Sistemi bir önceki yıla geri yüklemek

HPQ-User
29-01-2009, 14:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sell sormuş:
2007 yılında önemli resimleri bir klasöre koyup "Kes" dedim sildim ve masaüstüne yapıştır dedim. resimler kayboldu o zamandan beri resimleri bulmaya çalışıyorum ancak bulamıyorum. aklıma sistemi o zaman geri yüklemek geldi. ama windows Ocak 2009'da geriye gitmiyor bunu nasıl 2007 yılına getirebilirim. benim için önemli resimlerdi. lütfen yardım edin. daha önce birçok veri kurtarma programı denedim ama olmadı son çarem bu gibi nerdeyse...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Bilgisayarım İntel Pentium 4, 3 GHZ işlemciden ve 512 MB Ram'dan oluşuyor.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

kwasny
29-01-2009, 14:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
102 mesaj

Malesef mümkünatı yok aslında var ama sanırım başlangıc noktası oluşturmamışsınız denemedim ama olsa bile 2007 yani 2 sene oncesine gidermiydi bilemicem sizce onerecegim bir program var Digital Image Recovery %99.9 HDD butun jpg,bmp,gif,png gibi uzantılı resimleri buluyor

selokk
29-01-2009, 14:49   |  #3  
Üye
66 mesaj

benim resimleri kaybetme yöntemim değişik. uzun süre önce kaybedilmiş verilere ulaşmanın zor olduğunu duymuştum. programınız bunu başarabilir mi acaba??
(deneyecem ama cevap verirseniz sevinirim.)

kwasny
29-01-2009, 14:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

Digital Image Recovery Tam sürüm evt basarıyor bu program en cok fotorafcılarda kullılmaktadır su sekil digital fotoraf makinalarında silinen resimler direkmen kartdan silinyor ve bu program buluyor bununla es deger hdd düsünüyorsak insallah bulur kolay gelsin eger bulamasanız lütfen bildirin

selokk
29-01-2009, 15:06   |  #5  
Üye
66 mesaj

programın tam sürümü için seri no varmıydı yoksa demo olarak da buluyor mu? ve türkçe sürümü mevcut mu??

Son Düzenleme: selokk ~ 29 Ocak 2009 15:08
kwasny
29-01-2009, 15:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

Özel mesjla linki yolladım!

selokk
29-01-2009, 15:30   |  #7  
Üye
66 mesaj

rica etsem buradan gönderebilir misiniz? sitede yeni olduğum için bilemiyorum

kwasny
29-01-2009, 15:38   |  #8  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

http://ultrashare.net/hosting/fl ... Resimleri_Geri_Alma link bu!
sag tarafdaki Download This Link tıklayarak indirebilirsiniz

Son Düzenleme: kwasny ~ 29 Ocak 2009 15:39
selokk
29-01-2009, 15:42   |  #9  
Üye
66 mesaj

sağolun indireyim olursa buraya yazarım.

selokk
29-01-2009, 15:50   |  #10  
Üye
66 mesaj

kwasny çok çok sağolun getirmeye başladı. herşey için Allah Razı Olsun herkesten programı tam olarak deneyip size yanıt vereceğim resimleri bulup bulamadığım hakkında.

selokk
29-01-2009, 17:04   |  #11  
Üye
66 mesaj

Sayın kwasny sağolun verdiğiniz programdan dolayı. Ancak 5 bin taneye yakın resim bulunca programı kapattım. Söylemek istediğim bulduğu resimlerden çoğu benim bilgisayarımda zaten olan resimler. yaklaşık 3 bin tane resim taradım içersinde alakası resimler bile var diyebilirim. bu olmadı diye düşünüyorum. ben biraz daha araştıracam bu konuyu. Sonuç istediğim resmi bulamadım. ilgilerinizden  dolayı teşekkürler.

selokk
29-01-2009, 17:06   |  #12  
Üye
66 mesaj

ha bu arada resmin bulunduğu klasörün ismi var elimde. böyle isme göre arayan program bulursanız bekliyorum. hepinize iyi çalışmalar görüşmek üzere. arada sırada bu foruma bakacağım inşallah.

