Sistemim kaldırırmı tarzında konu açan arkadaşlara

Ozan DEMİR
13-05-2012, 02:32   |  #1  
Ozan DEMİR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

Arkadaşlar bu aralar bakıyorumda bu tarz konular artmaya başladı bunun için şöyle bir site var konu açmak yerine bu siteden bakarsanız forum kirliliği açısından iyi olur diye düşünüyorum..

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx

yunus07
13-05-2012, 02:50   |  #2  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

İnsanlar bunu bildiği halde yine açıyolar malesef bunun önüne geçemiyoruz

okinkurt
13-05-2012, 03:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Bu site cokta sağlıklı değil ama bazen yanlış sonuclar verebiliyor oyunun optimizesi ne felan bakmadan sadece parcalar üzerinden bi sonuc sunuyor....

KaRa_PreNs
13-05-2012, 03:16   |  #4  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
431 mesaj

güzel siteymiş hem güncel driver da sunuyor ama paralı ne yazıkki :D

Banned
13-05-2012, 10:09   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 10
2,369 mesaj

Paralı değildir o site ama ben güvenmiyorum sonuçta JAVA üzerinden bence açanlar bir denesin demekten zarar olmaz.

Joker65
13-05-2012, 10:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

okinkurt'a katılıoyrum hem hata veryor hem yanlış sonuçlar veriyor.
Ayrıca o siteye gireceğine oyunun sistem gereksinimlerine bakar.
Konu açmalarınında bir sakıncası yok o uyduruk siteye güveneceklerine bir uzmana güvenirler.

blackdown
13-05-2012, 12:36   |  #7  
blackdown avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

bunu zaten biliyoruz ama emin olmak için birde bu siteye koyuyoruz

Joker65
13-05-2012, 12:42   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,229 mesaj

Dediğim gibi böyle konular açmaları sakıncası olmaz ve dediğinz gibi forumu kirletmez.
Arkadaşlar yeni foruma üye oluyorlar ve forumun uzmanlarına,bilgisi olanlara sormak istiyorlar.
Hiçbir kusuru,mahsuru yok.
Blackdown'da haklıdır.

Kapalı Hesap (91855)
13-05-2012, 13:27   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Bu site cokta sağlıklı değil ama bazen yanlış sonuclar verebiliyor oyunun optimizesi ne felan bakmadan sadece parcalar üzerinden bi sonuc sunuyor....
Alıntı: COTRJ65  
okinkurt'a katılıoyrum hem hata veryor hem yanlış sonuçlar veriyor.
Ayrıca o siteye gireceğine oyunun sistem gereksinimlerine bakar.
Konu açmalarınında bir sakıncası yok o uyduruk siteye güveneceklerine bir uzmana güvenirler.
sadece parçalar üzerinden bi sonuç veriyor demişsin
başka ne üzerinden sonuç verecek ki
başka şey üzerinden sonuç verse bile buraya yazdığı zaman adam kasanın fotoğrafını koyup bilgisayarım kaldırır mı demiyor zaten yine parçalarını söylüyor kaldırır mı diyor
ben hata yaptığına pek denk gelmedim
onun dışında bios güncellemesi veya driver güncellemesi gerekli olduğunda da söylüyor 
her oyun sitesinde sistem gereksinimlerine ne yazmışsa onları toplayıp senin bilgisayarındakilerle karşılaştırıyor
eğer kaldırmaz diyip de kaldırıyorsa oyun yapımcısı yanlış bilgilendirme yapmış demektir o sistemin suçu yok
o programın erişimini kısıtlarsanız farkında olarak veya olmayarak gerekli donanım bilgilerini alamaz ve soru işareti çıkar donanımın yanında

okinkurt
13-05-2012, 13:36   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Örnek gta 4 öptimize özürlü bi oyunun minumum olarak o siteye bakıp aldım diyelim bana patch öneriyomu ??? veya pass dediği sistemde kaldırmassa ne yapacaz ? o siteye sormaktansa burdan yanıt almak daha iyidir  ben kaldırmaz dediği crysis 2 yi high detayda bitirdim skyrim cd bi cok oyun yani güvenmiyorum sade parcalar üstünden yürümüyor işler isteyen kullanır tabi bişey diyemem ben şahsen güvenmiyorum :) ayrıca o.c var vs eski bir sisteme o.c yapıp bir oyunu oynama imkanı da var vs vs taban bilgilerle sonuc veriyo bana doğru başka ne verecekki ama bana yetmiyir o bilgiler 2 defa kullandım 2 side yanlış cıktı.....

Joker65
13-05-2012, 13:42   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,229 mesaj

Tmm kavga etmeyin :D
O siteye güvenlmez kısacası ben özetleyim.

