Sistem Guvendemi?

mmhrn
25-05-2011, 11:35   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

arkadaslar, bilgisayarimda avast free versiyonu ile microsoft securty essential yuklu. Sistem guvenligi icin yeterlimi yada yetmezse onerebileceginiz, sistemin guvende ve performansli calisacabilecegi, antivirus onerebilrmisiniz.

Me Not Working Hard
25-05-2011, 12:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Kullanmayla İlgili Biraz Ben Hiç Antivirüs Kullanmadım Bilgisayarda Deppfreze Var Yetiyor Sadece Hiç Bişey Yüklemdeden Bile 5-6 Ay Kullandım Ama Tabi Virüs Giriyor Bi Şekilde...
Fazla Usb Bellek  Kullanmıyorum...Girdigim Sitelerde Belli
Youtube.Chip.Frmtr Diye Gidiyor...
Yanı Sen İyi Bi Şekilde Kullanırsan Gayet Güvende Anti Virüslede Destek Olmuş Oluyorsun...
Kullanmayı Bilmedikten Sonra Her Şekilde Virüs Girer...

mmhrn
25-05-2011, 13:48   |  #3  
OP Üye
70 mesaj

Microsoft Security tam olarak bir antivirus  ozelliklerine sahip mi bilmedigimden 2 side var,Ayrica benim msn den sacma bir adresten spam ileti geliyor o yuzden virus bulastigindan supheleniyorum. Sirket bilgisayari oldugu icin girdigim bi kac site var, ancak bu programlar korumakta yetersizmi acaba onu merak ediyorum.Oyleyse baska bir antivirus deneyebilirim.

Alparslananadolu
25-05-2011, 15:17   |  #4  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Antivirüs olarak site sadece Norton İnternet Security 2011 ve Kaspersky İnternek Security'yi öneririm. Diğerlerinin fazla güvenlik sağladığını zannetmiyorum. Avast ücretsiz olmasına rağmen orta seviyede bir antivirüstür. Ama Avast'ın bir özelliği var, açılışta sistemi tarama yaptırabiliyorsunuz. Yani bilgisayar açılışta daha Windows'un birçok özelliği ve virüsler sistemde aktif olmadan DOS modunda tarama yapıyor. Bu özelliği bazen ben de kullanıyorum, Windows'tayken yakalanamayan birçok virüsü bu sayede bulabiliyor. Avası silmeyin ama yanında yukarıda önerdiğim iki antivirüsten birini yüklemenizi de tavsiye ederim.

mmhrn
25-05-2011, 16:04   |  #5  
OP Üye
70 mesaj
Alıntı: Sakuragi  
MalwareBytes Anti Malware Free yazılımı ile belli aralıklarla tarama yaparsan sorununu çözmende yardımcı olmaktadır.
2 Antivirüs'ü aynı anda kullanma ,çakışma yapmasa dahi sistemini yavaşlatır.Gerek yoktur.
Birini kaldirip dedigin gibi belirli araliklarda MalwareBytes Anti Malware Free  yazilmi ile tarayacam mantikli

tesekkurler

mmhrn
25-05-2011, 16:09   |  #6  
OP Üye
70 mesaj
Alıntı: Alparslananadolu  
Antivirüs olarak site sadece Norton İnternet Security 2011 ve Kaspersky İnternek Security'yi öneririm. Diğerlerinin fazla güvenlik sağladığını zannetmiyorum. Avast ücretsiz olmasına rağmen orta seviyede bir antivirüstür. Ama Avast'ın bir özelliği var, açılışta sistemi tarama yaptırabiliyorsunuz. Yani bilgisayar açılışta daha Windows'un birçok özelliği ve virüsler sistemde aktif olmadan DOS modunda tarama yapıyor. Bu özelliği bazen ben de kullanıyorum, Windows'tayken yakalanamayan birçok virüsü bu sayede bulabiliyor. Avası silmeyin ama yanında yukarıda önerdiğim iki antivirüsten birini yüklemenizi de tavsiye ederim.
genelde ucretsiz programlari tercih ediyorum,ama kaspersky degilde norton'u deneyebilirim.Eger kasmiyorsa bilgisayari.sistemde diger antivirus leri kaldirip sadece Norton Internet Security de kullanabilrim.Denedikten sonra saglikli calisirsa, devam ederim.Tesekkur ederim.Bunlari yapmadan once avasti baslangica ayarlayip bi kac kez windows acilista calistirdiktan sonra sorun kalkarsa ama degisiklik yapmam :) avasta devam o zaman

Me Not Working Hard
25-05-2011, 17:48   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Deppfrezze İle D'Yi Koruma Altına Almadan Kullanabilirsin Ama Sana Kalmış Ben 4-5 Senedir Deppfrezz Kullandıgımdan Alıştım...Adriminin Dedigi Gibi Güvenli Olucak Ancak Bi O Kadarda Pcyi Kısıtlamış Olucaksın Ancak Performans Olarak DeppFreez İle Gayet Hızlı Bilgisayar Eger Senin İçin Sorun Olmuyorsa Kullanabilirsin..Ben Çok Memnunum Benim İşimi Görüyor...

Nicoll
25-05-2011, 19:02   |  #8  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Neden herkes antivirüs kurunca kendini güvende sanıyor ki? Tamam Windows için antivirüs önemli ama daha önemlisi de var:

- Yönetici haklarına sahip olmayan kısıtlı bir kullanıcı hesabı.

- Gelişmiş ve kapsamlı bir güvenlik duvarı (comodo, zonealarm gibi) + donanımsal güvenlik duvarına sahip bir modem.

- Veri yürütme engelleyicisinin (DEP) açık olması.

- Tüm güncellemelerin eksiksiz yapılması. (Üçüncü parti yazılımlar dahil) Orjinal (kırılmamış) işletim sistemi.

Bu saydıklarım antivirüs programından daha önemli. Örnek olarak veriyorum: şayet bilinen güvenlik açıklarını güncellemeleri yükleyerek kapatmadıysanız istediğiniz kadar antivirüs yükleyin vız gelir...

black_flood
25-05-2011, 22:11   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

çift antivirüs kullanımı fayda sağlamaz asla tam tersine güvenlik sorunun babasını yaratır. birbirine hep paralel hareket eder tek olsun öz olsun. illada çift antivirüs özelliğine sahip yazılım kullanacağım diyorsan g-data kullan bitdefender ve avast antivirüsün birleşiminden oluşan bir yazılım.