Siteleri neden açmıyor?

sarç
05-09-2009, 22:23   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Merhaba arkadaşlar internet explorer 8 ve moziila kullanıyorum. Açılış sayfam google. Tarayıcıları açtığım zaman sorun yok google heme geliyor. Ama site adresini yazıp girmek istediğim zaman açılmıyor. Safya geç açıldı diye uyarı veriyor. Aynı şekilde google arama yaptığımda sonuçlar hemen geliyor ama siteleri açmıyor. Bu sorun arada bir oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim

OnlyMann
05-09-2009, 22:27   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

dns sorununuz olabileceği gibi makinada tanımlı proxy sunucu varsa ondan da bu tür beklemeler olabilir. proxy sunucusuna ulaşmak zaman alıyor olabilir. eğer dns olarak tt dns dışında farklı bir dns verilmişse de yine beklemeler olabilir.

sarç
05-09-2009, 22:31   |  #3  
OP Üye
56 mesaj

İlk kez böyle bir sorunla karşılaştım işin açığı dns filan pek anlamıyorum:) Beş altı gündür böyle.

OnlyMann
05-09-2009, 22:34   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

öncelikle proxy sunucu bilgileri varsa kaldırmayı denemelisiniz. bunun için;
ie araçlar>internet seçenekleri>bağlantılar>yerel ağ ayarlarında proxy sunucusuna ait işareti kaldırnız.

dns bilgileri içinde;
başlat>çalıştır>cmd (enter) siyah ekran açılır. bu ekranda

ipconfig  -all (enter) yapınız. gelen listede DNS bilgilerini kontrol ediniz. varsayılan ağ geçidi bilgisi ile dns bilgisi aynı bilgi olup olmadığına bakınız. 

duruma göre devam edebiliriz.

sarç
05-09-2009, 22:36   |  #5  
OP Üye
56 mesaj

yine aynı sorunla karşılaştığımda bunlar deneyecem şu an durum iyi yardımlarınız için çok saolun.

sarç
05-09-2009, 22:46   |  #6  
OP Üye
56 mesaj

Proxy sunucus işaretli değilmiş zaten. Varsayılan ağ geçidi bilgisi ile dns bilgisi aynı değil. Son iki rakam farklı.

schelchuk
06-10-2009, 21:27   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Aynı sorunu ben de yaşıyorum ne olur yardımcı olun. Windows 7'yi kurduğumdan beri bilg. site seçiyor. TTneti 3 defa aradım her seferinde geçiştiriyorlar ve sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylüyorlar. Yok yurt dışı sitelerinde sorun varmış falan. halbuki yerli sitelerden de giremedikleri var.

spring77
21-04-2010, 00:45   |  #8  
Taze Üye
8 mesaj

ya bendede aynı sorun var ne yaptıysam olmadı.. bazı kullandığım sitelere giremiyorm facebook, gamyun onun dışında biçok site açılmıyor..bi hata felan da vermior? anlamadım. vista kullanıyorm. modemimi de resetledim herşeyi yaptım olmadı..yardımcı olursanız sevinirim....