Sistem Tavsiyesi

dasilvia
21-03-2010, 09:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

1300tl üst limitli bir sistem toplamaya çalıştım aklıma yatan en iyi sistem bu oldu

Düşünceleriniz nelerdir?

a.ozcan
21-03-2010, 10:28   |  #2  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

gÜZEL BİR SİSTEM OLMUŞ.Monitörünüz varmı varsa nedir?

IceManF1
21-03-2010, 10:39   |  #3  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj

RAM hariç güzel bir sistem olmuş.
Hi-Level'ın soğutuculu ibaresine aldanmayın.Kalitesizdir.Diğer markalardan uczu olma sebebi de budur.
Onun yerine G.Skill veya Team Elite alın.
Team Elite 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM CL9 öneririm.

Anakartın da 10 dolar daha vererek yeni nesil USB 3.0 ve SATA3 destekli GIGABYTE MA770TA-UD3, AMD 770, DDR3, PCIExp, Socket 938 AM3 al.

dasilvia
21-03-2010, 10:48   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Samsung SyncMaster 740N monitöre sahibim

dasilvia
21-03-2010, 10:50   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: IceManF1  
RAM hariç güzel bir sistem olmuş.
Hi-Level'ın soğutuculu ibaresine aldanmayın.Kalitesizdir.Diğer markalardan uczu olma sebebi de budur.
Onun yerine G.Skill veya Team Elite alın.
Team Elite 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM CL9 öneririm.

Anakartın da 10 dolar daha vererek yeni nesil USB 3.0 ve SATA3 destekli GIGABYTE MA770TA-UD3, AMD 770, DDR3, PCIExp, Socket 938 AM3 al.
Anakartı tavsiyen doğrultusunda değiştirdim, Ramlere gelince aşağıdaki gibi değiştirmeyi düşünüyorum

KINGSTON 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM DUAL KIT

IceManF1
21-03-2010, 11:07   |  #6  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

Team alsan daha iyi olurdu.Ama olsun.

Aslında kasadan kısılabilir.Onun yerine 115 dolara Akasa 520 watt kasayı da alabilirsin.Ama yazdığın kasa da çok güzel.Tasarımı falan.Bu yüzden kısmayalım, en iyisi.

dasilvia
21-03-2010, 11:58   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

Team ile Kingston arasında ki fark nedir acaba?

IceManF1
21-03-2010, 12:27   |  #8  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

Öncelikle şunu belirteyim.
Nova'da Team biraz pahalı.EXA'da 10 dolar daha ucuz.Eğer bütçe sıkıntınız varsa EXA'dan alın.
http://www.exa.com.tr/team/bellekler/team_elite-326-8397.html

Ayrıca sabit diski de farkı yerden almanızı öneririm.Yine Samsung alın.Fiyatı aynı.Ama modeli farklı.Spinpoint F3 alın.Piyasadaki en hızlı en iyi sabit disktir.
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2276

Team'in soğutma sistem daha iyi, overclock(hız aşırtma) potansiyeli yüksek.Daha kaliteli ve performanslı.

Team Elite Serisi PC3 10666 DDR3 1333MHz CL9 4GB Dual Kit (2x2GB)
Performans Tutkunlarına : Team Elite DDR3 Serisi
Team Group, Elite serisi ile kullanıcılara fiyat/performans oranı yüksek bellekler sunuyor. Team Elite serisi piyasadaki standart bellekler yerine yüksek overclock potansiyeli ve serin çalışma sağlamak için özel alüminyum soğutucularla gelmektedir. Seçilmiş çipler ve alüminyum soğutucu gibi özellikleri sayesinde Team Elite serisi DDR3 1333MHz CL9 belleklerin standart belleklere göre overclock başarımı daha yüksektir. Böylece piyasadaki yüksek performansa sahip ve DDR3'e geçiş için en uygun belleklerdir.