Ozan DEMİR
13-05-2012, 13:50   |  #12  
Ozan DEMİR avatarı
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj
Örnek gta 4 öptimize özürlü bi oyunun minumum olarak o siteye bakıp aldım diyelim bana patch öneriyomu ??? veya pass dediği sistemde kaldırmassa ne yapacaz ? o siteye sormaktansa burdan yanıt almak daha iyidir  ben kaldırmaz dediği crysis 2 yi high detayda bitirdim skyrim cd bi cok oyun yani güvenmiyorum sade parcalar üstünden yürümüyor işler isteyen kullanır tabi bişey diyemem ben şahsen güvenmiyorum :) ayrıca o.c var vs eski bir sisteme o.c yapıp bir oyunu oynama imkanı da var vs vs taban bilgilerle sonuc veriyo bana doğru başka ne verecekki ama bana yetmiyir o bilgiler 2 defa kullandım 2 side yanlış cıktı.....
şimdi şöyle bir durumda var , o siteyi yapanda bir insan burda kaldırır veya kaldırmaz diyende insan fakat orda birçok forum vs yerlerden optimasyon sonucu + senin sistemininin driverından tut biosuna kadar tartıyorki burda bunu yapan kişi sayısı ne yazıkki az sonuca gelirsek bende de 1-2 defa yanıldı ama dediğim gibi kul yapısı banada burda kaldırmaz denen oyunları bitirdim orda da basıma  geldi konu açmadan önce oraya ve diğer sitelerdeki sistem gereksinimlerine bakıp tam emin olamassanız konu açın sonra hangi konuya yetişeceğimizi şaşırıyoruz :) amacım burda kimseyi kötülemek veya karalamak değil sadece başka bir altarnetif sundum :)

Kapalı Hesap (91855)
13-05-2012, 13:52   |  #13  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
bir oyunu patch'i çıktığı zaman patchlemek gerekir bu keyfi birşey değil çünkü
orda patchleyin demesi saçma olurdu
o kaldırmaz diyorsa crytek'in yayınladığı sistem gereksinimleri de kaldırmaz diyordur kendi kafasından atmıyor o gereksinimleri dedik ya kendi üreticisinin yayınladığı gereksinimlere göre karşılaştırma yapıyor diye
sen overclock yaparak pixel shader versiyonu 2 olan ekran kartını 3e çıkarabilir misin
directx 10 uyumlu kartı 11 uyumlu yapabilir misin
benim radeon x550 ekran kartım vardı onu overclocklayıp çekirdek hızını arttırdım ama devil may cry 4 için pixel shader yetmiyordu ben onu sıvı azotla da overclocklasam yine çalıştırmazdı anlatabiliyor muyum
zaten overclock yapabilecek kadar bilgisayar bilen adam az çok tahmin de eder o bilgisayar kaldırır mı kaldırmaz mı diye
sırf sidik yarıştırmak için konuşuyorsunuz 

joker sen de cahil cahil konuşma öyle güvenilmez diyerek olayın içinden çıkmak var mı

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (213166) ~ 13 Mayıs 2012 13:54
okinkurt
13-05-2012, 13:53   |  #14  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Buyur arkadaşım 1204x768 high detay 60 fps de oynadıgım oyuna ne diyor siteniz kendiniz görün....

[resim][url=http://bit.ly/c25MCx][/url][/resim]

Kapalı Hesap (91855)
13-05-2012, 13:56   |  #15  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Buyur arkadaşım 1204x768 high detay 60 fps de oynadıgım oyuna ne diyor siteniz kendiniz görün....

[resim][/url][/resim]

crysis 2 system requirements yaz bakalım orda da core 2 duo mu istiyor yoksa pentium dual core mu istiyor
[url=http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=616&game=Crysis%202]http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=616&game=Crysis%202

al bak burdan o siteyle burası farklı birşey mi yazmış

okinkurt
13-05-2012, 13:57   |  #16  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Site iyi bir alternatif ona bişey demiyorum ben hatalar olur tabide ben şahsen güvenmiyorum o.c olarakta işlemci vs hız arttırarak cok oyun oynıyanlar var ekran kartının shader i düşükse artık ona bişey yapılamaz tabi :D ama şöle bişey var şimi ben crysis 2 origin alacak olsam bu siteden böle bir sonuc cıksa ve almasam bu oyunu yanlış yönlendirme ye giriyi o yüzden sitede de danışmakta fayda var bencE SON MESAJIN ÜZERİNE edit lycem dostum dediğim gibi parca üstünden yorum yapıyor site demek istediğimi anlıyormusun ? orda core duo 2 yazıyor kafadan yiyo benim işlemciyi :D

Son Düzenleme: okinkurt ~ 13 Mayıs 2012 14:01
blackdown
13-05-2012, 14:02   |  #17  
blackdown avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

[resim][url=http://bit.ly/c25MCx][/url][/resim]

Eski Bilgisayarımda da Bana GTa4 'te bunu diyordu :D

okinkurt
13-05-2012, 14:05   |  #18  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Sidik yarıştırmak gibi bir niyetim yok :) sitenin veremeyecegi bilgileri buradan alabilir vatandaşlar ölemi ?? öle core duo 2 işlemci benim işlemcimden daha üstün oldugu için fail i yapıstırıyomu site ?? yapıstırıyor benim anlatmak istediğimi neden anlamamakta ısrar ediyosunuz ki basit site iyi bir alternatif ona bi sözümüz yokk kendi fikrimi söledim sırf core duo istiyo diye oyun benim işlemcimi kafadan bitiriyor site gardaşım :)

