Sistem kapanma döngüsü

emirkan9338
11-01-2019, 14:47   |  #1  
emirkan9338 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selam.

Öncelikle benım yaşadığım problem söyle ben yaklasık 3-4 ay önce ekran kartım bozuldu chipset arızası verdi ve degıstırdım yenısnı aldım ve ekran kartımın suanki modeli msi armor rx 570 8 gb 256 oc edition ve ekran kartını alıp taktıgımdan berı kullanamıyorum sebebı ise yüke binince yanı oyuna veya msi kombustura sokunca pc direk kapanıyor. ilk basta bende suan sizin aklınıza geldigi gibi psum yetersiz diye dusunup ki xigmatek 550w bi psu kullanıyordum degiştirdim ve suan corsair vs 650 80+ silver sertifikalı bir psu ya geçtim ve tekrar denedım fakat sorun halen devam ediyor sonra aldıgım yere gonderdim ve orada test ettiler ve herhangi bir problem bulunamayıp geri yolladılar ve bana kendı sistemimde problem olabilcegini, ekran kartında bir sıkıntı olmadıgını solediler ve benım elıme ulastıgında ekran kartı tekrar denedım denedım denedım yapmadım guncelleme format vs vs ne geliyorsa hepsini denedım fakat banamısın demedi bende sislideki servis point msi yetkili servisine goturdum bana yapamıyacaklarını cunku bu ürün yurt dısı urunu oldugunu belirtiler ve suan ekran kartım halen bu sorunu devam ediyor tum guncellemeleri guncel oldugu halde bana yardım edebilecek kisiler varmıdır ne yapam lazım? 

ve eklemeyi unutmusum 3 kere bilgisayarcılar tarafından bakıldı onlarında dedıgı gıbı ekran kartından kaynaklandıgını söylediler .

sistemim : 

e.kartı : msi armor rx 570 8 gb 256 bit oc ed.

islemci : am3 amd 8350fx 

anakart : Gıgabyte 990fxa-ud5  (rev3.0)

ram : Gskill Ripjawsx (f3-14900cl9d-8gbxl) DDR3 

PSU : Corsair vs650

excel_mustafa
16-01-2019, 21:55   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bios ayarlarını defaulta çevir. işlemcinin voltajını autoya alıp frekansı biraz düşür. anakartın üstündeki kapasitör, mofset vs ışıkla kontrol et.