SİS MİRAGE 3 kitlenme

The_Shark
11-02-2013, 22:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Arkadaşlar çok çaresiz durumdayım, inanın bezdim artık bu ekran kartından... bilen ne kadar dandik bişey olduğunu biliyordur. benim amacım oyun oynamak falan değil. ama bu ekran kartı oyun oynatmayı bırak normal sistemde bile kitleyen bir kart. sadece rahat bir şekilde film izliyeyim internette gezineyim yeter. umarım bana yardımcı olursunuz...

Sorun şöyle; ve gözlemlerime dayanarak ekran kartım bozuk değil de sadece driverla ilgili bir sorun gibi... çünkü format atmadan önce kitlemiyordu format attım 2 gün önce artık windowsta bile yarım saat 1 saat işlem yapınca kitliyor. Yani o kadar garip ki aynı driverla formattan önce düzgün çalışan kart, nasıl oluyorda formattan sonra bu hale geliyor anlamıyorum. her formatta böyle oluyor. dün gece 2 defa format attım ama yine düzelmedi. zaten formattan önce denemediğim sürümü kalmamıştı. sitesindeki hangi driverı kursam kitliyor lanet pc. kart bozuk olsa formattan önce aynı sorun olurdu diye düşünüyorum. öncelikle ricam bu aptal kartı kullanan başka talihsiz arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi? hangi sürümü kullandıklarını paylaşırlarsa yada bi şekilde yardımcı olursanız çok sevineceğim. gerçekten bilgisayarı camdan aşağı atacak durumdayım. işletim sistemim windows 7/32bit bu arada. bilgisayarın kitlenmesi yüzünden reset atmaktan 1 tane hdd'mi çöpe attım 200 lira zarara soktu bu kart beni. şimdi yeni harddiskimide bozacak gibi duruyor. günde 10 defa reset atıyorum çünkü. ve şuan driversız kullanıyorum pcyi:)

Son Düzenleme: The_Shark ~ 11 Şubat 2013 23:00
murat5038
12-02-2013, 13:25   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bütün sistemini yaz Sis mirage harici bir kart değil ve çoğunlukla anakartın agp destekliyor Bence Kasayı yenile.

Dediğin gibi yanlış driverden dolayı oluyor.Ayrıca senin sisteme en uygunu xpdir boşa win7 8 vista geçme.

The_Shark
12-02-2013, 18:07   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

öncelikle ilgin için teşekkürler. kasayı yenileme şansım olsa çoktan yapardım maalesef laptop kullanıyorum. laptop casper W765S modeli. pentium core duo T4500 2.3ghz işlemci 2gb ram var. dediğin gibi birkaç kişi xp önerdi ben eski bir sistem olduğu için hiç kllanmak istemedim bugune kadar. ama bu sorunu çözecekse onu bile kullanmaya razıyım. peki xp kursam driver olarak en güncelini mi kullanmam gerekir acaba? ve kesin olarak sizcede sorun driverdan mı?

Kapalı Hesap (249796)
12-02-2013, 22:24   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
72 mesaj

.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (250212) ~ 30 Mart 2020 16:51
murat5038
12-02-2013, 23:53   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: The_Shark  
öncelikle ilgin için teşekkürler. kasayı yenileme şansım olsa çoktan yapardım maalesef laptop kullanıyorum. laptop casper W765S modeli. pentium core duo T4500 2.3ghz işlemci 2gb ram var. dediğin gibi birkaç kişi xp önerdi ben eski bir sistem olduğu için hiç kllanmak istemedim bugune kadar. ama bu sorunu çözecekse onu bile kullanmaya razıyım. peki xp kursam driver olarak en güncelini mi kullanmam gerekir acaba? ve kesin olarak sizcede sorun driverdan mı?

Win7 32 bit ekran kartı driverin bu: ftp://213.194.123.227/CASPER/Dizustu%20Bilgisayar/Casper%20Nirvana%20Suruculeri/W76S/Ekran%20Karti%20Surucusu/WindowsVistaWin7/x86/Casper_W76S_VGA_VistaW7_32.zip

Ayrıca Xp de daha sağlıklı çalışır Ayrıca anakart İntel değil yukardaki kullanıcıya söylüyorum biosuda yok,biosla ilgiside yok.

