Sistem Belirtilen Yolu Bulamıyor (Detroit BH)

Pugnator
14-12-2019, 00:51   |  #1  
Pugnator avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Öncelikle merhaba.

Takip edenler bilecektir ki 12 aralık 2019 tarihinde "Detroit: Become Human" oyunu pc için yayınlandı ve açıkçası daha önceden alıp aylardır beklediğim bir oyundu. Haliyle ben de hemen heyecanla oyunu Epic Games üzerinden indirdim ve oyunu açmayı başardım. Ancak oyun yükleme ekranında iken veya oyun içerisinde (genelde yükleme ekranlarında) "Sistem Belirtilen Yolu Bulamıyor" diye bir pop-up ekran çıkıyor ve tamam desem de birkaç kez arka arkaya tekrar geliyor. Bu arada oyun arkada sorunsuz çalışıyor. Ancak maksimum 5-10 dk sonra tekrar bu uyarı geliyor ve bu kez yine birkaç tekrardan sonra oyun donuyor ve yanıt vermiyor. 

Oyuna girmeden önce ekran kartı sürücüsünü güncellemiştim. Başka bir oyunda yada işlemde de daha önce bu sorunla karşılaşmadım. İnternetteki bazı kaynaklardan denediğim bir çözüm yolunu uyguladım ancak yararı olmadı. 

Bu sorunun çözümünü yada neden kaynaklandığını bilen arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. 

Şimdiden teşekkür ederim

Sistem Bilgilerim
  • -
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • AMD Ryzen 5 1500X
  • nVidia GTX 1050Tİ (Asus ROG Strix)
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
excel_mustafa
15-12-2019, 00:14   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

önce hdd nin badsiz olduğundan emin olmak için hdtune ile health kontrolü ve yavaş hızda bad sector testi yap. sorun yoksa problem driver yada işletim sistemi uyumsuzluğuyla ilgilidir. ekran kartının biosunu güncelle. nvidia nın sitesinden en son çıkan whql tipi driver ı indir. anakartın çipset ve ıch driverları yüklü değilse yükle.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Pugnator
15-12-2019, 07:59   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Yanıtınız ve yardımınız için teşekkür ederim.

Ekran kartı driverının hali hazırda en güncel versiyonu yüklü. Whql mi bilemiyorum fakat hem GeForce Experience programından hem de nvidia nın kendi sitesinden son versiyonu kontrol ettim. Ekran kartının biosunu nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum fakat internetten araştırırım.

Anakartın driverlarının yüklü olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? Eğer yüklü değillerse en güncel versiyonlarını nereden edinebilirim?

ByBitirim
17-12-2019, 14:23   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

Bilgisayarınız bu oyunu kaldıramıyor olabilir. Bilgisyarınızı yenileyebilirsiniz. bu sorun genellikle işletim sistemi ile ilgili olabilir. eğer bilgisayar kasanız varsa yenileseniz iyi olur. yoksa bilgisayara format atın. VİRÜSLERE DİKKAT BARIŞ K.

excel_mustafa
18-12-2019, 23:24   |  #5  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

anakart marka modeliyle üretici sitesinin driver kısmına gir.