Sistem Toplama

Fr.AndreBerks
15-01-2012, 00:05   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Merhaba arkadaşlar. 

Maksimum 1.700-1.800 TL sınırlarında monitör hariç bi kasa toplamak istiyorum. Asıl amaç oyun , günümüz oyunları rahatça oynayabilmek. İşlemci çok iyi olursa güzel olur diye düşündüm bütçemin çoğu bölümünü işlemciye ayırmak istiyorum. Bikaç sene idare etsin. Ekran kartı ona nazaran iyi derecede yeterli olmalı sadece. 1-2 sene sonra ekran kartını değiştiririm. 

Ayrıca nakit ödeme ile alıcam. Mağaza yada güvenilir internet siteleri varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. 

Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir , bana böyle bir sistem toplayabilirseniz çok sevinirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler. 

Fr.AndreBerks
15-01-2012, 01:25   |  #2  
OP Üye
84 mesaj

O kadar kişi bakıyor yok mu yardım edebilecek ? :)

Fr.AndreBerks
15-01-2012, 13:36   |  #4  
OP Üye
84 mesaj
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

İnternette araştırdığım kadarıyla söylüyorum ; Bu FX serisi yeni çıkmış sanırım. Bazı kişiler alın diyor bazıları erken gibisinden şeyler yazmış X4 955 BE alın diyenler bilen var bunun için ne görüşünüz var mı?

Van.Spronsen
15-01-2012, 13:51   |  #5  
Van.Spronsen avatarı
Yıllanmış Üye
345 mesaj

Ben fx 6100 kullanıyorum. Hiç bir sıkıntısını görmedim . FX 4100 de gayet iyidir diye düşünüyorum.x4 955 oyunlar için daha performanslı , oc yaparsanda ( iyi bir işlemci soğutucuysa ) 4 ghz rahat çalışıyo Diyolar ama aradaki fark o kadar da bir şey degil. Aynısı fx 4100 lede yaparsın. fx 4100 de iyidir phenom x4 de. ama yenisini al. Teknolojisi , hızı , önbelliği vs. yüzeysel şeyleri bile daha iyi. Ben fx 6100 kullanıyorum ve memnunum yani görüşüm bu sanada tavsiye ederim fx serisini. Tabi senin tercihin hangisini istersen

Fr.AndreBerks
15-01-2012, 14:17   |  #6  
OP Üye
84 mesaj

Söyledikleriniz mantıklı geliyor. Belk oc yapmam yada az miktarda yapabilirim ama yapsam da yapmasam da iyi bir soğutucu düşünüyorum zaten. İki işlemci arasında fazla fiyat farkı olmasada parçalar toplanınca asıl fark ortaya çıkıyor :) FX alıp bütçeme göre iyi bi soğutucu almak daha mantıklı olacak sanırım. Çok teşekkür ederim.