sistem zamanla yavaşlıyor

beycanerkul
16-11-2008, 17:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
628 mesaj

bilgisayarda sınırsız deep freeze olduğu halde sistem zamanla yavaşlıyor  özellikle işlemciyi çok etkiliyor en başta programları dikattlice kuruyorum pc jet gibi hiç bir sorun yok ama dediğim gibi zamanla yavaşlıyor bilgisayar bu sorunu nasıl çözebilirim?

sistem:
xp home
p4p800
1 gb ram
asus

mvp_omer
16-11-2008, 17:43   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar aynı şey banada oluyor bana da yardım edebilir misniz???

şimdiden teşekkürler...

Banned
16-11-2008, 17:49   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Aslında deep freeze başlıbaşına bir yavaşlama sebebi değilmi ? Bu programın sadece internet kafe bilgisayarları için uygun olduğu düşüncesindeyim.

Ayrıca kullandığınız yazılımları sistem özelliklerinize göre seçmelisiniz. Bazı yazılımlar sisteminize ağır gelebilir.

beycanerkul
16-11-2008, 18:02   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj
khramn
Aslında deep freeze başlıbaşına bir yavaşlama sebebi değilmi ? Bu programın sadece internet kafe bilgisayarları için uygun olduğu düşüncesindeyim.

Ayrıca kullandığınız yazılımları sistem özelliklerinize göre seçmelisiniz. Bazı yazılımlar sisteminize ağır gelebilir.

işte bu yüzden deep freeze ağır geldiği için ram yükselttim 256 ram vardı 256 ram varken sanal bellek uyarısı veriyodu  1 gb yaptım bu seferde zamanla yavaşlıyor internet cafeciler bu işi nasıl yapıyor anlamadım üstelik yoğun ağ trafiği olduğu halde

Fattur
16-11-2008, 18:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

internet cafeciler habire program yüklemiyor.Formattan sonra standartlarını yüklüyorlar ondan sonra hiç ellemiyorlar.Kişisel kullanım için bunu yapmak bir hayli zor..

recep34
16-11-2008, 18:52   |  #6  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

Arada bir sistemi defrag edin.Düzenli hfatalık,onun dışında her program oyun yüklediğinizde defrag işleminin yapılması lazım.Onun dışında sanal belleği sistemin olduğu harddisk bölümünde kullanmayın,durmadan yazıp sildiği için harddiskin çok dağılmasına neden olur.

Bu iki olaya özellikle dikkat edin,özellikle bu sanal belleği sistemden farklı diske taşımak uzun vadede gerçekten çok fark etti.

Micrfostun bu konudaki önerisi

Bilgisayar belleği nasıl yönetilir
Bilgisayarınızda RAM azalır ve kısa süre içinde bellek boşaltmanız gerekirse, Windows, RAM benzetimi için sabit disk alanını kullanır. Buna sanal bellek adı verilir. Sayfalandırma dosyası olarak da bilinir. Bu, UNIX takas dosyasına benzer. Varsayılan olarak, yükleme sırasında oluşturulan sanal bellek sayfalandırma dosyası (pagefile.sys), bilgisayarınızdaki RAM miktarının 1.5 katıdır.

Sanal bellek kullanımını, alanı birden çok sürücüye bölmek ve yavaş ya da çok kullanılan sürücülerdeki alanı kaldırmak yoluyla en iyi duruma getirebilirsiniz. Sanal bellek alanınızı en iyi duruma getirmek için, bunu olabildiğince fazla fiziksel sabit diske bölün. Sürücüleri seçerken, şu yönergeleri izleyin: •        Sayfalandırma dosyasının sistem dosyalarıyla aynı sürücüde olmamasını sağlayın.
•        Sayfalandırma dosyasını bir yansıtılmış birim veya RAID-5 birimi gibi hataya dayanıklı bir sürücüye yerleştirmeyin. Sayfalandırma dosyalarının hataya dayanıklı olması gerekmez ve bazı hataya dayanıklı bilgisayarlarda veri yazma işlemi yavaş olabilir, çünkü veriler birden çok konuma yazılmaktadır.
•        Aynı fiziksel disk sürücüsündeki farklı disk bölümlerine birden çok sayfalandırma dosyası koymayın.

beycanerkul
16-11-2008, 18:52   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj
Fattur
internet cafeciler habire program yüklemiyor.Formattan sonra standartlarını yüklüyorlar ondan sonra hiç ellemiyorlar.Kişisel kullanım için bunu yapmak bir hayli zor..
ben habire program yüklüyuorum demedim ki deep freeze kuruyorum olduğu gibi duruyor yani bendede bilindik ve kullanılır programlar (winap, winzip vs.) programlar var bende hiç bir şekilde extra programlar kurmuyorum ayrıca masa başına oturan kişilerin bilgisayar başında ne yaptıklarını herkes tahmin ediyordur umarım  o müşteri bilgisayarı format atılacak dereceye getiriyor yine bilgisayar banamısın demiyor

Banned
16-11-2008, 20:53   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Advanced SystemCare 3 programını indirip kullanmanı öneririm ben bugün indirdim belirgin bir hızlanma sağlıyor.

linda
16-11-2008, 21:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

berycanerkul arkdaşımız deep freze kurulunca sorun bitiyor sanıyor. DF proğramı sadece bilgisayardaki veri değişikliğini engelliyor. oluşturulan bir tampon bellek üzerine veriler kaydedilip siliniyor sanırım. Ya elektrik kesilince yada siz bilgisayarı resetleyip durunca disk üzerinde oluşan veri hatalarını da DF denilen proğram yada Disk Koruma kartları engelliyor mu. Tabiki hayır. Arkadaşımız da yukarda zaten değinmiş. Bu durumda yapılacak en güzel şey disk Koruması kaldırarak scandisk ve defrag yapmak olacak. Di'cem o ki DF yada bellek kartları sınırsız bir koruma sağlamıyor. Öyle olsa ben bilgisayar lab 20 tane bilgisayarı sorunsuz kullanırdım. Birkaç günde bir açılırken Güvenli Kip açılış menüsü geliyor çoğunda . Neden Güç sorunlarından. Benceeee.

