sistem açılması

HPQ-User
02-06-2009, 14:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dereli sormuş:
hocam günaydın evimde kullandığım bilgisayarımı geçenlerde açtım birden kapandı ve yeniden açıldı mavi bir ekran geldi vindovs bir sorunla karşılaştı ve güvenlik için kapatılması gerekli diye bir yazı çıktı ondan sonra kapandı bir daha açmaya çalıştığımda normal şekilde açıldı ama tam sistem kendini açıp masa üstü görüntüsü gelecekken monitör birden kapanıyor bekleme moduna geçiyor ama kasa hala normal şekilde çalışmaya devam ediyor (bu işlem çok kısa bir zamanda oluyor-bilgisayarı çok ucuza satmayı bile düşünüyorum acaba düzelirmi) yardımcı olursanız sevinirim iyi günler iyi çalışmalar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 - 40 gb - 256 mb ram toplama bilgisayar

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Banned
02-06-2009, 14:38   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Neden satasınız ki. Sorun ya ramden yada yüksek olasılıkla ekran kartınızdandır. Ekran kartı için çıkartıp onboard kart varsa onu deneyin, ramden ise almak pahalı olur ama eski pclerde bulabilirsiniz.

mustafaasil66
02-06-2009, 14:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Format attınızmı peki

Süleyman.
02-06-2009, 15:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorununuz büyük ihtimalle Windows'da. Windows'un yeniden kurulması sorununuzu çözecektir ancak ram miktarınız çok düşük. Ram takviyesi yapmanızda fayda var. Sorununuz ekran kartından da olabilir. Ve tabi ki bilgisayarınız tamir edilebilir, ancak satıp satmamak size kalmış birşey.