Semih Özyurt
29-01-2009, 17:13   |  #13  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum kurtarman biraz zor aradan 2 sene geçmiş eğer sildigin zaman foruma yazsaydın eğer kesin kurtarılırdı fakat malasef bu arada kurtarma programlarınında işe yarayacağını sanmam çünkü sildiginiz bir verinin üstüne başka veriler eklendikçe kurtarma şansınız azalıyor

Banned
29-01-2009, 19:26   |  #14  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

arkadaşım windows bir şeyi sen sil dediğinde silmez sadece diskin o bölümünü üstüne yazmaya müsait olarak işaretler kurtarma programlarıda bunu bulup kurtarırlar ama üzerine bişi yazdınmı elveda olur sen bu 2 yıl içinde sildiğin resimlerin olduğu disk bölümünün üstüne defalarca yazıp silmişindir yani artık fbı gelse nafile boşuna uğraşma!
   ama mesela bunları silip askere gitseydin bu arada bilgisayar kullanılmasaydı döndüğünde kurtarabilirdin bilmem anlatabildimmi

kwasny
29-01-2009, 23:05   |  #15  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

FBI gelse nafile ne demek oluyor anlamadım İstanbulda özel hdd onarım laborutuvarları var adamlar şase olmuş hdd bile kurtarıyor siz gelmiş FBI bile geri getiremez bana dorusu çocukca bişey geldi bu cumleniz ben buraya firmanın telefonunu veriyorum ihtiyacı olanlar gorusebilir
http://www.bilgisayardoktorum.com/verikurtarma.aspx

Barış
30-01-2009, 00:05   |  #16  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
semih_ozyurt
dostum kurtarman biraz zor aradan 2 sene geçmiş eğer sildigin zaman foruma yazsaydın eğer kesin kurtarılırdı fakat malasef bu arada kurtarma programlarınında işe yarayacağını sanmam çünkü sildiginiz bir verinin üstüne başka veriler eklendikçe kurtarma şansınız azalı
semih arkadaşım burda olayı açıklamış aslında dosyaların üstünden 2sene geçiyo ve o sürede HDD in o sektörlerine bölmülerine çokça veri yazılıp siliniyor.
harddisk e veriler manyetik olarak 1ve0 şeklinde işleniyor ve bir yazımdan önceki bilgileri kurtarmak zorlaşıyor
ve uzun bir zaman zarfından bahsediyorsunuz 2sene içinde hardiskinizin bütün noktalarına veri yazılıp silinmiş olabilir yani muhakkak o yerin üstünden geçilmiştir

Banned
30-01-2009, 00:29   |  #17  
Banlandı
934 mesaj
kwasny
FBI gelse nafile ne demek oluyor anlamadım İstanbulda özel hdd onarım laborutuvarları var adamlar şase olmuş hdd bile kurtarıyor siz gelmiş FBI bile geri getiremez bana dorusu çocukca bişey geldi bu cumleniz ben buraya firmanın telefonunu veriyorum ihtiyacı olanlar gorusebilir
http://www.bilgisayardoktorum.com/verikurtarma.aspx
eğer verdiğin linki iyice okuyup anlasaydın burda bilip bilmeden çemkirmezdin üzerinden kamyon geçmiş bir diskten bile veri kurtarılabilir format atılmış bir disktende veri kurtarılabilir ama silinen yerin üzerine defalarca yazıldıktan sonra hiçbir şey kurtaramazsın sen fazla csı seyrediyon galibaKızgın

selokk
30-01-2009, 15:14   |  #18  
Üye
66 mesaj

arkadaşlar cevaplarınız için sağolun varolun ancak açıklamak istediğim birşey daha var. ben de bir meslek lisesi bilgisayar bölümünü okuyorum. şu bilgisayar dünyasında öyle şeyler yapıyorlar ki akıllara zarar. ben diyorum ki sistemi bir veya birbuçuk yıl öncesinde bir tarihe geri yüklemek bilgisayar dünyasında yapılanlara nazaran çok ufak birşeydir. bize okulda programalam olarak C# gösteriyorlar. eğer bu C# programlama dilinin uzmanı olmuş arkadaşlarınız varsa bi sorarmısınız "C# da sistemi bir önceki yılda bir tarihe geri yükleme programı yapılabilir mi?". inşallah programlama konusunda üniversite okursam böyle bir program yapmayı düşünüyorum. herkese saygılar. (Resimler benim için çok önemli olduğundan bu kadar uzun konuştum. kusura bakmayın).