Windows XP Driverinde bu: ftp://213.194.123.227/CASPER/Dizustu%20Bilgisayar/Casper%20Nirvana%20Suruculeri/W76S/Ekran%20Karti%20Surucusu/WindowsXP/Casper_W76S_VGA_XP_32.zip

Diğer Leptopla ilgili Driverler lazım olursa:

Bunun altından lazım olanı indirirsin.Eğer Orda olmayan veya yüklenmeyen bir driver varsa veya Casper ftpdeki eski süürmler şuan yeni eğer ilerde aşağıda verdiğim adresde yenileme olursa ordan bakarsın(yeniliyeceklerini sanmam ama Belki bi ara yeniliyebilirler.Elinde bulunsun diye veriyorum)

Burdan W76xS seçip ALL seçinçe driverlerine bakabilirisin.Tarihlere bakarak hangisi yeni diye bakarsın.

Dediğim gibi XP de daha sağlıklı çalışcakdır ama normal ekran kartları gibi değil Küçük oyunları oynatır anca.Ayrıca En başda leptop olduğunu yazıp modeli verseydin daha iyi olcakdı neyse :)

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
The_Shark
14-02-2013, 13:21   |  #6  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: matrax70  

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim yazdıklarını okudum ve şu sonucu çıkardım sonuç şu ki eski driver ile çalıştığı ve sıkıntı çıkarmadığını söylemişsin şöyle birşey olabilir anakart biosun eski güncellmeye sahip olduğu için ekran kartının yeni güncellemelerine cevap veremiyor bu durumdada pc kitleniyor. Çözüm şu şekilde olabalilir tabiki bu bir öneridir. Anakartın tahminimce intel markadır. BU marka anakartın kendi sitesinden en son güncel biosunu indir ve yükle sıkıntı şurdaki Bios güncellmesini bilmiyor ve tecruben yoksa latopu çöp yapabilme ihtimalin var. İnternetten nasıl yapılacağına dair bir araştır ve bilgi edin ondan sonra bu işe kalkış. Ha dersenki ben yapamam ekran kartının ilk çıkan driverini bulup yükleyebilirsin tabi bulabilirsen. Ama işi bilen için en performanslı çözüm bios güncellmesidir. Ama bu gibi laptop kitlemelerinin bir diğer nedenide ısı olabilir eğer yok ısınmıyor ısı normal diyorsan tavsiyelerimi bir dene derim kardeşim.

Ama şöyle bir sıkıntı varki laptopunun harici ekran kartı olduğunu zannetmiyorum. Sen bir bios güncellemesi yap ve direk windozs XP'ye geç

uğraşıp linkler bulmuşsun, zahmet verdim çok teşekkür ederim. fakat elimde pcnin içinden çıkan driver cd'si var. bunun içindeki driverı kuruyorum. yani asıl anlamadığım nokta bu. bilgisayarı ilk aldığımda da bu cdden kurmuştum sorunsuz 1 yıl kullanmıştım makineyi. ama şimdi aynı drıverı kurunca neden böyle yapıyor bunu anlamıyorum:)

birde bugun tekrar kurdum driverı ve birşey farkettim. sanırım fanla ilgili bir sıkıntım da var. fan açıyor açınca hiçbir sorun yok. ama biraz önce fan açması gereken yerde fan açmadığı için kitlendi. acaba bunun nedeni ne olabilir? yani bu düzensiz fan açış kapatışları? bazen doğru zamanda açıyor, bazen açması gerektiğinde açmıyor. bunun bozulma olasılığı var mı?

murat5038
14-02-2013, 15:47   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Verdiğim yerden indir ekran kartınınkini formattan sonra ,Fan kilitlendi dediğin nasıl fanmı dönmüyor Dönmüyorsa blgisayarcıya bakdır senin yapcağın bişey değildir tozdan olabilir dönmemesi.

