Sis Ekran Kartları Hakkında Genel Bir Bilgi

karamazov74
16-03-2010, 19:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
149 mesaj

Benim laptopumda Sis Mirage 672 256 Mb Paylaşımlı ekran kartı var ve orta seviyeli ve görselliği fazla olmayan oyunları orta seviyede ve/veya düşük seviyede kasmadan oynayabiliyorsunuz ancak görsellik sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Nvida ve Ati'nin ekran kartları kadar kaliteli değil. Ama bir kanı var: Bu ekran kartının hiçbir oyunu çalıştıramadığı! Bu kanı yanlış. Ben bu ekran kartını 2 yıldır kullanıyorum ve orta düzey oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum.Ancak yeni çıkan güncel oyunlar konusunda aynı garantiyi veremem.Çünkü bu oyunlarda bu ekran kartı tam bir fiyasko diyebilirim.Yani görsellilk isteyen oyunlardan hiçbir randıman alamassınız bu ekran kartı ile. Ben zaten yeni çıkan oyunlara pek meraklı olmadığımdan dolayı bu ekran kartı beni idare ediyor.Ancak siz ''Ben her yeni çıkan güncel oyunu takip etmek istiyorum'' diyorsanız bu ekran kartı işinizi görmez. Ben 2 sene önce bilgisayarımı bilinçsiz bir kullanıcı olarak aldım ve şu anda farkına vardım ki bu ekran kartının şimdi olsa yanından bile geçmem. Ama böyle söylediğime bakıpta bu ekran kartının hiçbir iş görmeyeceğini zannetmeyin. Eğer gözünüz yükseklerde değilse sizi idare eder. Ama bir Nvida ile bir Ati'nin yerini tutmaz Bu ekran kartı ile düşük ayarda oynadığım oyunlara örnek verecek olursak : Half Life 2 -Fifa 08-09 - Need For Speed Underground ve Most Wanted - Raw 2009... bu oyunları düşük ve/veya orta seviyelerde rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Half Life ve Counter Strike 1.5  - Serious Sam- Quake 3 gibi oyunları da üst düzey seviyede rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.Benim diyeceklerim bu kadar. Sis Mirage Ekran Kartının genel özelliklerini anlattığımı düşünüyorum . Umarım bazı arkadaşların bu yazıyı okuduktan sonra bu ekran kartına dair olumsuz fikirleri biraz olsun yumuşar. Çünkü bazı arkadaşlarımız tarafından hiçbir oyunu çalıştıramayacak kadar kötü olduğu söyleniyor. Sadece bu kanıyı değiştirmek istedim ve bu ekran kartına sahip arkadaşlarımızın da moral bozukluğu ve pişmanlığı bir nebze olsa azalmış olur:D

censez41
16-03-2010, 20:14   |  #2  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

arkadaşım bu karta sayip çift çekirdekli laptop um  3d mark 2001 de 2000 civarı puan aldı 2003 yılında çıkmış olan ati 9550 ise 8000 puan alıyor gerisini sen hesap et

karamazov74
18-03-2010, 16:07   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
149 mesaj

arkadaşım bu karta sayip çift çekirdekli laptop um  3d mark 2001 de 2000 civarı puan aldı 2003 yılında çıkmış olan ati 9550 ise 8000 puan alıyor gerisini sen hesap

Ewet doğrudur.Ben de zaten ATİ ile bir kıyaslama yapmadım dikkat ettiysen sadece tam anlamıyla berbat bir ekran kartı olmadığını ve bazı oyunları açabilecek düzeyde yeterliliğe sahip olduğunu anlatmaya çalıştım.