sistem kapanıyor ama fanlar çalışıyor,neden?

isa_derinkuyu
18-12-2008, 14:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
81 mesaj

benim asus f3series vista yüklü notebook var laptop u kapattığımda ekran kapanıyor ama fanı ve ışıkları açık kalıyor ne yapmalıyım lütfen yardım(format attım olmadı ve biosu güncelledim yine aynısı olyor)Ağlıyor

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 22 Aralık 2008 00:29
staticlife
18-12-2008, 15:57   |  #2  
Üye
68 mesaj

Arkadaşım, BIOS'un ne tam olarak bilemiyorum ama, BIOS'daki power ayarları içerisinde fanların ayarları olabilir. Bir oraları karışıtr bakalım belki faydası olabilir.

Birde acaba yanlışlıkla beklemeye alıyor olabilir misin? Beklemeye alınca fan çalışmaz ışıklar açık kalır. Ayrıca, vista kullanıyorsan, direkt olarak kırmızı bilgisayarı kapat tuşundan değilde, yanındaki ok işaretine tıklayarak, "Bilgisayarı Kapat" seçeneği vardır. oradan kapatmayı dene.

Yine aynısı oluyorsa biraz daha araştırırız.

noluftu
21-12-2008, 17:35   |  #3  
Üye
50 mesaj
staticlife
Arkadaşım, BIOS'un ne tam olarak bilemiyorum ama, BIOS'daki power ayarları içerisinde fanların ayarları olabilir. Bir oraları karışıtr bakalım belki faydası olabilir.

Birde acaba yanlışlıkla beklemeye alıyor olabilir misin? Beklemeye alınca fan çalışmaz ışıklar açık kalır. Ayrıca, vista kullanıyorsan, direkt olarak kırmızı bilgisayarı kapat tuşundan değilde, yanındaki ok işaretine tıklayarak, "Bilgisayarı Kapat" seçeneği vardır. oradan kapatmayı dene.

Yine aynısı oluyorsa biraz daha araştırırız.

aynen arkadaşın dediğini dene...

tugcempc
20-07-2009, 21:14   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj

aynı sorun bende de var. hatta direkt basılı tutarak kapatmaya çalıştığım zaman bile kapanmıyor fanlar. sistem kapanıyor fakat fanlar devam edıyor. ilk fişi taktığım zaman bile direkt donmeye baslıyor. ne yapmam gerek ? baska bir powersupply denedım ama sorun halen devam etti.