Sistem Ayrıldı

Armadaaa
29-07-2013, 22:12   |  #1  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Beyler ben windows 7 formatı atmıştım. Atarken disk bölümleme ekranında 100 mb sistem ayrıldı bölümü oluşmuştu. Neyse kullandım 1 ay falan geri windows xp ye dönmeye karar verdim. Windows xp cdsini taktım herneyse geldim disk bölümleme ekranına ne göreyim, Sistem ayrıldı bölümünü C olarak gördü eskiden C olan diski D olarak, Eskiden D olan bölümü de E olarak gördü. Diskleri silip tekrar oluşturmak zorunda kalmıştım. Sonra microsoft windows xp ile bağlarını koparacak haberi çıktı. Şimdi ben windows 7 kuracağım. Sistem ayrıldı kısmını silsem herhangi bir sorun olur mu? Bir sorun olursa windows xpye dönerken tekrar yaşamak istemiyorum?

tknsyen
29-07-2013, 22:21   |  #2  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

Windows 7 yi kurarken komple c d e hepsini komple biçimlendirmen lazım. Biçimlendirdikten sonra oluşan bölümü sil sonra sistem ayrıldı bölümüne gel biçimlendir. Biçimlendirdikten sonra genişlet tek bir bölüm oluşacaktır. Oluşan bölümü tekrar biçimlendir ve windows 7 kurulumuna geç. Sistem ayrıldı bölümü oluşmayacaktır.

Diski komple biçimlendirirken dosyaların ve belgelerin gider o yüzden harici bir diske yedekleme yapmalısın.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 29 Temmuz 2013 22:35
Armadaaa
29-07-2013, 22:42   |  #3  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: tknsyen  
Windows 7 yi kurarken komple c d e hepsini komple biçimlendirmen lazım. Biçimlendirdikten sonra oluşan bölümü sil sonra sistem ayrıldı bölümüne gel biçimlendir. Biçimlendirdikten sonra genişlet tek bir bölüm oluşacaktır. Oluşan bölümü tekrar biçimlendir ve windows 7 kurulumuna geç. Sistem ayrıldı bölümü oluşmayacaktır.

Diski komple biçimlendirirken dosyaların ve belgelerin gider o yüzden harici bir diske yedekleme yapmalısın.

Bunlarla uğraşmasam, windows xp cdsi ile C yi biçimlendirip Windows 7 CDsi ile kursam sistemi?

tknsyen
30-07-2013, 00:28   |  #4  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj
Alıntı: Armadaaa  
 Bunlarla uğraşmasam, windows xp cdsi ile C yi biçimlendirip Windows 7 CDsi ile kursam sistemi?
sonuçta xp cdsi ile biçimlendirme yapsan bile windows 7 kurulumu yaparken sistem ayrıldı yeniden oluşacaktır dediğim gibi yap sistem ayrıldı bölümü olmaz ayrıca xp de biçimlendirme çok uzun sürüyor sen 7 cdsi ile biçimlendir ve kur.

Armadaaa
30-07-2013, 19:01   |  #5  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: tknsyen  
sonuçta xp cdsi ile biçimlendirme yapsan bile windows 7 kurulumu yaparken sistem ayrıldı yeniden oluşacaktır dediğim gibi yap sistem ayrıldı bölümü olmaz ayrıca xp de biçimlendirme çok uzun sürüyor sen 7 cdsi ile biçimlendir ve kur.
 Senin dediğin gibi yaparsam D deki tüm dosyalarım kaybolur. Yapamam o yüzden. Başka bi yol yok mu?

Batuhan Karsan 26
30-07-2013, 20:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: Armadaaa  
 Senin dediğin gibi yaparsam D deki tüm dosyalarım kaybolur. Yapamam o yüzden. Başka bi yol yok mu?

hocam harici falan yok mu yanında yedek al.yoksa pcye falanda yedek aldırabilirsin.

Armadaaa
30-07-2013, 23:59   |  #7  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  

hocam harici falan yok mu yanında yedek al.yoksa pcye falanda yedek aldırabilirsin.

Hayır harici yok. Pcye nası aldıracağım

Armadaaa
31-07-2013, 19:14   |  #8  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

Beyler bi yardımcı olun ne yapacağım ?

Kapalı Hesap (255707)
01-08-2013, 10:40   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 15
210 mesaj

sana diyiceğim şu yedekleme al full biçimlendir. tek kalıp yap sonra artık format atarken c ye 50 mi 100 mu ayırırsın kalan kısmıda depo yaparsın yada oyun flim olarak 2 ye falan ayırırısın :D yapçaksan yap yapmıyosan sen daha çok aranırsın...