Sistemim ve sorun

TembelTeneke
07-03-2013, 21:31   |  #1  
TembelTeneke avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
87 mesaj

Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım.Daha dogrusu ben demiyim de kuzenım bana topladı , sistem şu şekilde ; 

işlemci : AMD FX-8320 8-Çekirdek 3.5GHz AM3+ 125W B.E.

Ram ;  16GB DDR3 1333MHz Dual Channel Alüminyum Soğutuculu (2x8GB) Pc Ram
Sapphire ATİ HD7950 (384BİT) 3GB GDDR5 DVİ HDMİ DP
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Sistemimin mevcut durumunu , Kaç sene dayanabileceğini öğrenmek istiyorum , ayrıca geçen yıl aldığım , MSİ all in one pc'yi cope attım :D Onun sistemi ; İntel HD2000 ekran kartı , İ3 işlemci , 2 GB ram'di , şimdi kendimi uzay çağında hissediyorum, bu pc yi toplayacak arkadaşlara tavsiye olarak :D PC masası hiç bir işe yaramayacak gelen kasa pc masası kadar :D Bi de asıl sorun revelations oynayamam ? İşletim sistemim WİN7 64 Bit , AC revelations'a çift tıklıyorum hiç bi şekilde ne hata ne bisey oyle tıklamamısım gibi,bu sorunu nasıl cozebilirim ? Bide Resident evil ; raccoon city de aşırı kasıyor sanki pc 1 gb ram varmış gibi bi yardım ederseniz şimdiden teşekkürler , iyi geceler. ( sisteme inanmayanlar için resim koyabilirim )

DiamondMines
07-03-2013, 22:11   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: TembelTeneke  
Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım.Daha dogrusu ben demiyim de kuzenım bana topladı , sistem şu şekilde ; 

işlemci : AMD FX-8320 8-Çekirdek 3.5GHz AM3+ 125W B.E.

Ram ;  16GB DDR3 1333MHz Dual Channel Alüminyum Soğutuculu (2x8GB) Pc Ram
Sapphire ATİ HD7950 (384BİT) 3GB GDDR5 DVİ HDMİ DP
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Sistemimin mevcut durumunu , Kaç sene dayanabileceğini öğrenmek istiyorum , ayrıca geçen yıl aldığım , MSİ all in one pc'yi cope attım :D Onun sistemi ; İntel HD2000 ekran kartı , İ3 işlemci , 2 GB ram'di , şimdi kendimi uzay çağında hissediyorum, bu pc yi toplayacak arkadaşlara tavsiye olarak :D PC masası hiç bir işe yaramayacak gelen kasa pc masası kadar :D Bi de asıl sorun revelations oynayamam ? İşletim sistemim WİN7 64 Bit , AC revelations'a çift tıklıyorum hiç bi şekilde ne hata ne bisey oyle tıklamamısım gibi,bu sorunu nasıl cozebilirim ? Bide Resident evil ; raccoon city de aşırı kasıyor sanki pc 1 gb ram varmış gibi bi yardım ederseniz şimdiden teşekkürler , iyi geceler. ( sisteme inanmayanlar için resim koyabilirim )

'PC masası hiç bir işe yaramayacak gelen kasa pc masası kadar' burayı tam anlamadım? Ne gibi sorunların var tam olarak? O sistem + ekran kartı ile her oyunu oynaman lazım full ayarlarda. Nasıl sıkıntı çekiyorsun?

BlueEyes638
07-03-2013, 22:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
108 mesaj

oyundada optimizasyon sorunu olabilir yada yetersiz psu

TembelTeneke
10-03-2013, 03:45   |  #4  
TembelTeneke avatarı
OP Üye
87 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
'PC masası hiç bir işe yaramayacak gelen kasa pc masası kadar' burayı tam anlamadım? Ne gibi sorunların var tam olarak? O sistem + ekran kartı ile her oyunu oynaman lazım full ayarlarda. Nasıl sıkıntı çekiyorsun?
Pc towerkasa da sistemden ilham alacak arkadaslarin odada yer ayirmalari gerekir :D demek istedim

TembelTeneke
10-03-2013, 03:49   |  #5  
TembelTeneke avatarı
OP Üye
87 mesaj
Alıntı: BlueEyes638  
oyundada optimizasyon sorunu olabilir yada yetersiz
Psu ile alakasi yok dostum ya vatandan toplandi hersey ayarli :( resident evil'i sildim , simdi tek sorunum , ac revelations'a cift tikliyorum oyun acilmiyor ne hata ne de baska bir sey , sanki komut vermemis gibi , her turlu yolu denedim c***k'da tam,yonetici olarak da calistirdim olmuyo deliricem

şafak89
10-03-2013, 04:04   |  #6  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj
Alıntı: TembelTeneke  
Psu ile alakasi yok dostum ya vatandan toplandi hersey ayarli :( resident evil'i sildim , simdi tek sorunum , ac revelations'a cift tikliyorum oyun acilmiyor ne hata ne de baska bir sey , sanki komut vermemis gibi , her turlu yolu denedim c***k'da tam,yonetici olarak da calistirdim olmuyo

bence sen driverlarını güncelle anakart ve ekran kartının :)

ThekT0niC
10-03-2013, 10:32   |  #7  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Sistem uçacakmış gibi hissetme,sistemin uçması için 2bin tl lik ekran kartı ve en az i7 işlemci lazım,yani oyun sektörü o kadar ilginç ki,yeni çıkacak oyunda 30fps alırsan şaşma.Boşuna Gtx690'ı çıkarmadılar boşuna SLI yapmıyor bu adamlar.Bendede Gtx670 i52500k Var,oyunlarda hiçte uçmuyor,herkez ne fps alıyorsa bende onu alıyorum.

TembelTeneke
11-03-2013, 00:00   |  #8  
TembelTeneke avatarı
OP Üye
87 mesaj

Ben bosuna sisteme 3800 TL saymadım kardesim.Simdi gelelim su raccon city meselesine optizasyon sorunu oldugu ap acık , ben crysis 3'ü ultra high grafik oynuyorsam bundan 1500 kat daha dandık olan RE raccon city'i hayli hayli oynamam gerek...

TembelTeneke
11-03-2013, 00:00   |  #9  
TembelTeneke avatarı
OP Üye
87 mesaj

sorun bu değil zaten güncelledim yinede saol dostum,bir çok tanıdık RE RACCON CİTY'nin zaten başlı başına oyun dunyasına bir hakaret oldugunu soyledi , crysis 3 ile devam ediyorum:)

TembelTeneke
11-03-2013, 00:02   |  #10  
TembelTeneke avatarı
OP Üye
87 mesaj

Teşekkürler herkese , sorunum çözüldü RE 'yi sildim , AC revelationsu Uyumluluktan hallettim yonetici olarak açtım oldu,Herkese teşekkür ediyorum

TembelTeneke bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]