Sistem Tercihi.. APU vs Normal ..

Squirrel
30-08-2013, 18:37   |  #1  
Squirrel avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar sizce hangi sistemi almalıyım birinci sistem:

Bu sistemde A10 6800K içinde onboard 8670 D GPU (ekran kartı) var

İKİNCİ Sistem :

Buda normal sistem burda ekran kartı biraz düşük ama yaklaşık 4-5 aya kadar değiştireceğim daha iyi bir ekran kartı alacağım.

MegaFreak
30-08-2013, 19:56   |  #2  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

kesinlikle 2.sistemi almalısınız

MegaFreak bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
black_flood
30-08-2013, 20:00   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

apu olan sistem normal kullanımda fx 6 serisinden çok daha performanslıdır fakat ağır işlemler ve ağır oyunlarda gerçek fx 6300 çok ağır basacaktır performansta adam akıllı bir ekran kartı ile. asus m5a78 çipli anakart kullanma yüksek cpu desteği var fakat seni yarıyolda bırakır üstüne üstlük destekte alamazsın sürekli sorun yok sağlam diye geri gelir.

m5a97 r2.0 kart kullanmak çok daha mantıklı ve yarı yolda bırakmaz seni.

apu sistemde kullandığın anakartın Windows 8 ile ilgili bir takım sıkıntıları var en belirgin olanı çok geç boot sorunu asus yada msi kullanman çok daha mantıklı.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Squirrel
30-08-2013, 23:24   |  #4  
Squirrel avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: black_flood  
apu olan sistem normal kullanımda fx 6 serisinden çok daha performanslıdır fakat ağır işlemler ve ağır oyunlarda gerçek fx 6300 çok ağır basacaktır performansta adam akıllı bir ekran kartı ile. asus m5a78 çipli anakart kullanma yüksek cpu desteği var fakat seni yarıyolda bırakır üstüne üstlük destekte alamazsın sürekli sorun yok sağlam diye geri gelir.

m5a97 r2.0 kart kullanmak çok daha mantıklı ve yarı yolda bırakmaz seni.

apu sistemde kullandığın anakartın Windows 8 ile ilgili bir takım sıkıntıları var en belirgin olanı çok geç boot sorunu asus yada msi kullanman çok daha mantıklı.

Dediğiniz gibi Apu sistem anakartını bende pek sevmiyorum ancak Vatan bilgisayar dan topluyacağım bilgisayarı ve malesef FM2 anakart olarak bi tek bu ve bunun gibi baska bir micro atx var o yüzden mecburiyetten bunu seçtim diğer sistemdeki anakarta gelince onu değiştirmeyi düşünüyorum. Yorumunuz için  çok teşekür ederim.

Son Düzenleme: Squirrel ~ 31 Ağustos 2013 00:00
AndcrewTR
31-08-2013, 00:07   |  #5  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

2. sistemin işlemcisi X4 4100 yapıp ekran kartını yükseltebilirsin. O zaman çok daha iyi olur, ha tabi amacın oyun oynamak ise.

AndcrewTR bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Squirrel
31-08-2013, 00:14   |  #6  
Squirrel avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  
2. sistemin işlemcisi X4 4100 yapıp ekran kartını yükseltebilirsin. O zaman çok daha iyi olur, ha tabi amacın oyun oynamak ise.

Çok fazla oyun bağımlısı değilim ama günümüz oyunları orta derece oynatmasını istiyorum benimde aklıma x4 geldi ancak bu kezde işlemcide sıkıntı çekebilirim diye düşündüm... O yüzden dedim şimdilik idare edeyim sonra daha iyi bir ekran kartı alırım diye düşündüm ama eğer x6 6300 ile x4 4100 arasında çokta uçuk fark yok diyorsan öyle yapabilirim teşekürler bu arada yorum için.

Squirrel
31-08-2013, 00:40   |  #7  
Squirrel avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj

Birde Arkadaşlar bişey daha var daha sonra Apu sisteme bir ekran kartı takviyesi yapsam daha mı iyi olur 2. sistem yerine ona yapsam takviyeyi :) biraz karıştı ortalık ama özür dilerim :)

black_flood
31-08-2013, 09:54   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

abartılı oyun durumu söz konusu değil ofis yada ev kullanıcısıysan apu sisteme bir tane ati ekran kartı ekleyerek hibrit cross fire olarak daha iyi sonuçlar alabilirsin.

bir kaç tane avukatlık bürosuna verdim apulardan gayet iyi çalışıyor ilk başta çok tereddüt ettiydim Windows 8 kurmaya kalktığımda çok hantal çalışması nedeni ile ama Windows 7 ortamında çok stabil çalışıyor.