sistem geri yükleme sorunu

HPQ-User
11-08-2008, 15:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mavi sormuş:
bilgisayarımda bir sorun vardı. sistem geri yüklemeye gittim. ama sistem geri yükleme kapatıldı diyor.şimdi açmak istiyor musnuz diyor. evet diyorum ordaki işareti kaldırıyorum. ama bir sorunla karşılaştı makineyi kaptıp tekrar denyin diyor. hiç bir seferde olmuyor sorun ne olabilir

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

bektash
11-08-2008, 15:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

şimdi boyle bi sorun zaten 100 de 25 ihtimal oda nasıl bazı sistemler qeri yukleme yapsa bile hala aynı tarihte işlem yapıyor ve dosyalar geri gelmiyor. Buda hdd'nin badsector olmasından kaynaklanıyor simdi sistem geri yuklemeyi nasıl yaparız bir işlem var olmazsa zaten olmaz...

1 Yontem ;
Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın ve Aç kutusuna compmgmt.msc yazın ve ENTER tuşuna basın.
2. Hizmetler'i genişletin ve ardından Sistem Geri Yükleme Hizmeti'ni tıklatın.

Sistem Geri Yükleme Hizmeti'nin Durum alanında Başlatıldı görünüyorsa, araç çubuğunda Başlat'ı tıklatarak hizmeti başlatın.

• Bir Komut İstemi penceresi açın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin: 1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna CMD yazın ve ENTER tuşuna basın.
2. Sistem Geri Yükleme Hizmeti'nin çalışır durumda olduğunu doğrulamak üzere komut istemine Net Start yazın.

Sistem Geri Yükleme Hizmeti listelenmiyorsa, net start "System Restore Service" yazın ve Enter tuşuna basın.

2.yöntem ;

Başlat'ı tıklatın, Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
2. Sistem Geri Yükleme sekmesini tıklatın.  
3. Sistem Geri Yükleme etkinleştirilmişse, bir sürücünün Durum sütununda İzleme görünür.
Aksi durumda, Bütün sürücülerdeki Sistem Geri Yükleme'yi kapat'ı temizledikten sonra etkinleştirmek üzere Tamam'ı tıklatabilirsiniz.

3.yontem;

Güvenli modda önyükleme yapmak için şu adımları izleyin: 1. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ekran ilk kez boş göründükten hemen sonra veya BIOS postası sona erdikten sonra, F8 tuşuna art arda basmaya başlayın. Windows Gelişmiş Seçenekler menüsü görüntülenir.

Menü görüntülenmezse, bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyin.  
2. Güvenli Mod'u seçin ve sonra ENTER tuşuna basın. Dosyalar yüklendikçe ekran aşağı doğru kayar.

Not Güvenli modda, Windows'u başlatmak için en az sayıda aygıt sürücüsü ve hizmet kullanılır. Varsayılan Microsoft VGA sürücüsü kullanılarak, 640 x 480 çözünürlük ve 16 renkte görüntü elde edilir.  
3. Administrator hesabını kullanarak oturum açın. Daha önce bir parola belirlenmemişse, parolayı boş bırakıp ENTER tuşuna basın ya da yeşil oka basın.  
4. Güvenli mod bilgi ekranında Hayır'ı tıklatarak Sistem Geri Yükleme'yi başlatın.  
5. Bilgisayarımı önceki bir durumuna geri yükle'yi seçin ve kullanılabilir bir geri yükleme noktasının olduğu bir tarih seçmek üzere İleri'yi tıklatın.
6. Sistemi önceki bir durumuna geri yüklemeye başlamak için İleri'yi tıklatın

Muhtemelen sistem geri yuklemeniz devredısı kalmıs...

cosmosx
11-08-2008, 16:51   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

aynı sorun bendede vardı denemediğim kalmamıştı  . sonunda windows cd sinden önyükleme yapıp onarma yaptım. sorun düzeldi. eğer xp kullanıyorsan işlem bittikten sora . sp3 ü kurarak bigisayarını sorunsuz kullanabilirsin diye düşünüyorum .