sisteme göre iyi bir antivirüs programı arıyorum

Karaboğa
18-11-2007, 15:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler benim sisteme göre iyi bir antivirüs programı arıyorum her zaman en güvenli olmasını istiyorm ama hangisi alacağıma karar veremedim sistemim  intel core2 duo 2 ghz 2gb ram 128 vga 738 paylaşılablir 160 gb hdd  buna göre bi program olursa sevinirim os:vista home promium yardımlarıız için teşekkürler

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 18 Kasım 2007 15:51
black_flood
18-11-2007, 17:51   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

şunu söyleyim önerdiğimiz antivirüslerin ilk önce demolarını kur sistemine bence.nedenmi cevabı basit kaspersky,nod32,vede panda antivirüs yazılımlarında yaşana problemlerin nedeni anakart bioslarıdır.eğer anormal şekilde makinayı kasıp bayarsa dediğimiz antivirüsler anakartının biosunu güncelle ve tekrar kur dene ondan sonra al lisansını çöpe gitmesin paran

benim tavsiyem sana panda internetsecurity yada panda titanium ikiside çok güzel vede rahat kullanımı karantina özelliğinin olmayışı geniş teknik desteği bilinmeyen bir tehdit sisteminde belirdiğinde uyarıp karantina konsolu aracılığı ile karşı serverine gönderip en geç 24 saat içinde virüs için yollanan fix ve diğer yazılım güncellemeleri ile gayet iyi bir yazılım.
diğerlerinde yaşayacağın en büyük sorun karantina yapıyorlar olur olmaz herşeyi.diğer soruna gelince gerek kaspersky gerekse nod32'de aktif sistem dosyalarındaki virüsleri güvenli kipi açmadan asla temizleyememeleridir.panda antivirüs yazılımlarında bu tip sorunların hiçbirini yaşamassın.bazıları karantina yapıyor diyecek ama 2008'i kullanana kaç kişi var onu sormak lazım kendilerine önce.
panda senin sistemini kasmayacaktır.daha dün bir trojen yedim ama tanımıyordu panda devredışı bıraktı virüs buna rağmen truprevent teknolojisi sayesinde bilinmeyen tehdit deyip zararlı kodu paket yapıp karşıya yolladı orjinalininde yapısını değiştirdikten sonra restart attı ve sistem eski haline döndü.sabahta güncelleme dosyasını yolladılar mailime şimdide tanıyor.

XxXDaRKoXxX
18-11-2007, 18:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
black_flood
şunu söyleyim önerdiğimiz antivirüslerin ilk önce demolarını kur sistemine bence.nedenmi cevabı basit kaspersky,nod32,vede panda antivirüs yazılımlarında yaşana problemlerin nedeni anakart bioslarıdır.eğer anormal şekilde makinayı kasıp bayarsa dediğimiz antivirüsler anakartının biosunu güncelle ve tekrar kur dene ondan sonra al lisansını çöpe gitmesin paran

benim tavsiyem sana panda internetsecurity yada panda titanium ikiside çok güzel vede rahat kullanımı karantina özelliğinin olmayışı geniş teknik desteği bilinmeyen bir tehdit sisteminde belirdiğinde uyarıp karantina konsolu aracılığı ile karşı serverine gönderip en geç 24 saat içinde virüs için yollanan fix ve diğer yazılım güncellemeleri ile gayet iyi bir yazılım.
diğerlerinde yaşayacağın en büyük sorun karantina yapıyorlar olur olmaz herşeyi.diğer soruna gelince gerek kaspersky gerekse nod32'de aktif sistem dosyalarındaki virüsleri güvenli kipi açmadan asla temizleyememeleridir.panda antivirüs yazılımlarında bu tip sorunların hiçbirini yaşamassın.bazıları karantina yapıyor diyecek ama 2008'i kullanana kaç kişi var onu sormak lazım kendilerine önce.
panda senin sistemini kasmayacaktır.daha dün bir trojen yedim ama tanımıyordu panda devredışı bıraktı virüs buna rağmen truprevent teknolojisi sayesinde bilinmeyen tehdit deyip zararlı kodu paket yapıp karşıya yolladı orjinalininde yapısını değiştirdikten sonra restart attı ve sistem eski haline döndü.sabahta güncelleme dosyasını yolladılar mailime şimdide tanıyor.

İndirmek isterdim ama kota boğaza dayanmış inş. Aralıkta kis8 ile indiririm:)

bumba
24-11-2007, 12:55   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

Böyle bir sistemde tüm virüs programlarını rahatlıkla kullanabilirsin. Tam bir koruma istiyorsan Kaspersky kullan diyorum. Nod32 hiç bulaşma. Pandayı bilmiyorum onun için yorum yapmayacağım..

TuncaBozkurt
24-11-2007, 13:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Sistemin ne kadar iyi olursa olsun. Diğerlerinden bariz bir üstünlük sağlamayan ve artı olarak bol miktarda RAM kullanan Panda'yı kullnamak pek mantıklı değil. Benim tavsiyem ESET Smart Security/NOD32 veya Kaspersky Internet Security/Anti-Virus 7.

Borga-x
24-11-2007, 13:44   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kaspersky Int.Sec derim tek geçerim

TuncaBozkurt
25-11-2007, 12:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Borga-x
Eski günleri hatırladım bir anKahkaha

XxXDaRKoXxX
25-11-2007, 12:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
tuncab
Borga-x
Bize de söylesene:)

M231
29-11-2007, 13:04   |  #9  
M231 avatarı
Yıllanmış Üye
160 mesaj

bemce en iyisi eset smart security 3.0.669
9 yıl tehdidi kaçırmayan nod32nin en gelişmiş sürümü.

Son Düzenleme: M231 ~ 16 Ağustos 2008 11:18
eolos
29-11-2007, 13:13   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

dün trend micro yükledim gayet güzel bence deneme sürümünü kendi sitesinde downlaod edebilirsin

Borga-x
29-11-2007, 13:32   |  #11  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
tuncab
Borga-x
Neydı o gunler forumda mıllet bırbırını yerdi..

emremektup
01-12-2007, 22:34   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
165 mesaj
Borga-x
tuncab
Borga-x
Neydı o gunler forumda mıllet bırbırını yerdi..
forumun altın çağlarıydı. birden özleyiverdim. ah ah...

make-believe
01-12-2007, 23:09   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Kaspersky 7.0 çok güzel. Ama ben fiyatı çok ucuz ve de onun kadar iyi koruduğu için Panda 2007'yi de öneririm. Ben Mavi Bilgisayar'dan kampanya fiyatı olan 13 YTL'ye aldım.