Sistem tamamlandı (Resimli)

onursmz
18-05-2011, 22:42   |  #76  
onursmz avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj
Alıntı: Karub  
Ben HAF X'den memnunum ama şuanda 18kg sanırım :D
Boş hali 14 kg.. Full
Ağır olsa nolucak ki :) Sonuçta sırtımızda taşımıyoruz :D.Ama masa üzerine koyucaksanız masanın sağlam olması şart :D

Karub
18-05-2011, 22:49   |  #77  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: onursmz  
Ağır olsa nolucak ki :) Sonuçta sırtımızda taşımıyoruz :D.Ama masa üzerine koyucaksanız masanın sağlam olması şart :
O yüzden diyorum :)
Birde dkonmatik fan kontrol aldınız mı mis :D

Kapalı Hesap (154666)
18-05-2011, 23:48   |  #78  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Çıkış tarihini tam bilemicem.
Destekleniyor çünkü 400 serisi için yapılmış :D
Evet yüklü
Buda yüklü

Alıntının alıntısı
Speecy programı ile tarihi tespit edebilirsin. Yükleyip tüm driverlerine ve anakart kaynaklarına bi bakmanı öneririm.
Ekran alıntılarını buraya koyabilirsen bir fikir edinebiliriz.

Karub
19-05-2011, 10:46   |  #79  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: mr_yamyam  
Alıntının alıntısı
Speecy programı ile tarihi tespit edebilirsin. Yükleyip tüm driverlerine ve anakart kaynaklarına bi bakmanı öneririm.
Ekran alıntılarını buraya koyabilirsen bir fikir edinebiliriz.

CPU ısısı OC Dashboard'da 34 derece gözükürken programda 38-40 gösteriyor ?

Kapalı Hesap (154666)
19-05-2011, 14:07   |  #80  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Herbir birime tıkladığında (mesela anakart) daha detaylı bilgilere ulaşırsın. Buradan anakart ve ekran kartı detaylarını da görmek lazım.
NOT: Böyle bir sistem üzerine monitörün driverini kurmaman hata olmuş. Genel pnp monitör olarak algılanıyor monitörün. Monitörünün de driverini kur bence.

Karub
19-05-2011, 14:28   |  #81  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Herbir birime tıkladığında (mesela anakart) daha detaylı bilgilere ulaşırsın. Buradan anakart ve ekran kartı detaylarını da görmek lazım.
NOT: Böyle bir sistem üzerine monitörün driverini kurmaman hata olmuş. Genel pnp monitör olarak algılanıyor monitörün. Monitörünün de driverini kur bence.
Monitörün driver'ını kurarsam ne fark eder ?
Windows tanıyor zaten. Kurunca resimler sarı çıkıyorda :D

Kapalı Hesap (154666)
19-05-2011, 14:54   |  #82  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Monitörün driver'ını kurarsam ne fark eder ?
Windows tanıyor zaten. Kurunca resimler sarı çıkıyorda :
Onay
Monitör driverin işletim sistemine uygun olmazsa ya da yanlış model için driveri kurarsan bu tür sorunlar olabilir.
Her monitörün driveri monitörün gerekli saptırma ve optimizasyon ayarları içerir. Genel pnp monitörler standart olarak algılanır ve monitörün özel modları ve özel ayarları bulunmayabilir. Özellikle HDMI bağlantılarında çok önem taşır. VGA bağlantısında ise yüksek çözünürlüğe ulaşamayabilirsin ya da dengesizlikler olabilir.

Karub
19-05-2011, 15:34   |  #83  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Onay
Monitör driverin işletim sistemine uygun olmazsa ya da yanlış model için driveri kurarsan bu tür sorunlar olabilir.
Her monitörün driveri monitörün gerekli saptırma ve optimizasyon ayarları içerir. Genel pnp monitörler standart olarak algılanır ve monitörün özel modları ve özel ayarları bulunmayabilir. Özellikle HDMI bağlantılarında çok önem taşır. VGA bağlantısında ise yüksek çözünürlüğe ulaşamayabilirsin ya da dengesizlikler olabilir.
İnternetten W7 sürümünü bulayım ama update ile buluyordu ben kurmuyordum. Sorunlar çıkıyordu. Deniyelim tekrar :)

Güney62
19-05-2011, 16:22   |  #84  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
546 mesaj
Takmıyorum zaten ben memnunum.. Siz daha sistemi toplamadan önce HD 6990 ile GTX 590 SLI arasında kalmıştınız sanırım ?
Birde i7 990x ile Bulldozer arasında kalmıştınız yanlış hatırlamıyorsa. Öyle bir konunuz vardı :)
Intel tercih ettiğiniz iyi olmuş :
Evet.Öyle bir anı olmuştu:DAma arkadaşlar İntel almamı önerdi bende 990X modelini aldım.GTX 590 SLI yaptım çok güzel oldu:DBenim eski kasada senib kullandığındandı.Ama Level 10 GT ile değiştirdim.Sence kasam güzel mi?
(Not:M.Can009 kankaya burdan selamlar ve teşekkürler.Sistemi o topladı;))

Karub
19-05-2011, 17:17   |  #85  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: Güney62  
Evet.Öyle bir anı olmuştu:DAma arkadaşlar İntel almamı önerdi bende 990X modelini aldım.GTX 590 SLI yaptım çok güzel oldu:DBenim eski kasada senib kullandığındandı.Ama Level 10 GT ile değiştirdim.Sence kasam güzel mi?
(Not:M.Can009 kankaya burdan selamlar ve teşekkürler.Sistemi o topladı;))
Aslında gerek yoktu. Sonuçta ikiside Full tower ama kullanan sizsiniz tabiki.. GTX 590 SLI resmi ne zaman ? .p