Şirketler Vista'ya geçmeli mi?

Gökhun Sungurtekin
20-04-2008, 19:03   |  #1  
OP CHIP Editör
Teşekkür Sayısı: 0
136 mesaj

CHIP ONLINE HABERİ:

Forrester Vista'yı es geçmeyin dedi

Araştırma ve analiz firması Forrester Research, şirketleri Windows Vista konusunda uyardı.

Araştırma ve analiz firması Forrester Research yayınladığı raporda, Windows Vista kullanımına geçmeyi düşünmeyen şirketlere Windows 7'yi beklememeleri uyarısını yaptı.

Forrester analisti Benjamin Gray raporda "İleriye dönük planlar yapan şirketleri takdir etmemize karşın, Windows Vista'yı es geçmeyi düşünen şirketleri yıpratıcı sonuçların beklediğini düşünüyoruz" dedi.

Forrester raporda Microsoft işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan ve 2010 yılında piyasada olacağı tahmin edilen Windows 7'yi beklemenin yol açacağı tehlikelere dikkat çekti.

Gray "İronik bir şekilde Microsoft'un en önemli zayıflıklarından birisi, yani bir sonraki sürümün çıkış tarihinin çok fazla belirsiz olması, kullanıcıları Vista'ya adapte olmaya teşvik edecektir" dedi.

Diğer taraftan, Vista Service Pack 1'in çıkışı ve yakında yeni PC'lere Windows XP kurulumunun durdurulacak olması şirketlerin Vista'ya geçiş yapmalarını gerektiren nedenler arasında gösteriliyor.

Raporda ayrıca, gelişmiş yönetim araçları, Kullanıcı Hesabı Kontrolü gibi güvenlik araçları ve entegre arama işlevi gibi, Vista'nın getirdiği gelişmiş özelliklere de dikkat çekiliyor.

Forrester'ın raporda değindiği diğer bir nokta da medyada Vista hakkında genelde olumsuz yorumlar yapılıyor olması ve ayrıca Bilgi İşlem Yöneticilerini Vista'ya ısındıracak olan Başarı Hikayelerinin yeterince duyurulmaması.

Raporda Gray "Adaptasyon hızlı olmadığı için, şirketlerin erken adapte olanlardan bir şeyler öğrenmeleri zor oldu" dedi.

Gartner firması da geçen yaz aynı mesajı içeren, yani şirketlere Windows 7'yi beklememeleri ve Vista'ya geçiş yapmaları yönünde tavsiyede bulunan bir çalışma yayınlamıştı.

SİZCE ŞİRKETLER WINDOWS 7'Yİ BEKLEMELİ Mİ?

PcMaKeR
20-04-2008, 20:50   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

birincisi böyle bir düşünceye kapılan şirket ya gereksiz beyinlerce yönetiliyor yada büyümek istemiyor. xp geride kaldı. Xp nin kullanıma geçme süresi 6 sene oldu. artık yenilenmek her bir şirketin hakkıdır. ki büyük şirketler geçmeye başladı. herkez kullandığı donanımı yazılımı vistaya kaydırmaya başladı...

Yakında yeni bir iş yeri açıyorum. Xp lisansı almayacağım. Visual Studio 2008, Vista Ultimate & Home Edition & Windows Server 2008 ve Sql Server 2008 Lisansları alıyorum. Şuan ki yazdığım muhasebe ve stok programı artı iServer Programı Tamamen Vista ve Server 2008 üzerinde çalışacak. tamamen ileri dönük.

Windows 7 için çok zaman var daha. Microsoft Vistayla gösterdi bu durumu...

nightdark
20-04-2008, 21:34   |  #3  
Yıllanmış Üye
328 mesaj

ben evet diyene kadar windows 98 kullanın.

Borga-x
21-04-2008, 08:27   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Birde su yon var. Vıstaya geçmek ıcın donanımı da ıyıleştırmek gerekır

selimhun
21-04-2008, 11:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Eski dizüstümde XP Professional vardı....Ahhhh  ahhhhh..Zaten 30.6.2008....gelmeden  ...lisanslı bir tane alıp..dizüstümdeki Vista dan kurtulacağım..

Zaten gerçek şu..-Benjamin Gray in yazdıklarından da açıkça anlaşılıyor..Yalnız Türkiye ye özgü değil-Kimse XP kullanırken...para verip de Vista almıyor...Vistanın bu haliyle almaz da.!!!!Donanım değişikliği sonucu Vista gelirse ...kullanmaya çalışıyor..Bakın adım kadar emin söylüyorum..Vistalı C2Duo işlemcili PC  alıp da ..XP  geçen kullanıcı oranı minimum %60.!!!!!Bilgisayar üreticisi firmaların 15 gün evvel piyasaya Vista lı sürdüğü''sON mODEL'' ürünler için ...sitelerinde XP sürücüleri var....  Çünkü  XP sürücüleri koymazsan  kullanıcı canına okuyor.!!!Pennryn lere    Vista silinip...xp yükleniyor.!!!!!

Son Düzenleme: selimhun ~ 21 Nisan 2008 11:45
cOMEoN
22-04-2008, 15:27   |  #6  
Yeni Üye
28 mesaj

Seveseve geçmesede birgün geçecekler elleri mejbur bence vakit kaybetmeden geçmeleri gerekli diye düşünüyorum