The_Shark
14-02-2013, 22:58   |  #8  
OP Taze Üye
14 mesaj

fanı kendim temizleyebiliyorum. daha 1 hafta önce temizledim. pislikten değil fanın çalışmaması. bunun dışında ne olabilir demiştim. ayrıca özellikle söylüyorum herzaman çalışmamazlık yapmıyor. çalışmadığında kitleniyor.

Kapalı Hesap (249796)
15-02-2013, 01:41   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
72 mesaj

.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (250212) ~ 30 Mart 2020 16:51
The_Shark
15-02-2013, 07:09   |  #10  
OP Taze Üye
14 mesaj

bu tanımadı mı benim makineyi noldu anlamadım:/ hiçbir veri yok:/ sensör kısmının fotosunu özellikle koymadım orası bomboş hiçbirşey yok:)

yoshisu
03-04-2013, 13:26   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

Aynı karttan arkadaşım kullanıyor. aynı problemi yaşadı. Hala çözemediysen çözümü söylüyorum.

çalıştır'a msconfig yaz enter'a bas. gelen eklanda başlangıç bölümünden sis ile ilgili programın tikini kaldır uygula de. Sorunun çözülecektir. İyi

The_Shark
05-04-2013, 03:32   |  #12  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: yoshisu  
Aynı karttan arkadaşım kullanıyor. aynı problemi yaşadı. Hala çözemediysen çözümü söylüyorum.

çalıştır'a msconfig yaz enter'a bas. gelen eklanda başlangıç bölümünden sis ile ilgili programın tikini kaldır uygula de. Sorunun çözülecektir. İyi

valla hocam dediğin yerde sisle alakalı 3 tane şey var:/ birde bayadır başımda olduğu için bu bela iyice tecrübe ettim. yeni izlenimlerim şu arkadaşın verdiği linkteki hariç bütün driverlarda yapıyor bu sorunu. fan açmıyor hiçbir şekilde. o yüzden kitliyor. ama o driverı kurduğumda da film falan izleyemiyorum görüntü 3 tane yanyana gözüküyor:D yani film izlemek için gidiyorum diğer drıverları kuruyorum, normal zamanda kitlemesin diye arkadaşın verdiği linkteki driverı kullanıyorum. anlamadım neden böyle yapıyor.

dediğim gibi o başlangıçtaki programların hangisini kaldıracağımı söylersen uygulayacağım. vermezsende yine tek tek deneme yanılma yöntemini denerim:D

murat5038
05-04-2013, 17:06   |  #13  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: yoshisu  

Dediği sorun çözülmeyecek senin dediğinle.

murat5038
05-04-2013, 17:10   |  #14  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: The_Shark  
valla hocam dediğin yerde sisle alakalı 3 tane şey var:/ birde bayadır başımda olduğu için bu bela iyice tecrübe ettim. yeni izlenimlerim şu arkadaşın verdiği linkteki hariç bütün driverlarda yapıyor bu sorunu. fan açmıyor hiçbir şekilde. o yüzden kitliyor. ama o driverı kurduğumda da film falan izleyemiyorum görüntü 3 tane yanyana gözüküyor:D yani film izlemek için gidiyorum diğer drıverları kuruyorum, normal zamanda kitlemesin diye arkadaşın verdiği linkteki driverı kullanıyorum. anlamadım neden böyle yapıyor.

dediğim gibi o başlangıçtaki programların hangisini kaldıracağımı söylersen uygulayacağım. vermezsende yine tek tek deneme yanılma yöntemini denerim:

Sen biraz daha boyna driverlerle oynarsan komple pc elinden gitcek benden söylemesi.

Verdiğim driver orj.driver olduğu için düzgün çalışıyor senin yüklediklerin orj. olmadıklarından fanları çalıştıracak olan bios fansız chipli olanlara yazılanlardan olduğu için çalışmıyorlar.

The_Shark
05-04-2013, 19:11   |  #15  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: murat5038  
 Sen biraz daha boyna driverlerle oynarsan komple pc elinden gitcek benden söylemesi.

