sistem geri yukleme çalışmıyor !

Mirekus
15-07-2006, 16:39   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
91 mesaj

pc de bir iki ayar yaptıktan sonra sistem geri yukleme çalışmamaya başladı sistem geri yukleme ekranı çıkıyor ama bembeyaz bi şekilde kalıyor ayarlar konusun da neyin buna yol açtığını bilmiyorum ama start up programlarını resetlediğimden olmuş olabilir mi ne yapmalıyım ?

Recep Baltaş
15-07-2006, 17:47   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Sistem geri yükleme zaten düzgün çalışmıyorduki.Bununnedeni Bilgisayarım özellikler den devre dışı bırakmış olman..

Sistem geri yüklemeye kaldıysak..Hiç PC kullanmayalım...

Acronis True Image...

Mirekus
16-07-2006, 01:42   |  #3  
OP Üye
91 mesaj
Recep Baltaş
Sistem geri yükleme zaten düzgün çalışmıyorduki.Bununnedeni Bilgisayarım özellikler den devre dışı bırakmış olman..

Sistem geri yüklemeye kaldıysak..Hiç PC kullanmayalım...

Acronis True Image...

doğrusu hatanın kaynağı dediğiniz gibi değil orada bi sorun yok ve sistem geri yuklemeye kalmamak kısmı ise şaşırtıcı gerçekten microsoft sormak lazım neden yaptıklarını ! ben size tam sorunu mu anlatayım da nasıl çözüceğimiz konusun da fikriniz varsa onu konuşalım pc de ne yaptığımdan çok emin olmadan bazı ayarlar yaptım ve sistemim açıldığında gerekli programların hiçbiri çalışmıyor buda start up ı resetlediğimden oldu sanırım bunu neden yaptığım da soru işareti böyle olunca güvenlik duvarı, antivir vs gerekli programlar açılışta çalışmıyor o yüzden işlemi geri alarak sorunu halletmek istiyordum sorun bu . sistem geri yuklemeyi gerektirmeyecek ve tabi format harici bi öneriniz varsa memnun olurum

viking20
16-07-2006, 10:37   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

(kendim hiç kullanmadım,denemedim bile ama zamanında notlarıma yazmışım bilmiyorum da bi işe yararmı)PC' nizdeki hataları bulur ve yok eder deniliyor:(kullanmak riskli olabilir)
1-Error Killer 2.6
2-Error Doctor 2006 [Software Doctor]  

Son Düzenleme: viking20 ~ 24 Temmuz 2006 14:53
Banned
16-07-2006, 11:12   |  #5  
Banlandı
256 mesaj

BAK İLK OLARAK bilgisayarım gir oradan sistem görevleri başlığı ALTINDAKİ SİSTEM BİLGİSİNİ GÖRÜNTÜLE Yİ SEÇ KARŞINA ÇIKAN PENCEREDEN SİSTEM GERİ YÜKLEME KARTINI  SEÇ ORADAKİ  BÜTÜN SÜRÜCÜLERDEKİ SİSTEM GERİ KAPATIN İŞARETLİ OLMAMASINA DİKKAT ET BİR PARTİON SEÇ VE AYARLARA TIKLA ORADAKİ BU SÜRÜCÜDEKİ SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ KAPAT IN YİNE İŞARETLİ OLMAMASINA DİKKAT ET KULLANILAN DİSL ALNINI BİRAZ FAZLALAŞTIR BU DEDİĞİMİ TÜM SÜRÜCÜLERE UYGULA 15 DAKKA SONRA RESİMLİ VERİCEM ONA

m.fırat
16-07-2006, 19:14   |  #6  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

Antivirus programın çalışmıyorsa muhtemelen spy bulaşmış olmalı.
Spy-bot search and destroy'la tarattır.
Şayet yoksa http://fileforum.betanews.com/se ... 73/1/spybotsd14.exe

Kurduktan sonra güncelle.Programı türkçeye ayarla...

Tarama yaptıktan sonra
Şayet hala olmadıysa şansın varsa Windows u repair et.

Cd roma Windows Cd sini koy.Sistemi yeniden başlattır.
Repair ettir.

bahey608
16-07-2006, 20:57   |  #7  
Yeni Üye
37 mesaj
m.fırat

Tarama yaptıktan sonra

Repair ettir.

download.com daki spybot search and destroy programı 4.8 mb. burda verdiginiz likte ise 4.919 kb. arada niye bukadar fark var anlamadım.

Mirekus
17-07-2006, 19:05   |  #8  
OP Üye
91 mesaj

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürle ama pek çügünü denedim pek işe yaramadı sistem repair i ise yapamıyorum çünkü service pack 2 yüklü olduğu için benim eski win. cd si bu işlemi yapmıyor yanim. fırat arkadaşım onu deneyemiyorum ma internetten böyle bir imkan varsa sistem repair yapa bliceğim bi site önerirseniz memnun olurum spy dan dolayı olabhileceğini sanmıyorum çünkü dediğim gibi pc başlarken çalışan pekçok pro şu an çalışmıyor antivir, firewall, firefox nete bile gireemiyorum

vega
17-07-2006, 19:30   |  #9  
Üye
66 mesaj

Belki bu Chip dergisinin,geçen ayki CD'sinde verdiği,küçük bir yazılım olan,Sistem Geri Yükleme Tamir programı işine yarıyabilir ve denemeye değer!!

Not;Eğerki tamir etti,hemen bir geri yükleme noktası oluştur!Tamir edilen tarihin ilerisine oluşturun!!Kolay gelsin!!Gülümseme

Son Düzenleme: vega ~ 17 Temmuz 2006 19:36
Mirekus
18-07-2006, 20:11   |  #10  
OP Üye
91 mesaj
vega
Belki bu Chip dergisinin,geçen ayki CD'sinde verdiği,küçük bir yazılım olan,Sistem Geri Yükleme Tamir programı işine yarıyabilir ve denemeye değer!!

Not;Eğerki tamir etti,hemen bir geri yükleme noktası oluştur!Tamir edilen tarihin ilerisine oluşturun!!Kolay gelsin!!Gülümseme
[/alı Olabilirdi ama formatla sorunu hallettim pro için teşekkürler görmedim önceden görseydim denerdim ama öğrenmiş olduk sağolun arkadaşlar

TuncaBozkurt
24-07-2006, 13:17   |  #11  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
bahey608
m.fırat

Tarama yaptıktan sonra

Repair ettir.

download.com daki spybot search and destroy programı 4.8 mb. burda verdiginiz likte ise 4.919 kb. arada niye bukadar fark var anlamadım.
4.919 kb=4919 kb=~4,8 mb