AMD ve Intel DDR3 Sistemlerle Uyumlu: Özel Test Edilmiş
Team Elite serisi bellekler piyasadaki birçok anakart ile test edilerek en uyumlu şekilde çalışmaları sağlanmıştır. Intel P35, P43, P45, X38, X48 ve üzeri çipsetlerle test edilerek Intel sistemlerle sorunsuz çalıştığı onaylanmıştır. AMD platformunda ise DDR3 destekli olan AM3 soket Phenom işlemcili sistemlerle kullanılabilir.

Yeni Nesil Yüksek Bellek Gerektiren İşletim Sistemleri İle Uyumlu

Microsoft Vista gibi yeni nesil yüksek bellek ihtiyacı duyan işletim sistemleri için ideal olan Team Elite Serisi 4GB Dual kit, bu işletim sistemlerinin yüksek bellek yönetim özellikleri sayesinde maksimum verimle çalışmanızı sağlayacak.

Jedec Standartlarında ve Burn-In Testini Geçmiş Bellekler
Team bellekler, Jedec standartlarıyla tam uyumlu olup DDR3 destekli tüm platformlarla sorunsuz çalışmaktadır. Ayrıca tüm bellekler üretimin ardından Burn-In testine maruz tutularak, kusursuz çalıştıkları tespit edilir ve o şekilde son kullanıcıya ulaştırılır.

Oyunlarda Yüksek Performans için 4GB DDR3
Sisteminizle oyunlarda yüksek grafik performansına ulaşmak için sadece iyi bir ekran kartı kullanmak yeterli değildir. Ekran kartı ve işlemcinizi besleyecek yüksek kapasiteli DDR3 bellek kiti sayesinde DDR2 belleklerden daha yüksek bir oyun performansı elde edebilirsiniz. Team Elite Serisi 4GB 1333MHz bellekler oyun sisteminiz için en uygun çözümdür.

Özel Elite Serisi Alüminyum Soğutucu

Tüm Team belleklerinde olduğu gibi Elite serisi de özel alüminyum soğutucularla gelmektedir. Alüminyum soğutucular sayesinde belleklerin sisteme overclock yapıldığında oyunlar gibi sisteme yüksek yük bindiren uygulamalar çalıştırıldığında aşırı ısınmaması sağlanır. Team Elite serisi özel şık retail kutusunda gelmektedir. Sisteminizden söktüğünüzde kendi kutusunda güvenle saklayabilirsiniz.

Ömür Boyu Garanti
Müşterilere en iyi ürün memnuniyetini sunmak için Team bellek ürünleri ömür boyu garanti altındadır.

Teknik Özellikler

• 4GB Dual kit (2 x 2GB)
  • 1333MHz DDR2
  • CL 9-9-9-24
  • 1.5 ± 0.075V çalışma gerilimi
  • Alüminyum soğutucu
  • Ömür boyu garanti
Team Group Hakkında
1994 yılında kurulan Team Group Inc. Tayvan merkezli bilgisayar ve tüketici elektroniği üreticisidir. Yüksek performanslı Team Xtreem serisi bellek modülleri ile pek çok ödül kazanan ve overclock tutkunlarının tercih ettiği markalar arasına giren Team Group, USB bellekler, CF ve SD Flash kartlar ve SSD gibi yeni nesil ürünlerle ürün gamını sürekli yenilemektedir.

dasilvia
21-03-2010, 14:04   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar, sevgili [url=../kisisel/162230/]IceManF1[/url] Ramleri tavsiyelerin üzerine değiştirdim.

Şimdi sormak istediğim 2 tane soru var aklımda;
1. Amd işlemcilerin çabuk ısındığı ve bu yüzden ara ara sorun çıkardığı hakkında uyarılar aldım arkadaşlarımdan bu sistem ve kasaya göre ısınmaması gerek bence, siz ne dersiniz?

2. İşletim sistemi olarak W7 düşünüyorum fakat 64bit olması gerekiyor sanırım 4gb Ram kullanmak için, doğru mudur?

IceManF1
21-03-2010, 17:24   |  #10  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

AMD'lerin ısınma sorunu falan yok.Herhangi bir problem olmaz.
İşletim sistemi olarak kesinlikle 64 bit kur.PC özelliklerin çok müsait.
Kesinlikle Windows 7 sürümlerinden 64 biti sistemi kur.