Verdiğim driver orj.driver olduğu için düzgün çalışıyor senin yüklediklerin orj. olmadıklarından fanları çalıştıracak olan bios fansız chipli olanlara yazılanlardan olduğu için çalışmıyorlar.

abi bak iyi diyosun güzel diyosun cidden dediğin driverla hiçbir sorun olmuyor. çok teşekkür ederim. ama filmdir, videodur, oyundur hiçbirini açamıyorum. açıyorum aslında ama siyah beyaz ve 3 görüntü iç içe geçmiş gözüküyor:/

murat5038
06-04-2013, 02:17   |  #16  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Yapcak pek bişey yok casper pc alanların kaderi bu destek 0 .

Şimdi şunları istiyecem senden Benim verdiğim driver yüklü iken GPU-Z Programından Bios dosyanı save yapcaksın sonra videoları doğru düzgün gösteren driveri yükledikden sonra o programla yine bios dosyanı save yapcaksın Bu iki biosu rarlayıp bana gönder Ek olarak Aida64 indir "Rapor sihirbazını" bul ona tıkla "Tüm sayfalar" seçili olsun,Bittiğinde MHTML veya HTML olarak Kaydet ve bioslarla beraber rarlayıp bana gönder.

The_Shark
10-04-2013, 16:29   |  #17  
OP Taze Üye
14 mesaj

dostum senin dediğin GPUZ programını kurdum fakat benim pcyi tanımadı. bütün verileri gösteren yerler bomboş.

Son Düzenleme: The_Shark ~ 10 Nisan 2013 16:29
murat5038
10-04-2013, 18:29   |  #18  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

dediğin 2 driverdede denedin mi denedi isen o pcden umudu kes.

censez41
10-04-2013, 20:56   |  #19  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

Bu ekran kartı olan casper diz üstü bilgisayardan bendede var bilgisayar yanında orijinal Vista kurulu geliyor  ekran kartını gpu z tanımaması normal belki sorun ekran kartınan da olmayabili butun driverleri tekrar kuRmayı dene

The_Shark
11-04-2013, 20:54   |  #20  
OP Taze Üye
14 mesaj

senin verdiğin driverda sorun yok. dün oyunda oynayabildim (war craft 3) sanırım düzgün bir codec veya playerla sorun çözülecek. windows classic ve klite codec packte 3 tane ve siyah beyaz gösteriyor çünkü görüntüyü.

The_Shark
15-04-2013, 15:25   |  #21  
OP Taze Üye
14 mesaj

götüntü 4 tane ve siyah beyaz, bunu nasıl çözebilirim? bs player indirdim onda da aynı şeyi yapıyor. fakat media playerda düzgün çalışıyor, ama ona da alt yazı atamıyorum.

murat5038
15-04-2013, 21:34   |  #22  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

altyazı eklemek için txt dosyasını çekip üzerine bırakman yeter,Renkler ve doğru görünmemesinin nedeni klite codeci çoğu kişi her program aynı olur hesabı ileri ileri kuranlar bu duruma düşer ve değişik sonuçlar alırlar.Ekran kartın doğru düzgün driveri oturmadıkça o pcden stabillik bekleme.sistemin leptop idi heralde masaüstü olsa idi ne güzel ekran kartı takar keyfine bakardın.

The_Shark
16-04-2013, 02:02   |  #23  
OP Taze Üye
14 mesaj

aynen laptop maalesef. üstüne çekip bırakmayı biliyorum:) o kadar cahil değilim hocam yıllardır pcde alt yazılı filmler izliyorum. bıraksanda olmuyor. ayaları kurcaladım ayarlarda flnda sorun yok altyazı açık. ama böyle bişeyle ilk defa karşılaştım. klteda defalarca kurdum, farklı farklı playerlarda denedim. hepsinde farklı farklı sorunlar veriyor dediğin gibi stabilite yok. mp4 formatlılarda bişey yok avileri böyle gösteriyor.

murat5038
16-04-2013, 13:05   |  #24  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

altyazı o formata desteği yokdur alt yazıyı txtden diğer alt yazı dosya formatlarına dönüştürüp yap bakalım.

The_Shark
16-04-2013, 20:28   |  #25  
OP Taze Üye
14 mesaj

srt ve txt olmuyor. başkada bildiğim yok ztn.