Site kapatmalar paranoyak yaptı!

CHIP Online
28-10-2008, 19:39   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bugünün flaş haberi: Google Video da yasaklandı. Ama işin aslı çok farklı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Site ... yak-yapti_9341.html

YouTube, WordPress, Blogger ve daha niceleri... Her geçen gün yeni bir sitenin kapatılması artık kimse için sürpriz değil. Ama bazen bazı teknoloji siteleri da ipin uçunu kaçırmıyor değil. Bunun son örneği bugün yaşandı.

Bazı teknoloji siteleri, sabah saatlerinden beri Google Video'nun erişime kapatıldığı haberini veriyor. Ancak aslında böyle bir kapatma söz konusu değil; en azından şimdilik... Görünen o ki, video.google.com adresine sadece birkaç saat için erişilemeyince, yeterli araştırma yapılmadan, hemen sitenin yasaklandığı fikrine varılmış ve bu da karşımıza yeni bir yasak haberi olarak çıkmış. Öyle ki, İstanbul'da çok kısa süren bu sorun, Antalya'da akşam saatlerine kadar devam etti. Ancak şu an hemen her yerden Google Video'ya ulaşılabiliyor.

CHIP Online yorumu:
Şimdi gelin bugünü özetleyelim: Blooger'ın yasağı kalktı ama yeterli delil olmadığı için... Yeterli delil toplandığında site tekrar kapatılabilir. Bazı teknoloji siteleri, video.google.com'un yasaklandığı haberini verse de böyle bir durum şimdilik söz konusu değil. Şimdilik diyoruz, çünkü her an her şey olabilir! Yeterli araştırma yapılmadan bu tip bir haberi yayınlamak doğru değil; ancak bu durumu artık hepimizin site kapatmaları konusunda paranoyak olma aşamasına gelmemize de bağlayabiliriz.  

YouTube mu? O da bildiğiniz gibi...

Tüm konu: Site kapatmalar paranoyak yaptı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz de giremediğiniz her sitenin yasaklandığını düşünüyor musunuz?

Quad-Core
28-10-2008, 19:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
844 mesaj

Tabi ki hayır.Ei madem erişemediğimiz her sisteme yasaklandı diyelim,böyle saçmalıkmı olur ?.. :)

Fattur
28-10-2008, 19:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

YouTube mu? O da bildiğiniz gibi...
:D:D:D

her sitenin yasaklandığını düşünmem ama.sadece google videoyu yasaklamaz.direk tüm google gider.video.google.com

yani bunu yapacaklarını pek sanmıyorum.ha yapmazlarmı yaparlar ona birşey demiyorum.yahoo vbnin işine gelir :D:D

Kapalı Hesap (91855)
28-10-2008, 20:29   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

bu siteleri boşuna yasaklıyorlar 8 yaşındaki çocuklar bile girebiliyor kapatılan sitelere

Hiper£l£v£nKids
28-10-2008, 20:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Aynen boşuna kapıyolar giren giriyo...Ben sanmıyorum belki sitede veya bende vardır diyorum 2'sinin'de olmadığına emin olmadığım zaman engellendi diyorum

Kapalı Hesap (76993)
28-10-2008, 20:41   |  #6  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Google video ile pek işim olmaz ama inanın youtube'un site tasarımını unutmuş durumdayım Soru

(( Senin tube'un bir melekti yavrum )) GülüşGülüş

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 28 Ekim 2008 20:41
TuncaBozkurt
28-10-2008, 22:22   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Zaman zaman. OpenDNS kullanınca her sitede yasaklama mesajı gözükmüyor. Bu nedenle bu düşünceye de kapılabiliyorum.

onlineTR
28-10-2008, 22:32   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

CHIP ONLINE NIN yorumu yotube tada aynıydı farklı bır yorum olmamış ,
gıremedıgım sıteler yasaklı degıl olmadı hıc
bundan ben boyle bır sonuc cıkarıyorum kendımce chıp youtube taraftarı...

gelefsane
29-10-2008, 14:37   |  #9  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

WALLA NE YALAN SÖYLEYEYİM: şimdiye kadar hiç düşünmedim ama başka işi gücü olmayan şu mahkemeler bugünlerde okadar çok site kapatmaya başladılar ki artık bu sebepten sitelere giremediğimi düşünmeye başlicam...bu arada bir özürde yazalım şuraya:nolur nolmaz Allah korusun burayı da şu sözlerden dolayı kapatırlarsa yandık...

XgokayX
29-10-2008, 15:32   |  #10  
Taze Üye
17 mesaj

Bende geçen öyle sandım. Meğer Open DNS de yoğun yüklenme varmış. :D

Böyle haber yapmadan önce sabretmekte fayda var ;)