The_ReiS
22-11-2008, 13:27   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

ya ben deep freeze ın şifresini unuttum kaldıramıyrum kaldırmak için bi program var sa bana yardımcı olurmusunuz msn adresim The_ReiS.7@hotmail.com

şimdiden teşekkür ederim

Banned
22-11-2008, 13:57   |  #11  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
The_ReiS
ya ben deep freeze ın şifresini unuttum kaldıramıyrum kaldırmak için bi program var sa bana yardımcı olurmusunuz msn adresim The_ReiS.7@hotmail.com

şimdiden teşekkür

Eğer dep frezee pasif halde ise kurulum dosyasını çalıştırarark kaldırabilirsiniz.Ayrıca unfrezee diye bir yazılım var ancak ne kadar başarılı bilrmiyorum.

The_ReiS
22-11-2008, 20:25   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

saolasın ilgin için ben bi program buldum kaldırmak için The_ReiS.7@hotmail.com ekleyen herkese elimden geldiği kadar yardımcı olurum iyi gunler...

mancukya
23-11-2008, 23:33   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

deep freeze sürekli evde kullanmanin faydasi nedir ?
Adam gibi sistemi kurunca taratip temizleyip yedeklersin dvdye yazdirirsin bir sorun oldugunda kurarsin tekrar.
Kafede kullanilmasi dogal ama ev kullanicisi bunu kullaniyorsa mantigi yok ve kesinliklede pc konusunda bilgiside sifir demektir.

beycanerkul
24-11-2008, 12:37   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj
mancukya
deep freeze sürekli evde kullanmanin faydasi nedir ?
Adam gibi sistemi kurunca taratip temizleyip yedeklersin dvdye yazdirirsin bir sorun oldugunda kurarsin tekrar.
Kafede kullanilmasi dogal ama ev kullanicisi bunu kullaniyorsa mantigi yok ve kesinliklede pc konusunda bilgiside sifir demektir.
kardeşim yedekleme gibi programlar olsa ne ala hepsi lisanslı bizde biliyoruz ev kullanıcısına deep freeze iyi gelmiyo ama ev kullanıcısı olsada olmasada o bilgisayarda internet varsa kesinlikle bir müddet sonra format istiyecektir bu kaçınılmaz bir gerçektir ayrıca deep freeze kulanan kişi bilgisayardan anlamıyor anlamınada gelmez

mancukya
24-11-2008, 13:51   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
beycanerkul
kardeşim yedekleme gibi programlar olsa ne ala hepsi lisanslı bizde biliyoruz ev kullanıcısına deep freeze iyi gelmiyo ama ev kullanıcısı olsada olmasada o bilgisayarda internet varsa kesinlikle bir müddet sonra format istiyecektir bu kaçınılmaz bir gerçektir ayrıca deep freeze kulanan kişi bilgisayardan anlamıyor anlamınada
Sevgili arkadasim Net cafelerde bilgisaryalarlara giren kisiler belli degil sistem güvenligi ve sorunlardan kurtulmanin tek caresi bu.
Ayrica bedava yedekleme programlari pararililardan dahada iyileri var hatta yetmedi windows xp icinde kendini boot yapacak sekilde exe dosya sistemli yedekleme sistemi gömülü ama gizli oldukcada iyi yapiyor isini.
baslat calistir ntbackup yapinca cikiyor por versiyonlarda var ama home versiyonlarda vamri emin degilim.

mancukya
24-11-2008, 13:53   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

hata oldu

Son Düzenleme: mancukya ~ 24 Kasım 2008 13:54
kays
24-11-2008, 18:08   |  #17  
Yıllanmış Üye
348 mesaj

kylie iii dinle

fullspeed10
24-11-2008, 19:42   |  #18  
Üye
67 mesaj

deep freeze de nedir????????

mancukya
25-11-2008, 02:21   |  #19  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

deep freeze de nedir????????
Sistemi geri yükleyen bir program pc her acip kapandiginda ilk deep freeze le hazirlanan sekline geri dönüyor.
Avantaji internet cafelerde virus vs vs korumasini etkin saglamasi ama sürekli kullanimda degmiyecek bir olay.

Tuncay_Sukan
25-11-2008, 09:09   |  #20  
Yıllanmış Üye
255 mesaj

hocam   güç ile  alakalı bi sorun vardır  büyük  ihtimal çünki  diğer  arkadaşlarıda dedi  gibi DF fazla bi sıkıntı yaratmaz  öyle olsa  Net  Kafeler hergün   DF ile ilgili  sıkıntılar  olurdur..

beycanerkul
25-11-2008, 10:03   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj
Tuncay_Sukan
hocam   güç ile  alakalı bi sorun vardır  büyük  ihtimal çünki  diğer  arkadaşlarıda dedi  gibi DF fazla bi sıkıntı yaratmaz  öyle olsa  Net  Kafeler hergün   DF ile ilgili  sıkıntılar  olurdur..
nasıl yani güç ile peki ne yapmalıyız biraz daha açıklarmısın?

Son Düzenleme: beycanerkul ~ 25 Kasım 2008 10:04