Sistem Geri yükleme ve Görev Yöneticisi

HPQ-User
31-12-2008, 22:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hollela sormuş:
Anlamadığım bir şekilde sistem geri yükleme ile görev yöneticisi devre dışı bırakılmış.Hiç bir şekilde aktif hale getiremiyorum.Görev yöneticisini açmak istediğmde yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı uyarısı çıkıyor.Sistem geri yüklemede ise "sürücülere ulaşmaya çalışırken bir hata ile karşılaşıldı,makinenizi yeniden başlatıp tekrar deneyin" diyor ancak olmuyor.Acaba bilmeden bazı değerlerimi değiştirdik?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Orjinal Windovs XP home edition işletim sistemi kuruludur.Bilgisayar yenidir.Sadece evde kullanıyorum.İntel curo duo çift çekirdekli (6550) işlemci ve 2 GB ram vardır.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; MS Internet Explorer; .NET CLR 2.0.50727; MAXTHON 2.0)

Banned
31-12-2008, 23:15   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

öncelikle virüs temizliği yapmalısın çünkü bazı virüsler bu sorunlara nden olabiliyor.ardındanda görev yöneticisi için regeditten bu ayarları uygulayabilirsin.
başlat<çalıştır<regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.ardından aşağıdaki adresi buluyoruz.HKEY_CURRENT_USER<Software<Microsoft<Windows<Curre ntVersion<Policies<systemanahtarını açıp disabletaskmgr verisini 0 olarak değiştiriyoruz.
sistem geri yükleme içinde,başlat<çalıştır<services.msc< tamam daha sonra hizmetler bölümünde sistem geri yükleme hizmetine çift tıkla< başlatma seçeneğini otomatik yap< hizmet durumunu başlatı seç <eğer sorun düzelmezse o zaman xp'i cd'sini takıp onarım yapmalısın bazı sistem dosyaların zarar görmüş demektir.