Son Düzenleme: okinkurt ~ 13 Mayıs 2012 14:10
Joker65
13-05-2012, 14:05   |  #19  
Yıllanmış Üye
2,229 mesaj
Alıntı: Kötü Adam  
bir oyunu patch'i çıktığı zaman patchlemek gerekir bu keyfi birşey değil çünkü
orda patchleyin demesi saçma olurdu
o kaldırmaz diyorsa crytek'in yayınladığı sistem gereksinimleri de kaldırmaz diyordur kendi kafasından atmıyor o gereksinimleri dedik ya kendi üreticisinin yayınladığı gereksinimlere göre karşılaştırma yapıyor diye
sen overclock yaparak pixel shader versiyonu 2 olan ekran kartını 3e çıkarabilir misin
directx 10 uyumlu kartı 11 uyumlu yapabilir misin
benim radeon x550 ekran kartım vardı onu overclocklayıp çekirdek hızını arttırdım ama devil may cry 4 için pixel shader yetmiyordu ben onu sıvı azotla da overclocklasam yine çalıştırmazdı anlatabiliyor muyum
zaten overclock yapabilecek kadar bilgisayar bilen adam az çok tahmin de eder o bilgisayar kaldırır mı kaldırmaz mı diye
sırf sidik yarıştırmak için konuşuyorsunuz 

joker sen de cahil cahil konuşma öyle güvenilmez diyerek olayın içinden çıkmak var mı

İlk söylediklerinde haklıydın ama o cahil lafını bir daha söyleme ben cahil değilim.
Kırıcı laflar etmeden önce kendine bak.

Son Düzenleme: Joker65 ~ 13 Mayıs 2012 14:18
okinkurt
13-05-2012, 14:23   |  #20  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Sitede teminden beri test yapıyorum elimde olan oyunlar hakkında örnek mw3 
Intel Core 2 Duo E6600 or AMD Phenom X3 8750 processor or better You Have: Pentium(R) Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz diyor sırf model düşüklüğü yüzünden benim işlemcimin performansını göz ardı ediyor benim işlemcimin oyunda ne verecegini gösteriyomu soruyorum sana ??? sadece pass veya fail diyor ki onuda parca düşükse hic gcüne bakmadan yapıstırıyor  sitenin bu yönü düzeltilirse kullanılabilir bu arada mw3 üde high detayda bitirdim :D site oyun şirketinnin yayınladığı sistem gereksinimlerine göre hareket ediyor eğer bu gereksinimlerden bi alt düzey işlemci görürse performans testi olmadan fail i cakıyor ben oyundan anlamıyan biri olsam mw3 crysis 2 felan oynamak için sistem topluyodum şimi yana yakıla :D

Son Düzenleme: okinkurt ~ 13 Mayıs 2012 14:27
Kapalı Hesap (91855)
13-05-2012, 14:24   |  #21  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Alıntı: COTRJ65  
İlk söylediklerinde haklıydın ama o cahil lafını bir daha söyleme ben cahil değilim.
Kırıcı laflar etmeden önce kendine bak.
benim kibirim dışında bir eksim yok
bırak da o kadar olsun aranızda

Ozan DEMİR
13-05-2012, 14:26   |  #22  
Ozan DEMİR avatarı
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

bak benim yazımdan bir kesit senin dediklerini bende diyorum ama önce bir baksınlar :)

Alıntı: Ozan DEMİR  
bunu yapan kişi sayısı ne yazıkki az sonuca gelirsek bende de 1-2 defa yanıldı ama dediğim gibi kul yapısı banada burda kaldırmaz denen oyunları bitirdim orda da basıma  geldi konu açmadan önce oraya ve diğer sitelerdeki sistem gereksinimlerine bakıp tam emin olamassanız konu açın  
okinkurt
13-05-2012, 14:30   |  #23  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Sistem gereksinimine niye bakıyım bu siteden sonra ben sence bilmeyen bir adam bakarmı orda core duo yu görünce ??? gereksinim dede core duo yazıyor dicekki heiimm ben gdem core duo alam haksızmıyım .D.

Ozan DEMİR
13-05-2012, 14:32   |  #24  
Ozan DEMİR avatarı
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

ben şahsen ilk bu işlere başladığımda forum forum gezer aradığım konu hakkında yazıları incelerdim suanki millet çok aceleci araştırma yok benim demek istediğimi sizde anladınız ama işi yokuşa sürüyorsunuz :)

okinkurt
13-05-2012, 14:35   |  #25  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Abi ben anladımda ben fakrlı bi yönden bakıyorum olaya onu söledim işi nerelere getirdiniz siz ya neyse artık site suankş haliyle yetersiz elden gecmeli ben bir kullanıcı olarak pc imde olmıyan parca hakında yazı görme istemiyorum bendeki ne verir onu göstersin ozaman tamam :) yoksa bana oyunu söle istedigine bakıyım diyim sana kanka ya bu core duo istiyo sende ki dual core olmaz bu iş bosver sen hadi bakam :D..

Son Düzenleme: okinkurt ~ 13 Mayıs 2012 14:36