Sistem Açıkları ve Program Özellikleri

ByAmiG0
09-05-2012, 16:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Yöneticiler ve Arkadaşlar 
Online Web tabanlı oyunlarda, Online mmorg Oyunlardaki Açıkları,Sistemdeki Açıkları Tespit Edip Bu Açıkları Düzeltmem İçin Sizce Hangi Programlama dilini Bilmem Gerekiyor?Ben C programlama diline göz attım burda program yazmak isteyenler için güzel bir dil. ama bu dille benim istediklerimi yapabilirmiyim. C programlama dilinide öğreneceğim onun için çalışmalarıma basladım ama bundan sonra asıl istediğim işle ilgili çalışmalarıma başlayacağım. Sizden yardım Bekliyorum Arkadaslar ve Yöneticiler. Teşekkürler...

calyente
09-05-2012, 16:47   |  #2  
calyente avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
82 mesaj

Merhaba, Öncelikle bir sistemdeki hatayı düzeltmek için sistemin kodlarına direkt olarak ulaşabiliyor olmalısınız. Yani normal bir kullanıcı ya da oyuncu olarak oynadığınız ya da kullandığınız bir sistemdeki açıkları kapatamazsınız. En fazla bulabilirsiniz ve bu açıklardan faydalanabilirsiniz. Kapatmak içinde sistemin sahibi yani elinde kodlar olan kişiye ulaşmanız yeterli olacaktır. Programlama konusu ise tamamen farklı, herşeyden önce sistemin hangi programlama dili kullanılarak geliştirildiğini bilmelisiniz.