Banned
30-01-2009, 18:45   |  #19  
Banlandı
934 mesaj
selokk
arkadaşlar cevaplarınız için sağolun varolun ancak açıklamak istediğim birşey daha var. ben de bir meslek lisesi bilgisayar bölümünü okuyorum. şu bilgisayar dünyasında öyle şeyler yapıyorlar ki akıllara zarar. ben diyorum ki sistemi bir veya birbuçuk yıl öncesinde bir tarihe geri yüklemek bilgisayar dünyasında yapılanlara nazaran çok ufak birşeydir. bize okulda programalam olarak C# gösteriyorlar. eğer bu C# programlama dilinin uzmanı olmuş arkadaşlarınız varsa bi sorarmısınız "C# da sistemi bir önceki yılda bir tarihe geri yükleme programı yapılabilir mi?". inşallah programlama konusunda üniversite okursam böyle bir program yapmayı düşünüyorum. herkese saygılar. (Resimler benim için çok önemli olduğundan bu kadar uzun konuştum. kusura bakmayın).
arkadaşım sistemi tabiiki 5 yıl öncesinede yüklersin ama koşul şudur windows backup lar için default olarak diskin tam olarak bilmiyorum ama yaklaşık %20 sini kullanabilir en fazla mesela bende 250 gb diskte 20 gb backuplar için rezerv.Her program kurduğunda her program kaldırdığın da sistem yeni bir backup oluşturur ve bu benim örneğimde olduğu gibi 20 gb ı geçtiğinde en eski yedek silinir onun yerine yenisi kaydedilir bu yüzden arasıra program kuran birinde bile en eski 2-3 aylık yedek olur.Ayrıca bu yedekleme kişisel verileri yedeklemez bunu sen kişisel verilerini yedekleyerek manuel yapabilirsin eğer elinde 2 sene evveline ait bir yedek varsa  tabiiki yüklersin. ama sistem geri yüklemeyi kullanarak ancak sistemini o günkü haline geri döndürebilirsin yoksa o günkü kişisel verilerin karşına çıkmaz.Bunuda bir örnekle açıklayım;örneğin bilgisayarına ccleaneri kurdun bunu kurarken sistem bi yedek yaratır bundan sonra 2 de resmini sildin ama ccleaner sisteminde problem yarattı ve önceki haline diönmek için sistem geri yüklemeyle ccleaner kurulmadan önceki yedeğe döndün.Olacak olan şudur;sistemin ccleaner hiç kurulmamış gibi olur ama resimlerin geri gelmez.Bu konuda benim yazacaklarım bu kadar!

Son Düzenleme: aapociapo ~ 30 Ocak 2009 18:47
_cypher_
30-01-2009, 18:52   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

isterse 100 yıl gecsin elinde yedek warsa ve saglamsa yuklersin değilse gecmişe mazi derler...

selokk
02-02-2009, 02:26   |  #21  
Üye
66 mesaj

"aapociapo" cevabın için sağol hakikaten çok güzel açıklamışsın ama dediğim gibi bu resimleri kurtarmam lazım inşallah kurtaracam. resmi nasıl kaynettiğimi bir dah anlatayım isterseniz. Belgerimde bulunan resim dosyalarını yine Belgelerim içinde bir klasöre attım. sonra bu klasörü "Kes" dedim ve Masaüstüne yapıştır demeden yanlış hatırlamıyorsa Shift+Delete yaptım. Sonra Masaüstüne "Yapıştır" dediğimde Eskik Ksayol falan dedi. Tarih 2007. bu resimler çok öenmliydi benim için. Bunu kurtaran program yoksa profesyonel veri kurtarma şirketleri bunu kurtarabilir mi??. cevaplarınız için teşekkürler. ayrıca 2007 den bu yana bilgisayara fomat atılmadı.