baska türlü yolu yoktur.
biraz karısık bir is ama cözümü olan bi olaydır.

PhotoFatih
19-02-2009, 18:25   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

teşekkür ederim önerilerinizi deniyorum hemen

piRe_
19-02-2009, 18:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Buradaki dosyayla silebilirsin. Silme öncesi antivirüsünü devre dışı bırakmayı unutma.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 19 Şubat 2009 19:01
PhotoFatih
19-02-2009, 19:30   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj

teşekkür ederim kardeşim bunuda deneyeceğim

alito
20-02-2009, 07:17   |  #9  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

d: diskinin system_information ına virüs girmiş gibi görünüyor. arkadaşların çözümlerini deneyin ama eğer olmazsa d: diskindeki yedekleri başka bir yere alıp d: ye format atmanız gerekebilir.

ibrahim19
20-02-2009, 10:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
635 mesaj

d de eğer göri yükleme takipliyse onu kapatmalısın temizleyince açarsın

darkknight
20-02-2009, 12:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
339 mesaj

bunuda indirip deneyebilirsin pire_ nickli arkadaşın bloğu

erdem barış
20-02-2009, 16:56   |  #12  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,312 mesaj

deneyimli kullanıcılardan da anlaşıldığı üzere en iyi antivrüs kaspersky internet security dir tam formattan sonra ilk yapılacak şey KIS 2009 kurmaktır.

aliofage
20-02-2009, 18:00   |  #13  
Yıllanmış Üye
193 mesaj

Bu virüs benim bilg. da bulaşmıştı. virüs bütün klasörlere kendini kopyalıyor ve bütün exe dosyalarını silip aynı isimde kendi dosyasını oluşturuyor.
  Ben D de ne varsa dvd ye yazdım, bir kısmını da rar dosyası içine aldım. sonra c ye format atıp kaspersky 2009 u kurdum.rar dosyalarını kaspersky ile virüsten temizledim.dvd leri de takıp azar azar kopyaladım.kaspersky kopyaladığım herşeyi başka yere bulaştırmadan güvenli şekilde temizledi.
Sonra dvdleri kırdım Islık

samsamsa
20-02-2009, 20:37   |  #14  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

format bile işe yaramıyorsa şuna bir bak ..

Harddisk inizi fabrika ayarlarına döndürme!!

Harddiskinizmi Bozuk,tamirciler Bana Kizacak Ama Olsun Buyrun...

arkadaşlar bu pro ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,aldığım abi çok peşinde koşturttu ama sonunda aldım ve kendi westerndigital 200 gb lık harddiskimde kullandım ve sonuç mükemmel bu programı 2 yıl önce verdiği adamın şuan yazıcıoğlunda iş yeri varmış ve oradaki bütün arızalı h.diskleri 5 $ dan alıp bu pro ile düzelttikten sonra satış fiyatını siz düşünün ve bu kişi bilgisayardan hiç anlamıyor sadece işi bu,normalde maxtor firmasının yıllar öncesi yazılımı ama bütün h.diskleri görüyor ,şuan piyasada bulabileceğinizi sanmam neyse bu proyu zipten çıkarıp diskete kaydediyorsunuz sonra pc yi kapatıp ister açılışta biostan istersede açılışta f8 tuşu ile başlangıç ayarını floopy olarak gösterip başlatıyorsunuz ve program otomatik devreye girip h.diskinizi ve içindeki bütün bilgileri yani serisi falanı filanı hepsini size veriyor neyse pro başlayıp size hardiskinizi söylüyor next le geçip utulities kısmına giriyorsunuz oradan zero disk drive seçeneğini seçin ve bu kadar benimki 12 saat sürdü ama 200 gb için, en çok tamircilerin işine yarardı ama artık herkese veriyorum herkes kullansın 1.2 mb olduğundan çekememe problemleri olan dostlar için 3 ayrı yere upload ettim beğenirseniz zaten rep yada teşekkürle belirtirsiniz saygılar...

Birde ilave yapayım bazı arkadaşlar yedek bölümdeki bilgilerim gidermi diye sormuş bütün bilgileri siliyor olduğu için riske atmayın derim ben hiç denemedim ama büyük ihtimalle siler çünkü harddiskinizi sil baştan yapıp herşeyiyle sıfırlıyor saygılar...bu arada programın görüntülerini ilave edemiyorum çünkü işlem esnasında aldığım imageları yine h.diske atacağı ve onlardan tekrar silineceği için vede elimde 2. bir harddisk olmadığı için yayınlayamadım kusura bakmayın,elimden geldiği ve bildiğim kadarını size verebilirim çünkü yanlış birşey söyleyip yanlış yönlendirme yapmak istemem ...

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN SON BİR AÇIKLAMA DAHA İLAVE EDEYİM BU PROGRAM BİR FORMAT PROGRAMI DEĞİLDİR,FORMAT EN ÇOK 1 SAAT SÜRER VE YÜZEYSEL OLARAK ÜZERİNE YENİ BİLGİLER YAZILANA KADAR SİLİNDİ GÖZÜKÜR,BUNUNLA İSE HARDDİSKİNİZE SIFIR YAZILIR YANİ HERŞEYİYLE SIFIRLANIR TERTEMİZ OLUR HATTA DAHA ÖNCE HARDDİSKİNİZDEN ZAMANLA SES GELMEYE BAŞLAR YA İŞTE O SESLERİN DAHİ KESİLDİĞİNİ VE SESSİZ ÇALIŞTIĞINI GÖRÜNCE SİZDE BENİM GİBİ % % EIRIRSINIZ EVET BU GERÇEK YANLIŞ DUYMADINIZ...

mancukya
22-02-2009, 02:44   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Neyi denersen dene Sistem geri yüklemeyi kapatmayi düsünseydin silinmis olurdu.

emrahcagigan
23-02-2009, 14:52   |  #16  
Yıllanmış Üye
291 mesaj

arkadaşım aynı sorunu bende yaşadı bu yüzden bütün bir gün antivirüs programı kurup format atmakla geçirdim ama benimde senin gibi kullandığım arşivime kıyarak kurtuldum bu sorundan bütün disklere format atarak arşivini kurtaramazsın malesef çünkü virüs arşivinede bulaşmış durumda istediğin kadar c ye format at diğer partlarada format atmadan kurtulamazsın ben 300 gb lik arşivime kıydım 1 sene oldu hala içim yanıyo ama başka çaren yok :S:S

piRe_
14-03-2009, 19:42   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Bu virüsle geçenlerde bir pc de karşılaştım, ama üst mesajda yazdığım dosya zararlıyı silemedi. Halen bu sorunu yaşayan varsa, aşağıdaki yazılım dosyanıza bulaşan zararlıyı orjinal haline zarar vermeden temizliyor. Bilginize...

http://www.iyidosya.com/files/80/win32.Sality.rar