Şirket bilgisayarına virüs bulaştırdım! Yardım !!

2rgut
31-12-2017, 13:15   |  #1  
2rgut avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar şirket bilgisayarına okuldaki bir ödevim için program indirmeye çalışırken virüs bulaştırdım galiba. trojen felan da olabilir tam olarak bilmiyorum ama başta sadece chromeda yeni sekme açma kısmında kendi sitesini koydu değiştirmeye çalıştım olmadı. sonrasında arama motorunu yahoo yaptı. Virüsün adı galiba "chrome search club" malwarebytes kurdum bişeyler sildi ama sorun düzelmedi gibi. yeni sekme açarken malwarebytes engelliyor virüsün harekete geçmesini ama bilgisayarı teslim ederken içerisinde yeni yeni programlar olması biraz saçma olacağı için bişey de yapamadım. bir de malwarebytes süreli. bu virüsü tamamen nasıl kaldırabilirim. combofix windows 10 olduğu için indirilmiyor galiba ama daha iyi bir program önerisi olan veya nasıl bir yol izlemem gerektiğini söylerlerse eksiksiz yapabilirim. lütfen yardımcı olun Deli

White-Fox
31-12-2017, 13:46   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

kurulu programlara bak , kendini kurmuştur onları sil  ve başka virüs programları ile taratmayı dene.

Kur bir virüs programını tamamını tarat bulamadıysa sil başka bir tanesini kur :) Arka planda çalışan işlemleri de kontrol et.Eğer varsa şüpheli işlem ağacını sonlandır.

Kolay gelsin...

Not:Program ekle/kaldıra mutlaka bak.%90 sen bir şey kurduktan sonra bulaştı bu ve kurulum dosyası içine gömülü şekilde kendini kurdu.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
2rgut
31-12-2017, 14:37   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

bitane dosya var program ekle/kaldırda ama bir türlü kaldıramıyorum sıkıntı çıkarıyor

excel_mustafa
31-12-2017, 16:12   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bitdefender ve kaspersky ile sırasıyla full tara.ikisini aynı anda kurma.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 31 Aralık 2017 16:12
velicetintas
05-01-2018, 00:22   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

kaspersky internet security programıyla temizlemeyi deneyebilirsin. yedeklerini almayı unutma

Tolstoy
10-01-2018, 22:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Arkadaşım, antivirüs programı sakına yükleme. Eğer sorunun hala devam ediyorsa, sana yardımcı olabilirim. Sadece bana odaklanman söylediklerimi yapman yeterli olacaktır.