sistem ciddi bir hatadan kurtarildi

RecebTayfur
16-01-2008, 17:05   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

konuyu buraya actim yanlis yere actiysam kusura bakmayin bilgisayari acinca sistem ciddi bir hatadan kurtarildi diyo bi kere yaptirdim bilgisayarciya bi daha oldu sebebi nedir lutfen yardimci olun

Papatyasever
16-01-2008, 17:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Açıkçası sadece bu hataya bağlı olarak sorunu bulmak imkansız. RAM arızalı olabilir. CD/DVD witer arızalı olduğu için kurulum CD'sini tam okuyamamış, HDD arızalı olduğu için kurulum dosyalarını yazamamış yani sistem düzgün kurulamamış olabilir. Uyumsuz bir donanım ya da sürücü, ya da donanım çakışması olabilir. Kurulan herhangi bir program bu hataya sebep olabilir. Vs. vs. vs. Sen en iyisi bilgisayarı geri götür, yapsın ve adam gibi test etmeden göndermesin...

stern
16-01-2008, 20:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Genelde bu problem problemli olan disklerden kaynaklanır chkdsk /r/f komutlarını kumut satırında çalıştırıp kontrol edermisin

mehmet00731
20-01-2008, 12:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
161 mesaj

ben ce bu dana nımdan kaynaklanıyor benim kasa bira sarsılmıştı ve kapandı açtıgımda bu hatayı veriyo bir sürü neden olabilir soketler tam oturmamıştır ş hatta fanların soketi bile olabiliyor harddisklerden de olabilir enbüyük ihtimal